Nedostatek signálu v pokoji

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

IoannesPragensis
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nedostatek signálu v pokoji

Příspěvekod IoannesPragensis » 04 led 2022 23:03

Dobrý den, mám pokoj, do kterého se nedostane wifi signál z modemu v jiném patře. Problém je, že sem nedosáhne ani pokrytí opakovačů signálu, které jsou dva rozmístěny po bytě.

V pokoji je aktivní datová zásuvka, bohužel jen s jedním konektorem. Do zásuvky je zapojené PC, které chci nechat spojené kabelem.

Problém je, že bych rád měl v pokoji z různých důvodů i wifi. Co je nejjednodušší řešení?

Kdyby šlo bez ztráty rychlosti pořídit dělič na ethernetový kabel tak můžu přikoupit další krabičku co frknu do zásuvky a zapojím ethernet do ní. Nebo jestli volat elektrikáře a umístit tam zásuvku s dvěma porty, netuším. Prostě jsem z toho lehce zoufalý a nemám ponětí jak to vyřešit.

Ocením jakoukoliv radu a případně rád dovysvětlím nejasnosti. Díky :)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedostatek signálu v pokoji

Příspěvekod petr22 » 04 led 2022 23:08

Wifi signal v modemu dosahne naprosto bez problemu, to co nedosahne je wifi v mobilnim zarizeni na modem.
Aby wii fungovala zarizeni na sebe musi videt vzajemne pricemz wifi v telefonu/tabletu/notebooku je mnohem slabsi.

Nejjednodussi reseni je do zasuvky dat switch, do nej zapojit PC a AP.

Take bych vyhazel vsechny rusicky ve forme opakovacu a misto nich dal regulerni AP, co nezpomaluji rychlost.

IoannesPragensis
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nedostatek signálu v pokoji

Příspěvekod IoannesPragensis » 05 led 2022 00:02

Byt je hloupě řešený a modem kvůli televizi v nejzazší části bytu. Nelze s tím hýbat, prostě to tak je. Byt je dvoupatrový, mezi pokoji hromada zdí a nábytku, ve spodním patře jsem si s ničím neškrtl. V pokoji o kterém mluvím je třeba i tiskárna, která ten signál dřív chytala a teď najednou taky začala mít problémy.

Mohl bys mi prosím poslat nějaký odkaz na switch i AP ať nekoupím nějakou pakárnu?

A díky moc za ochotu :)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedostatek signálu v pokoji

Příspěvekod ITCrowd » 05 led 2022 00:53

switch: https://www.czc.cz/tp-link-ls1005g/278356/produkt
AP: https://www.czc.cz/ubiquiti-unifi-ac-li ... 93/produkt
pokud chceš větší pokrytí: https://www.czc.cz/ubiquiti-unifi-ac-lo ... 49/produkt
pokud chceš ušetřit: https://www.czc.cz/mikrotik-cap-ac-ap-h ... 40/produkt - je ale složitější na nastavení

případně lze jako AP použít libovolný router. Pokud router tuto funkci přímo nenabízí, pak ti pomůže můj článek v podpisu - router jako switch. Což možná bude pro tebe nejjednodušší řešení, protože budeš mít i AP i switch v jednom. Jen si pohlídej, aby měl gigabitové porty, aby sis nsnížil rychlost sítě.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedostatek signálu v pokoji

Příspěvekod petr22 » 05 led 2022 07:19

"která ten signál dřív chytala a teď najednou taky začala mít problémy."

Sousedi maji novy wifi router, ktery rusi tvoji sit.

Muzes vyzkouset zmenu kanalu na 2,4 GHz.

IoannesPragensis
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nedostatek signálu v pokoji

Příspěvekod IoannesPragensis » 05 led 2022 10:58

@ITCrowd Skvělé, děkuji moc! :) Ten router mi asi přijde jako nejschůdnější a nejlevnější řešení, vzhledem k tomu, že jde jen o jeden pokoj. Co tenhle? https://www.czc.cz/tp-link-archer-c6/244497/produkt

@petr22 Ha! To mě nenapadlo a máš určitě pravdu, teď se nám sem noví sousedi nastěhovali a jejich byt sousedí s inkriminovaným pokojem ^^

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedostatek signálu v pokoji

Příspěvekod ITCrowd » 05 led 2022 14:33

Ten router je sice plečka, ale pro tento účel bude stačit. Hlavně má gigabit, takže klidně.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

IoannesPragensis
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nedostatek signálu v pokoji

Příspěvekod IoannesPragensis » 21 led 2022 16:34

Ahoj, routery jsem zapojil, ovšem teď řeším, jak tedy zapojit ethernet kabelem to PC dole, které bych chtěl mít kabelem. Z datové zásuvky už jde kabel do LAN portu druhého routeru (switche).

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nedostatek signálu v pokoji

Příspěvekod kecalek » 21 led 2022 17:22

A ten "druhý" router - ten má LEN JEDNEN LAN port? Nemá ich náhodou štyri? Potom máš ešte tri voľné....

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nedostatek signálu v pokoji

Příspěvekod RIKI22 » 21 led 2022 17:27

petr22 píše:Nejjednodussi reseni je do zasuvky dat switch, do nej zapojit PC a AP.

IoannesPragensis
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: září 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nedostatek signálu v pokoji

Příspěvekod IoannesPragensis » 21 led 2022 17:52

Pardon, už to funguje, nechápu proč to ze začátku nejelo. Asi mám být trpělivější. Trvalo to pár minut než se ethernet chytil, ale od té doby jede v pohodě.


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti