Router Xiaomi Mi 3C Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod TRNX » 19 bře 2018 13:18

No proč by si měl kupovat výkonnější router, když mě ty moje šunky stačí a to jsou to routery za 4 stovky. Předpokládám, že lepší routery by mi v ničem nepomohly. Měly by akorát funkce, které bych nejspíše nevyužil. A tazatel je na tom více méně stejně (nemá v plánu NAS, TV, PS - jen 1 PC a pak telefony přes Wifi). Nebo jde o to, jde o Xiaomi?

Reklama
Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod vlazy » 19 bře 2018 13:24

TRNX:
Děkují za příspěvky. S tou rychlostí internetu na vesnicích je to bohužel většinou tak jak píšeš, ale to těžko pochopí ti co bydli ve velkých městech a mají tam na výběr několik desítek poskytovatelů internetu a z toho většina kabelem.
V současné době ti co nekupují pouze samé drahé věcí nejsou z pohledu některých jedinců zcela v pořádku a tak si musí do nich neslušně zakopat.
O to Xiaomi možná taky jde, že je to čínská, méně známá a méně prodávaná značka.

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod TRNX » 19 bře 2018 13:30

No to já bych právě pochopil, jsem na takové značky alergický a nikdy bych si třeba nekoupil Xiaomi telefon. U routerů ale předpokládám, že ta značka v této cenové relaci nebude zas natolik důležitá. Jak píšu, ptám se hlavně proto, že mám sám levné routery a bídný internet a tudíž nevím, v čem by mi třeba GLAN router pomohl, když na něj je připojený jeden settopbox.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod ITCrowd » 19 bře 2018 13:37

Psal jsem to zde:
ITCrowd píše:Router je srdce sítě a jde přes něj veškerá síťová komunikace. Pokud použiji srovnání s počítačem, pak každý chápe, že procesor je srdce počítače a srovnává frekvenci, počet jader atd... Když jde ale o router, volí zcela nelogicky šmejd.
Když už tak bych sáhl po osvědčených značkách a rozhodně gigabitovou LAN - pak je jistota, že router nebude tím, co bude síť brzdit.

Netuším, jaké lepší vysvětlení bych mohl laikovi dát.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod TRNX » 19 bře 2018 13:50

Díky. Asi mám z tvého pohledu hloupé dotazy, ale přijde mi nelogické s takovou naprd konektivitou utrácet na routeru, tak se radši zeptám :)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C

Příspěvekod ITCrowd » 19 bře 2018 14:23

OT/ Ono je to těžký :-)
Naprostá většina dotazů je "router s velkým dosahem", proto odkaz v mém podpisu. A samozřejmě taky záleží na tom, co má uživatel na své síti a jaké požaduje služby. A i když taky někdy doporučím levný router, tak varuji před jeho omezeními a vybírám z těch, které znám, nebo je s klidným svědomím můžu doporučit. Max. rychlost připojení je pouze jeden z parametrů, ke kterému je třeba přihlížet.
/OT
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Xiaomi Mi 3C  Vyřešeno

Příspěvekod mmmartin » 19 bře 2018 14:38

vlazy:Zcela správně jsi ve svém druhém nahlášení napsal, že se zde jedná o poradnu. Skutečně o poradnu, ne o diskuzní klub. Pokud přijdeš do poradny a nelíbí se ti rady, které tam dostáváš, nezbude ti, než se obrátit někam jinam. A mimochodem: není to první tebou založené téma, které se rozvinulo v několikastránkovou diskuzi, která nakonec skončila zcela nekonstruktivními OT příspěvky.
Případné výhrady proti uzamčení tohoto tématu uplatňuj prosím u admina.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaký Xiaomi - 12 či 10S?
    od pikaso.andreas » 16 říj 2023 09:04 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    6
    1888
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    19 říj 2023 14:46
  • Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G Příloha(y)
    od dadlou » 15 říj 2023 10:20 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    1250
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    15 říj 2023 10:45
  • Samsung Galaxy S23 vs Xiaomi 13
    od LiamEvans210 » 19 kvě 2023 11:09 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    2064
    od stranger0569 Zobrazit poslední příspěvek
    28 lis 2023 20:11
  • Xiaomi Mi 11 Diablo Immortal
    od Indy907 » 13 kvě 2023 00:00 » v Hry
    3
    1359
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 kvě 2023 06:39
  • Xiaomi redmi note 11 - Zelený display
    od HelFix » 01 led 2024 15:37 » v Problémy s hardwarem
    3
    821
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    02 led 2024 16:04

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: zeus a 2 hosti