Prosím o radu s výběrem extenderu

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

michael95
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 140
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Prosím o radu s výběrem extenderu

Příspěvekod michael95 » 07 zář 2021 12:22

Při reorganizaci obýváku jsme přemístili router a od té doby ve svém pokoji nemám stabilní signál. Proto uvažuji o extenderu. Poloviční rychlost by mi nevadila. Internet většinou používám na vyhledávání informací, čtení zpravodajství, poslech hudby. Online hry nehraju.
Router je umístěn v obýváku a signál prochází přes kuchyň ke mě do pokoje. U mě v pokoji signál kolísá mezi 2/4 a 0/4, tedy stavem kdy internet funguje relativně dobře a stavem, kdy síť není vidět (nebo vidět je, ale nedá se k ní připojit). V kuchyni signál dosahuje 3/4. Obývák a kuchyň od sebe dělí přibližně 5 metrů a dvě zdi. Z kuchyně do pokoje je to 3-5 metrů (záleží odkud přesně) přes jednu zeď a skříně. Plánuji, že bych extender umístil právě do kuchyně. Můj dotaz zní, jestli mi na zlepšení pokrytí bude stačit některý z následujících extenderů, popř. který?


Díky za odpovědi.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o radu s výběrem extenderu

Příspěvekod ITCrowd » 07 zář 2021 15:11

Repeater nikdy.
Pokud jsi líný natáhnout kabel, pak použij powerline. Co to je najdeš zde: viewtopic.php?f=117&t=165570
Pokud preferuješ wifi, pak existují i powerliny s wifi: https://www.czc.cz/strong-powerline-wf- ... 57/produkt
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

michael95
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 140
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o radu s výběrem extenderu

Příspěvekod michael95 » 08 zář 2021 12:12

"Repeater nikdy." Tak to jsem trochu zklamaný. Sice jsem od toho neočekával zázraky, protože i v hodnoceních produktů v internetových obchodech lze narazit na lidi, kteří říkají, že je to jen na dvě věci. Na druhou stranu jich zase není tolik, takže jsem si myslel, že to snad alespoň trochu funguje. Jinak co se týče powerlinu, cena mi přijde OK. Jen vědět, jestli a jak rychle by to fungovalo na našich více než 20 let starých rozvodech. Navíc s tím, že by adaptéry byly provozovány na rozdílných fázích.
Ještě dotaz ohledně repeateru: zpomaluje internet jen tomu, kdo ho používá, nebo i ostatním, kteří se připojují přímo na router?

flacek
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: září 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o radu s výběrem extenderu

Příspěvekod flacek » 08 zář 2021 12:23

Powerline funguje v pohode i na siti TN-C z 90let, s tou fazi to ale bude asi horsi. Jako fungovat to asi bude, ale snizi se rychlost. Myslim ze ITCrowd to testoval.

michael95
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 140
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o radu s výběrem extenderu

Příspěvekod michael95 » 08 zář 2021 13:25

Ano, testoval, píše tam, že došlo k výraznému zpomalení, není ale jasné o kolik ve srovnání s repeaterem. To hold nebylo účelem článku. :-)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o radu s výběrem extenderu

Příspěvekod ITCrowd » 08 zář 2021 14:17

"jestli a jak rychle by to fungovalo na našich více než 20 let starých rozvodech" - v článku se testovalo na rozvodech v předrevolučním paneláku (doslovná citace). To je více než 20 let. Stačilo pozorně číst.
K rozdílným fázím - pokud si seš opravdu jist, pak buď phase coupler: https://www.conrad.cz/p/kemo-powerline- ... ?&vat=true
nebo nezbývá, než vyzkoušet ten extender a doufat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

michael95
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 140
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o radu s výběrem extenderu

Příspěvekod michael95 » 12 zář 2021 17:16

Nejprve se omlouvám za nedostatek důvtipu. Článek jsem četl, ale nějak mi nedošlo, že si sám z těch čísel můžu vypočítat, o kolik procent se připojení zpomalilo, a toto číslo pak porovnat s očekávaným zpomalením u extenderu.
To jsem nakonec udělal a na základě toho jsem se rozhodl zkusit nejprve extender a do powerlinu jít až v případě, že by nefungoval dle mých očekávání. Pořídil jsem ho v kamenném obchodě, aby bylo jednoduší ho vrátit, kdyby byl k ničemu. Žádný z výše uvedených ovšem už neměly, proto jsem koupil tento. Zatím jsem s ním docela spokojený. Rychlost v testech sice vychází 5-11 Mbit/s (před tím byl úspěch dostat se ke 2-4 Mbit/s), což asi není žádný zázrak, ale zdá se, že na mým uživatelským nárokům to dostačuje. Hold nejsem nijak náročný uživatel :-). Pro jistotu to tu ještě týden, dva nechám otevřené, kdyby se na mojí spokojenosti něco změnilo.

michael95
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 140
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o radu s výběrem extenderu

Příspěvekod michael95 » 18 říj 2021 11:54

Vzhledem k tomu, že jsem s extenderem i nadále spokojený, vlákno zamykám. Děkuji za pomoc.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Prosím o PROFESIONÁLNÍ radu - nastavení Biosu !
    od Jarda_For » 26 úno 2024 19:10 » v Taktování a další úpravy PC
    3
    974
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 18:35
  • Prosím o radu se stavbou nového herního PC
    od Martinusy » 09 úno 2024 13:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    10
    768
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 16:28
  • Synology NAS přechod na nové PC*-prosím o radu!!
    od Ketty02 » 07 dub 2024 18:01 » v Sítě - hardware
    4
    409
    od Ketty02 Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2024 18:34
  • Problémy s novým PC zakoupeným přes Alza - potřebuji radu Příloha(y)
    od Rhadley » 09 bře 2024 19:15 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    967
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    10 bře 2024 18:56
  • Rada s vyberem nove ram
    od karlosll » 07 zář 2023 15:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    606
    od karlosll Zobrazit poslední příspěvek
    08 zář 2023 15:51

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů