problem s ip asus rt 3200

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problem s ip asus rt 3200

Příspěvekod ITCrowd » 20 led 2018 13:32

Zapoj ho jako switch a hotovo.
To co radí rik je k ničemu. Žádné směrování portů řešit nemusíš a nic dalšího.
Pokud jsi chtěl využívat nějaké funkce, pak sis měl koupit router jako možnou náhradu toho, co ti dodal poskytovatel. Tento router na DSL nepřipojíš, takže jsi ho koupil zbytečně. Pro DSL je např.: https://www.czc.cz/asus-rt-ac68u/140032 ... 4AodLogMiQ
Příliš drahý přístupový bod.
Lze to sice udělat i tak, že budeš mít dvě sítě za sebou, ale budeš muset řešit např. dvojí směrování portů. Funkce jako QoS atd ti budou k ničemu, když je před routerem LAN síť a např. AiCloud taky fungovat nebude. Navíc dva routery za sebou nikdy nedělají dobrotu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
loksik.lubos
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: leden 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: problem s ip asus rt 3200

Příspěvekod loksik.lubos » 20 led 2018 13:41

presne toto mi robi ze vyhdzuje hlasku ip conflikt a niekedy mam problem s internetom ze sa vobec ani nepripoji

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problem s ip asus rt 3200

Příspěvekod ITCrowd » 20 led 2018 13:46

Protože tak jak se to snažíš připojit, tak to nejde. To plyne z principu sítí.
Představ si to jako přívod vody do domu. Máš jeden přívod, jeden hlavní ventil (router od poskytovatele) a hafo kohoutků. Druhý hlavníkohout je blbost a i když si ho tam dáš, vždycky s ním můžeš ovládat jen to, co bude za ním. Na přívod a všechna zařízení před ním to nebude mít vliv.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problem s ip asus rt 3200

Příspěvekod RIKI22 » 20 led 2018 19:43

Za router od poskytovateľa mám zapojený Asus RT-A87U, ktorý je hlavný router.Všetko ostatné je zapojené za ním.Na Tvojom mieste , ak si už kúpil tento Asus , tak ho zapoj za ZTE ,ako som písal a bude ,ako hlavný router.A na poschodie si kúp nejaký lacnejší , ktorý zapojíš za Asus.Ak bude ZTE ako hlavný router a Asus ,ako switch s obmedzenými možnostiami nastavenia , tak mne to pripadá , ako ten film , paródia na Spartu/300.
Ú jedného známeho som za ZTE zapojil obyčajný Asus a žiadný problém s internetom.Wifi na ZTE je vypnuté.
Na ZTE je zapojená iba TV.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problem s ip asus rt 3200

Příspěvekod ITCrowd » 21 led 2018 10:33

Jedno připojení, jeden router. Neposlouchat slováky.
Zeptej se chytrého rikiho, jak v tomto případě směrovat přes dva domácí routery služby jako ftp, https s sql, mirc a další. Jak je to u her, co požadují určité porty netuším. Zrovna tak nepůjde dc, či další v aktivním režimu. Neříkám, že to nejde, či je to nemožné, ale ne u domácích routerů. U profi routerů ano, ale to už jsme někde jinde.
Jestlipak slovačisko umí na té 87 zprovoznit a provozovat AiCloud?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problem s ip asus rt 3200

Příspěvekod RIKI22 » 21 led 2018 11:04

Nehrám hry ,nepoužívam AiCloud a určite nie som sám , ktorý nepotrebuje všetky služby.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problem s ip asus rt 3200

Příspěvekod ITCrowd » 21 led 2018 11:17

Jenže tazatel se na směrování portů ptal:
loksik.lubos píše:pripadne viete mi poradit ako v asus spravne nastavit aspom presmerovanie portov ak nahodou nieco zle robimked ponecham ip s 192.168.2.xxx

Raď si podobné věci někde na slovač ovcím.
Je to stejné, jako bych někomu řekl, ať si zapojí zásuvku tak, že fázi dá na kolík, nulák vlevo a zem vpravo - a když si stejně tak upraví zástrčku, bude to fungovat. Což je tvůj případ - doporučuješ sice funkční, ale blbě zapojené řešení, které v některých případech fungovat nebude. To tady neděláme.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC Asus s P5E nestartuje
    od Jocerin » 30 led 2024 16:47 » v Problémy s hardwarem
    3
    690
    od Jocerin Zobrazit poslední příspěvek
    31 led 2024 11:54
  • Asus TUF-AX6000
    od flidrmi » 24 srp 2023 12:16 » v Sítě - hardware
    1
    1879
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 16:54
  • ASUS ROG RT-AC5300
    od SirKooky » 26 črc 2023 23:49 » v Sítě - hardware
    0
    1818
    od SirKooky Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 23:49
  • Asus RT-AX58U PPPoE O2 Příloha(y)
    od Miikeshek » 21 črc 2023 11:01 » v Administrace sítě
    2
    2005
    od Miikeshek Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 09:29
  • Navýšení RAM NTB ASUS B53E
    od kuk22 » 03 bře 2024 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    593
    od kuk22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 bře 2024 20:19

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti