Výběr routeru

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr routeru

Příspěvekod Skeleton » 17 bře 2019 20:08

Ahoj,

začal mi stávkovat můj dosavadní router RT-N12E. Router se během připojení s PC přes LAN nebo s NTB/mobilem přes WIFI sám od sebe odpojoval, proto vybírám nový. V online hrách jako WarThunder jsem hodně měl packet loss a spojení bylo často ztraceno, pak jsem zjistil, že je to nejspíš tím, že se router sám odpojuje. Zkoušel jsem i "ping" serveru Google, vše chodilo v pořádku a packet loss se akorát ukázal, když jsem načítal nějakou stránku skrze prohlížeč Firefox.

Bydlím v panelovém domě v bytě o rozloze cca 60m2, příčky jsou ze železobetonu. Připojení přes providera KHnet(test rychlostí viz příloha) nejspíše optika. Můj dosavadní router bezpečně pokryl celý byt WIFI v pásmu 2,4GHz (5GHz neumí). Dosavadní router měl maximální propustnost 100Mbit/s, pocítím nějak znatelně 1000Mbit/s? V síti bude připojeno maximálně 5 zařízení (1xLAN a 4xWIFI-zařízení umí i 5GHz pásmo). Cenový limit mám do 2000 Kč. Koukal jsem i na příspěvek "Výběr routeru" od ITCrowda, ale nějak jsem si nevybral, který je pro moji aplikaci vhodný.

Díky za vaše rady. :)
Přílohy
Výstřižek.PNG
► Zobrazit spoiler

Reklama
Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru

Příspěvekod drobino » 18 bře 2019 11:37

Máš 100Mb/s internet takže gigové porty bych volil určitě a 5GHz síť už bych dnes volil taky protože už jím disponuje většina nových zařízení, má sice menší prostupnost pevnými překážkami, ale zase větší datový tok. Já bych to viděl takto: https://www.tsbohemia.cz/asus-rt-ac1200g-_d235295.html popřípadě pokud chceš ušetřit tak bych volil : https://www.tsbohemia.cz/tp-link-archer-c6_d308325.html

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru

Příspěvekod ITCrowd » 18 bře 2019 12:43

Článek jsi četl špatně, jinak bys odpověděl na otázky, které by výběr routeru usnadnily. O čemž svědčí i to, že v tomto článku se žádné routery k výběru nevyskytují.
Prozatím víme jen o paneláku a stropu 2000,- Kč.
Píšeš cosi o "mojí aplikaci", ale nemáme křišťálové koulem tudíž netušíme, co je to tvoje aplikace.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru

Příspěvekod Skeleton » 18 bře 2019 17:49

Omlovám se, tak to napíšu přehledněji. :-)

1. Stávající router ASUS RT-N12E. Jsem s ním spokojen, jen se u něj provil problém, viz výše v prvním příspěvku. Líbilo se mi jeho jednoduché a přehledné nastavení.
2. Připojení přes LAN až do bytu.
3. Všechna zařízení, která připojuji na stávající 2,4 GHz WIFI se umí připojit i k 5 GHz tzn uvítám i 5 GHz.
4. Pomocí WIFI (doteď na pásmu 2,4 GHz) bude připojen 3xmobil, notebook. Zařízení na WIFI jsou připojena max 5 metrů od umístění stávajícího routeru (střed bytu-kuchyň). Do budoucna nic moc, chytrou televizi nemám. 2,4 GHz pásmo je u nás velice "zaplevelené" každý byt má svoji síť, ale nikdo nepoužívá pásmo 5GHz, možná v hořejších patrech. Přes LAN bude připojen pouze PC, s chytrou televizí se nepočítá(přítelkyně je nejchytřejší). :-D
5. Rodičovský zámek nepotřebuji, logování taktéž ne.
6. Kdyby měl router USB port na tiskárnu, tak bych se nezlobil, ale není podmínkou. Žádné cloudové služby vyjma onedrive a google drive nepoužívám. Externí disk připojuji zřítkakdy k PC, tzn spíše jako offline.
7. Smlouvu jsem nenašel, ale snad pomohou naměřené hodnoty v příloze u prvního příspěvku.

Díky. :-)
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru

Příspěvekod ITCrowd » 18 bře 2019 18:39

Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Skeleton
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 743
Registrován: říjen 12
Bydliště: Kutná Hora
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru

Příspěvekod Skeleton » 19 bře 2019 20:37

Děkuji všem za rady. Vybral jsem nakonec tento v akci https://www.expert.cz/tp-link-archer-c1 ... bit-router akci za 997Kč. Šlape jak hodinky :-)
► Zobrazit spoiler


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr routeru dům
    od petan320 » 31 kvě 2023 07:59 » v Sítě - hardware
    1
    1513
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 09:30
  • Výběr routeru pro 2 Gb/s optiku
    od Majkl22 » 25 lis 2023 22:46 » v Sítě - hardware
    1
    1391
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 13:49
  • Vyber routeru s vyšším zabezpečením
    od DeNNI85 » 22 říj 2023 15:47 » v Sítě - hardware
    26
    3426
    od DeNNI85 Zobrazit poslední příspěvek
    26 říj 2023 16:46
  • Výběr routeru a AP do panelového bytu 3+1 Příloha(y)
    od Janos42 » 22 srp 2023 10:08 » v Sítě - hardware
    4
    1631
    od Janos42 Zobrazit poslední příspěvek
    22 srp 2023 11:54
  • Výběr routeru k optice od Pody
    od Nitram3 » 27 dub 2023 09:55 » v Sítě - hardware
    35
    2879
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    28 dub 2023 20:30

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů