Síťové adaptéry a 2 fáze

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod Martab » 19 led 2018 11:41

Vlazy, však nikdo po tobě nechce abys tahal kabel přes X zdí, ale prostě jediné 100% funkční řešení je kabel, zbytek je "pokus - omyl". Ten PowerLine možná fungovat bude, stejně tak jako WiFi možná bude stabilní. Prostě chce to vyzkoušet, jinak to nezjistíš. Prostě jediné řešení které bude vždy na 100% fungovat je ten kabel, ale mí zase jiné nevýhody, tedy je jen na tobě které řešení vybereš a akceptuješ jeho plusy i mínusy...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Reklama
Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod vlazy » 19 led 2018 14:52

Martab:
Nikdo po mne nechce abych tahal kabel přes X zdí, ale naznačuje se mi abych se na všechno ostatní vykašlal a ten kabel si natáhnul. :?

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod Martab » 19 led 2018 15:10

To ti tu nikdo netvrdí, ale asi máš problém s pochopením toho co kdo píše...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod vlazy » 19 led 2018 15:25

Martab:
Tak to je tvůj názor na to. Já ale mám na to názor trochu jiný, ale hádat se s tebou nebo někým jiným ohledně toho nehodlám.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod ITCrowd » 19 led 2018 15:26

ale prostě jediné 100% funkční řešení je kabel, zbytek je "pokus - omyl"
Bez udělátek bude nejlepší, pokud si natáhneš kabel.
ale naznačuje se mi abych se na všechno ostatní vykašlal a ten kabel si natáhnul.
Chceš-li 100% spolehlivé, levné a rychlé řešení, pak je to kabel. Rozhodnutí je na tobě.
Ale být tebou, zvážil bych to. Pokud koupíš powerliny, mezifázový coupler a bůhvíco ještě, může se stát, že se budeš mlátit do hlavy, protože za poloviční peníze bys zaplatil firmu, která by kabel natáhla. A pokud bude spojení nespolehlivé, stejně an to dojde. Ale jak jsem psal, rozhodnout se musíš sám.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

kasy
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod kasy » 19 led 2018 15:35

Řešili jsme podobný problém. Používáme v patrovém rodinném domě 3 TP Link adaptéry. Zeťák (je elektrikář) propojil okruhy, kde jsou adaptéry, na jednu fázi v rozvodné skříni, tam, co jsou jističe. Bylo to za chvíli hotové. Pochopitelně by záleželo na tom, jak máš v domě udělané rozvody. U nás to šlo naprosto hladce.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod ITCrowd » 19 led 2018 15:43

I to je řešení. Navíc nové powerliny umí využít všechny tři dráty, a nulák a zem jsou pro všechny fáze společné.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Síťové adaptéry a 2 fáze

Příspěvekod vlazy » 19 led 2018 15:58

ITCrowd:
Já jsem už rozhodnutý, že do toho kabelu přes zdí nepůjdu. Bylo by to po stránce funkčnosti asi nejlepší řešení, ale po stránce proveditelnosti pro mne ne příliš dobré. Prozatím to nepotřebuji a tak mne to až tolik netrápí.

kasy:
I to by mohlo být určitým řešením. Já mám ale starý dům s většinou původních starých elektrorozvodů které jsou kdo ví jak pozapojované. Musel bych asi zapojit celý dům nebo jeho větší část na jednu fázi a to nevím jestli by to bylo dobré nebo vhodné.


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti