Nový router - nespustí se aplikace O2 TV v Android TV

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

banaho
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: únor 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nový router - nespustí se aplikace O2 TV v Android TV

Příspěvekod banaho » 05 úno 2022 20:55

Zdravím,

chtěl bych vás požádat o radu s poněkud specifickým problémem.
Měl jsem starý router cca 8-10 let obyčejný TP-Link, na Android TV Sony Bravia jsem spouštěl aplikaci O2TV staženou z obchodu Play. Vše fungovalo bez problému.
Nyní jsem router z důvodu zvýšení rychlosti vyměnil a aplikace O2 TV se nespustí a zůstane zaseknutá na hlášce O2TV se spouští.
Specifické je to v tom, že když aplikaci spustím přes starý router, tak vše běží, následně přepojím ethernet kabel do nového routeru a aplikace běží bez problému dále. Po restartu se ovšem opět nespustí.
Zkoušel jsem to nezávisle na sobě i s druhým routerem a to samé. Jeden je ZTE h267a a druhý TP-Link AX-20.
Vše jsem měl i několikrát uvedené do továrního nastavení, včetně TV. Stejně se to chová při připojení přes Wi-Fi i po kabelu. YouTube, Netflix jedou bez problému.
S O2 Guru jsem dnes strávil hodinu, s jediným výsledkem, že problém nikde není a musí to jít a jestli nejde, tak reset všeho do továrního nastavení.

Osobně mi přijede, že na nových routerech něco brání inicializaci aplikace O2 TV (firewall atd.),nedokážu to ovšem sám identifikovat. Nenapadá vás něco, čím by to mohlo být a co je v nových routerech jinak než v tom 10 let starém?

Aktuálně to mám zapojené tak, že přes starý router se připojuji kabelem k Android TV pro spuštění aplikace O2 TV a z něj táhnu internet kabelem do nového routeru pro připojení dalších zařízení k Wi-Fi. Běží to, ale toho starého routeru bych se ideálně chtěl zbavit.

Děkuji za jakoukoliv radu.

Martin

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router - nespustí se aplikace O2 TV v Android TV

Příspěvekod ITCrowd » 05 úno 2022 20:58

Pravděpodobně bude ten starý tplink v režimu switch/ap, kdežto ten nový nikoli.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

banaho
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: únor 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový router - nespustí se aplikace O2 TV v Android TV

Příspěvekod banaho » 05 úno 2022 21:08

Takže ten nový mám nějakým způsobem přenastavit? Omlouvám se za tuto jednoduchou otázku,ale úplně nevím, jaký je v tom rozdíl.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router - nespustí se aplikace O2 TV v Android TV

Příspěvekod ITCrowd » 05 úno 2022 21:27

Viz. můj podpis - router jako switch.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 599
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový router - nespustí se aplikace O2 TV v Android TV

Příspěvekod kecalek » 05 úno 2022 21:30

ITCrowd píše:Pravděpodobně bude ten starý tplink v režimu switch/ap, kdežto ten nový nikoli.

Nebudem polemizovať... ale nebude to mať súvis s MAC adresou pre aplikáciu O2 - okrem iného, do aplikácie je asi potrebné sa prihlásiť (nemám ten "zázrak" - tak len hádam), s tým nastavením switch/ap to asi bude pravda - i chytrý televízor má svoju MAC adresu a tú práve aplikácia O2 odošle - pri routeri však asi ide MAC adresa routeru.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router - nespustí se aplikace O2 TV v Android TV

Příspěvekod ITCrowd » 05 úno 2022 21:37

Ten tplink umí AP mód. tedy postačí nastavit DHCP na disabled a přepnout ho do AP módu (viz. obrázek).
tplinkax20AP.png
AP mód


Dodatečně přidáno po 1 minutě 29 vteřinách:
Záleží, jak má přepnutý ten ZTE. Ale pokud funguje jako router a tplink jako switch, pak je problém v tomto.
Další možnost je, že ZTE funguje jako modem (bridge mód), pak by ten starý tplink jel jako router a měl port IPTV. Ale to se mi u 8 let starého tplinku nejeví jako pravděpodobné.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

banaho
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: únor 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový router - nespustí se aplikace O2 TV v Android TV

Příspěvekod banaho » 05 úno 2022 22:34

Možná to upřesním cílem není mít ZTE za TP-Linkem nebo TP-Link za ZTE. Aktuálně ZTE za starým TP-Linkem je nouzové řešení, cílem je mít pouze ZTE.
Chápu tedy správně, že mám ZTE nebo nový TP-link (je jedno který tam bude) přepnout do módu AP a to by mohlo problém odstranit?

