Viditelnost NASu v domácí síti

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Viditelnost NASu v domácí síti

Příspěvekod remkren » 20 čer 2018 11:55

Díky, poslední příspěvek jsem psal jen na vysvětlenou a ani jsem nečekal odpověď, nicméně za rady děkuju a zkusím si s tím podle tvých rad pohrát. Nebudu to ale už nějak hrotit, protže mne to funkčně už nějak příliš nepálí, však jsem psal, že jsem se s tím stavem smířil. Jen když něco háže chybu, tak se snažím dopátrat proč a je možné, že někdo znalejší třeba ví co konkrétně která hláška chyby znamená a že se dostal po updatu W10 do stejné situace. Pokud tě můj poslední příspěvek iritoval, tak se ti omlouvám, nebylo to mým úmyslem, jen jsem to chtěl shrnout a tu diskuzi ukončit.

Jen se musím ohradit proti tomuhle: "... něco opakovat někomu, kdo neumí ani vytvořit zástupce, ztrácí smysl."
Snad z kontextu vyplynulo, že nejsem lama, co neumí přidat na plochu zástupce, ale že jsem to řešil přes přidání síťového připojení. Možná, že jsem měl hned zkusit udělat jednoduchého zástupce, to byla moje chyba, to je pravda, ale na druhou stranu nemám rád, když mne kvůli jednoduchému opomenutí, které se může stát komukoliv, někdo přirovná k blbci, který pomalu ani neumí kliknout myší. Tak to jen na vysvětlenou.

V podstatě mám už vše, byť oklikou vyřešeno. Diskuzi ještě neuzavírám, kdyby snad někdo narazil na něco "objevného" k téhle situaci s NASem a použitím protokolu Samba ve windows.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Viditelnost NASu v domácí síti

Příspěvekod ITCrowd » 20 čer 2018 16:06

K té poslední chybě net view (71) - je překročen maximální počet spojení. Což je pro home verze max. 10. Tohle můžeš odstranit verzí pro (snad).
K první chybě (1231) https://social.technet.microsoft.com/Fo ... networking
A samba je protokol windows. Ostatní systémy se ho naučily umět a ve výchozím používají něco jiného. Třeba linux má NFS (network file system).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Viditelnost NASu v domácí síti

Příspěvekod remkren » 20 čer 2018 16:42

No Home widle nemám na žádném stroji. všude buď W10 Pro nebo W7 Pro a na jednom mám W7 Enterprise. Někde jsem myslím ale četl, že ty počty připojení mohou překročit nějaké prázdné relace třeba od síťové tiskárny, ale vím já, moc do toho nevidím. Zkusím s tím trochu experimentovat a kdybych já měl něco nového, tak dám vědět. Jinak dík až budu mít chvilku, tak se na ten odkaz k té chybě 1231 podívám.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Viditelnost NASu v domácí síti

Příspěvekod ITCrowd » 20 čer 2018 17:17

Máš recht, už WXP pro to měly omezeno na 10.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Viditelnost NASu v domácí síti

Příspěvekod X » 22 čer 2018 19:56

To patří mezi první věci co na OS opravuji (Win XP i 7 - já ale používám vždy nejlepší verze: Pro / Ultimate) a lze vždy na Netu dohledat návod, kam co zapsat do registru.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Domaci server
    od diablo311 » 01 bře 2024 21:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1651
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 15:13
  • Připojení k síti Eduroam
    od adobereader » 23 kvě 2023 22:30 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1337
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 08:40
  • Domácí zálohované připojení
    od Scientific » 31 led 2024 08:06 » v Sítě - hardware
    7
    1241
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 09:25
  • v nouzovém režimu se sítí nejde internet
    od DeNNI85 » 08 pro 2023 11:14 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1710
    od DeNNI85 Zobrazit poslední příspěvek
    11 pro 2023 10:55
  • Jakou tiskárnu pro domácí občasný tisk
    od Miranda6 » 23 úno 2024 12:43 » v Problémy s hardwarem
    15
    1297
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 15:26

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], P1X3L a 7 hostů