expres ADSL na 2 PC Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

bridge
Pohlaví: Nespecifikováno

expres ADSL na 2 PC  Vyřešeno

Příspěvekod bridge » 15 úno 2005 09:25

Ahoj, loibí se mi Vaše fórum tak jsem si řekl, že mi poradíte. Mám dvě ADSL Internet expres přs klasickou přípojku, né ISDN. Dále dvě PC s klasickým ADSL modemem které samozřejmě neumožňují souběh obou PC. Předpokládám nákup routru pro rozběh sdílení internetu aby mohli běžet nazávisle. Teorie je pěkné ale potřeboval bych to prakticky a co nejvíce uštřit takže rád bych využil stávající modemy které by samozřejmě běžely přes router. Tak jestli je to možně a uskutečnitelné a jaký router by jste doporučili za rozumné peníze. Nepředpokládám žádné náročnosti vzhledem k tomu že je to domácí užití. Jo a jde pak nastavovat přidělovaná rychlost nebo se dělí dle nastavení výrobce.
Dík

Reklama
Návštěvník
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Návštěvník » 15 úno 2005 12:06

Ja jen k tomuto článku doplnit co by jste řekly na CANYON Router 1xwan + 4x10/100 Switch, nebo WELL PTI-840.
Prosím poraďte jsem bezradny!!

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod bobhy » 16 úno 2005 16:44

Pochopil jsem to dobre? Mate 2 PC a 1 pripojku na ADSL a chcete aby obe dve PC bezela a mohla byt pripojena k siti nezavisle na sobe? Poak Vam staci jakykoliv nejlevnejsi router. Mam odzkouseny D-LINK DI-514 (ale ten je navic i s Wifi, což vam asi nebude na nic) za cca 1500Kc s DPH. Dobry routery dela i EDIMAX tusim to je BR610 nebo tak nejak (cca 1100 s DPH)... Jinak toto reseni predpoklada ze mate ADSL modem, ktery ma vystup na ethernet (RJ45).
Bobhy

bridge
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod bridge » 18 úno 2005 20:59

Tak jsem si prostudoval par materiálů a jsem hned moudřejší. Takže nakonec jsem tento problém vyřešil modem/routrem v jedné osobě a následné propojení s PC pomocí UTP přes síťovky. Čímž jsem si zajistil nazávislý chod obou PC. Co jen můžu poradit tak netahejte jak "blbci" kabel 30m přes dvě patra a řadši investujte do WIFI tedy bezdrátu. Za co se však nejvíce stydím je že jsem vystudoval telekomunikace jak na sřední tak na vysoké a vjem zhola prd, tedy už to chvilku je a nikdy jsem to neďělal, ale i tak je to ostuda. Ale jinak dobrej web kde je řada dobrejch postřehů.

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod bobhy » 19 úno 2005 13:29

Samozrejme kombinace routeru primo s routerem je paradni reseni. Tuhle moznost jsem neradil, protoze jsem pochopil, ze chcete vyuzit uz Vas stavajici modem kterej mate. Vase reseni je samozrejme elegantnejsi. Jinak jeste co se tyka WiFi. Sam wifi rozvody taham uz nejakej ten patek. Na 30m skrz dve patra to sice fungovat muze, ale ne vzdy je to idealni. Zaprvne zabezpeceni nemusi nekomu vyhovovat. Treba v armade ja pouziti beztratovych zarizeni prisne zakazano. :-(( Bohuzel. Obcas by nam to ulehcilo praci. Na druhou stranu drat ma taky pozitiva. Rozhodne je na tom lepe s rychlosti (neni dnes problem tahat Gb rozvody, ktere jsou uz taky na relativne obstojnych cenach) a do 100m ten drat proste fungovat bude a je celkem jedno jestli je tam nekolik betonovych zdi, jde to mimo budovu apod. Takze taky bych ho neodsuzoval. Fakt je ze kdyz chcete spojit dva byty pres ulici na sidlisti, nebo se pripojit nekde k internetu je WiFi neprekonatelna ... :-))) Preji mnoho uspechu v praci a dobre pripojeni do site .... :-))))
Bobhy


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: P1X3L a 8 hostů