Dodatečně přidáno po 1 minutě 40 vteřinách:
kecalek píše:
ITCrowd píše:Pravděpodobně bude ten starý tplink v režimu switch/ap, kdežto ten nový nikoli.

Nebudem polemizovať... ale nebude to mať súvis s MAC adresou pre aplikáciu O2 - okrem iného, do aplikácie je asi potrebné sa prihlásiť (nemám ten "zázrak" - tak len hádam), s tým nastavením switch/ap to asi bude pravda - i chytrý televízor má svoju MAC adresu a tú práve aplikácia O2 odošle - pri routeri však asi ide MAC adresa routeru.

S MAC adresou to určitě nesouvisí, do aplikace se hlásím jen mailem a heslem.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router - nespustí se aplikace O2 TV v Android TV

Příspěvekod ITCrowd » 05 úno 2022 22:45

Tak asi bude nejlépe, když popíšeš, jak to vlastně máš. Vzhledem k O2 TV jsem předpokládal, že máš DSL internet od O2, tedy jako první je ZTE a za ním tplink.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

banaho
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: únor 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový router - nespustí se aplikace O2 TV v Android TV

Příspěvekod banaho » 05 úno 2022 22:51

Připojení mám přes lokálního poskytovatele, včera jste mi to ZTE pomáhal nastavit, aby tam šlo s pevnou IP adresou (v tomto vlákně viewtopic.php?f=41&t=222923&p=1744283#p1744283). Do bytu přivedený ethernet ve Wi-Fi routeru nastavená pevná IP adresa (WAN).
TV se tedy připojuje přímo k němu a jak jsem psal se starým vše funguje a jen s novým se aplikace neinicializuje, ale při spuštění přes starý router funguje, následně i po přepojení na nový.
Ten nový TP-link jsem jen zkoušel pro eliminaci možné chyby.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router - nespustí se aplikace O2 TV v Android TV

Příspěvekod ITCrowd » 05 úno 2022 22:56

Přesný typ toho starého tplinku včetně HW verze?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

banaho
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: únor 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový router - nespustí se aplikace O2 TV v Android TV

Příspěvekod banaho » 05 úno 2022 23:04

TL-WR542G v. 7.24 - https://www.czc.cz/tp-link-tl-wr542g/65461/produkt

Dodatečně přidáno po 16 minutách 8 vteřinách:
K dalšímu upřesnění mě ještě napadá, že na jiném místě to samé ZTE i nový TP-link nemají s aplikací O2TV v Android boxu žádný problém - stažená ze stejného zdroje jako do TV. Rozdíl je jen v typu internetového připojení - dynamické přidělování IP adresy vs. pevná tam kde to nejde.
Tedy pri stejném nastavení z místa kde to funguje jsem změnil pouze údaje od poskytovatele internetu na pevnou IP adresu a další a aplikace se nespustí, ale zasekne na O2TV se spouští.
Jak jsem ale psal výše s pevnou IP adresou to na starém TP-linku jde bez problému.
Proto mi přijde že v kombinaci nové routery vs. aplikace v TV Sony je něco, co brání v "ověření nebo inicializaci" aplikace, když je již spuštěná, tak obsah jde i přes oba nové routery.
Naposledy upravil(a) banaho dne 05 úno 2022 23:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový router - nespustí se aplikace O2 TV v Android TV

Příspěvekod ITCrowd » 05 úno 2022 23:22

Zkus:
V tplinku je to Security / ALG. Povol vše kromě FTP ALG a SIP ALG. Stejně tak u ZTE (tam ale budeš tyto položky muset najít sám).
Pokud se nic nezmění, zkus povolit QoS.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 15 vteřinách:
Aha, tak ještě u nastavení WAN (internet) zkontroluj položku NAT, měla by být povolena (zatžena).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový router do bytu
    od Jirin » 25 říj 2023 03:12 » v Sítě - hardware
    3
    1852
    od Jirin Zobrazit poslední příspěvek
    28 říj 2023 20:49
  • PC win XP se nespustí Příloha(y)
    od zik9 » 06 bře 2024 21:05 » v Problémy s hardwarem
    5
    835
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    09 bře 2024 19:12
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2292
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Nelze spustit Valorant - Po kliknutí na play se nespustí
    od HelFix » 30 říj 2023 18:14 » v Hry
    1
    1233
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    31 říj 2023 15:18
  • Android TV box
    od Rewqa » 07 led 2024 14:26 » v Vše ostatní (hw)
    13
    1284
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 12:13

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů