Multi-Home pro rychlejší NAS Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

TomikSparky
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Multi-Home pro rychlejší NAS

Příspěvekod TomikSparky » 28 dub 2021 09:04

Ahoj,

mám na vás dotaz, doma používám NAS, ale jsem omezen při přístupu z venku rychlostí uploadu 50Mb/s. Reálně z toho vytáhnu 6-7 MB/s, ale na plynulé přehrávání videí to nestačí.

Je nějaká možnost jak od providera Vodafonu/UPC sloučit dvě internetové přípojky? Domů je zaveden koaxial a vede do jejich modemu Vodafone Station 3.1. Lze toto nějakým multi-home routerem vyřešit a spojit tyto dva modemy, aby se teoreticky dosáhlo dvojnásobné rychlosti?

Na Vodafonu mi bylo sděleno, že jakožto minulý zákazník UPC využívám jejich přípojku bez agregace, čemuž odpovídá poměrně stabilní rychlost. Bohužel upload již z technických možností navýšit nelze, aniž by se neohrozila nestabilita mého připojení. Teoreticky by to mohlo jít navýšit na (60-80 Mb/s), ale za cenu nestability, což je nesmysl.

Děkuji mnohokrát

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multi-Home pro rychlejší NAS

Příspěvekod ITCrowd » 28 dub 2021 09:11

Ahoj,
50Mbps by na film mělo stačit. I těch reálných 6-7MBps. Pokud to není zrovna 8k, či 4k. Takže vyřešit nižším datovým tokem videa.
Jinak ano, takhle to vodafon (upc) prostě mají. Řešením je netbox (či podobný ekvivalent), tito mají tarify od 100/100 až po 600/600 (zatím).
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 28 dub 2021 09:12, celkem upraveno 1 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Multi-Home pro rychlejší NAS

Příspěvekod petr22 » 28 dub 2021 09:12

Co to prehravas za video, ze na to nestaci 6 MB/s ?

To by to video muselo mit datovy tok celych 50 Mbit/s aby na to nestacilo pripojeni, coz ma
tak BluRay bez rekomprese kdy jeden film ma 100 GB.

TomikSparky
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multi-Home pro rychlejší NAS

Příspěvekod TomikSparky » 28 dub 2021 09:46

Používám Synology DS120J a 2TB hdd a v domácí síti video běží v pohodě. Na telefonu nebo PC z venku se občas zadrhává.

Jsou to nejčastěji 4K videa z telefonu.

Na NASce používám na foto a videa tuto aplikaci: https://www.synology.com/en-global/beta ... logyPhotos

Dodatečně přidáno po 2 minutách 17 vteřinách:
ITCrowd píše:Ahoj,
50Mbps by na film mělo stačit. I těch reálných 6-7MBps. Pokud to není zrovna 8k, či 4k. Takže vyřešit nižším datovým tokem videa.
Jinak ano, takhle to vodafon (upc) prostě mají. Řešením je netbox (či podobný ekvivalent), tito mají tarify od 100/100 až po 600/600 (zatím).



Od Vodafonu mám tarif 1000/50 Mb/s. Netbox bohužel u mě není dostupný. V mojí lokalitě je bohužel nejrychlejší Vodafone s 50Mb/s uploadem.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multi-Home pro rychlejší NAS

Příspěvekod Karrex » 28 dub 2021 09:56

petr22: Stačí 75GB film :lol:
4K, Bluray, HEVC, Atmos
Obrázek
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

TomikSparky
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Multi-Home pro rychlejší NAS

Příspěvekod TomikSparky » 04 kvě 2021 15:03

Děkuji všem za odpovědi. Zkusím tedy hledat providera, který má vyšší upload. Zatím to vypadá beznadějně.

kubasCZ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 197
Registrován: leden 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Multi-Home pro rychlejší NAS  Vyřešeno

Příspěvekod kubasCZ » 05 kvě 2021 08:27

Druhou variantou je koupě vyšší řady NAS (nebo stavba vlastního), na kterém zprovozníš Plex. Ten se stará o optimalizaci videí pro stream ven. U synology od verze 220+...
MacBook Pro 14" 2021
RaspberryPi 3B + Conbee II + Philips Hue + IKEA Tradfri + Home Assistant
Synology DS213j
Průša Mini

IoT je závislost :-)


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti