Výběr routeru k optice od Pody

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Nitram3
Level 2
Level 2
Příspěvky: 201
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru k optice od Pody

Příspěvekod Nitram3 » 28 dub 2023 10:20

Stolní PC přehrává videa bez problémů. Rychlost kopírování z ntb na NAS je cca 37 MB/s. Přepojil jsem ho ale teď z Asusu přímo do Huawei. Teď mi to 4K video přehraje i ntb, předtím to bylo horší.

Jaka je zatez procesoru v tom Raspberry, kdyz se video seka a kdyz se kopiruje velky soubor ?

Když se kopíruje velký soubor z NASu do ntb, tak cca 15%, při streamování 4K cca 8%.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru k optice od Pody

Příspěvekod ITCrowd » 28 dub 2023 10:30

Nejsem si jist, zda to tento asus umí, ale zkus:
- režim provozu - nastav AP.
- vypni DHCP (pkud už nemáš)
- připoj LAN kabel do portu WAN - tohle novější asusy umí a výkon se tím zlepší. Otestuj kopírování souborů. Rychlost by měla být stejná jako z hjůveje.
"TV od Pody mám taky, ale přímo přes aplikaci pro Android TV, ne přes jejich router. Telefon od nich nemám. Takže tohle by bylo lepší řešení? A dovolí mi to takhle udělat?" - to se musíš zeptat u nich.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Nitram3
Level 2
Level 2
Příspěvky: 201
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru k optice od Pody

Příspěvekod Nitram3 » 28 dub 2023 10:34

Momentálně všechno jede přes Huawei. Jak switch, do kterého je zapojený NAS a ntb, tak stolní PC, je zapojeno do Huawei. Ještě to můžu překontrolovat.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru k optice od Pody

Příspěvekod ITCrowd » 28 dub 2023 10:34

A ten test kopírování z ntb jsem chtěl v původním připojení. Kdybych ho chtěl ze switche hjůveje, tak bych to napsal.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Nitram3
Level 2
Level 2
Příspěvky: 201
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru k optice od Pody

Příspěvekod Nitram3 » 28 dub 2023 11:05

Tak v původním zapojení je rychlost z ntb na NAS taky cca 37 MB/s. 4K video se neseká. Předtím než jsem to zkusil přepojit do toho Huawei, se sekalo, tak nevím...
Asus je nastavený jako AP, DHCP je vypnuté, pokud vím. Přepojení do WAN ještě vyzkouším.

Dodatečně přidáno po 25 minutách 33 vteřinách:
Tak když jsem přepojil Huawei do WAN Asusu, tak je rychlost z ntb na NAS cca 35 MB/s.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru k optice od Pody

Příspěvekod ITCrowd » 28 dub 2023 11:49

- asi se prošťouchnul nějaký drát... uvidíš, jak se to bude chovat dál
- tak vrať kabel zpět do LAN.
Tím by to dle mě mělo být vyřešeno, na stream by měla být rychlost dostačující. Vyzkoušej.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Nitram3
Level 2
Level 2
Příspěvky: 201
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru k optice od Pody

Příspěvekod Nitram3 » 28 dub 2023 12:31

Na ntb je stream ok. Akorát teda nevím, proč na stolním PC mám rychlost cca 900/500 Mbit/s a na ntb jen cca 200/400 Mbit/s...
Horší je to s TV. Tam se to přes Kodi pořád seká a rychlost je jen cca 20/50 Mbit/s.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru k optice od Pody

Příspěvekod ITCrowd » 28 dub 2023 13:26

Na PC máš giagabitovou síťovku, takže tam je to bez problémů.
Na ntb máš síťovku do USB, a pokud je USB2, pak je rychlost degradovaná na max 480Mbit/s - o tohle se dělí se všemi USB zařízeními.
Na TV je to špatně. Všechny TV mají LAN minimálně 100Mbps, takže začal bych zase drátem. Můžeš zkusit připojit ntb na LAN kabel místo TV a proměřit rychlost.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Nitram3
Level 2
Level 2
Příspěvky: 201
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru k optice od Pody

Příspěvekod Nitram3 » 28 dub 2023 14:08

Ntb mám připojený přes USB-C k monitoru, který má zabudovaný USB 3.0. Do monitoru je připojený USB 3.0 hub s 3x USB 3.0 a GLAN. Předpokládám tedy, že by to mělo jet na rychlosti USB 3.0.
Kabel od TV asi jen tak neotestuju, protože nemám adaptér USB-C na LAN...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru k optice od Pody

Příspěvekod ITCrowd » 28 dub 2023 14:28

"Ntb mám připojený přes USB-C k monitoru" - tedy jde po něm nejen síť, ale i obraz? Pak je to jasné. Ani USB3 není nekonečné.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Nitram3
Level 2
Level 2
Příspěvky: 201
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru k optice od Pody

Příspěvekod Nitram3 » 28 dub 2023 14:39

Ano, přes USB-C jde obraz i net. Ale myslel jsem, že USB-C v ntb má větší propustnost než ,,obyčejné" USB 3.0. V monitoru je potom USB 3.0, ve kterém je připojený HUB s LAN a dalšími periferiemi.
Tak jsem pracně demontoval ten hub, co mám u sebe a vyzkoušel ho s kabelem od TV. Rychlost je 254/466 Mbit/s. Tedy podobně, jako mám u sebe na ntb.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr routeru k optice od Pody

Příspěvekod ITCrowd » 28 dub 2023 14:56

Tak jdeme dál. Předpokládám, že ten Kodi je aplikace v TV. Pokud umí ta TV WiFi, pak ji nech připojenu jen na LAN a WiFi vypni. Je možné, že Kodi používá WiFi připojení.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr routeru dům
    od petan320 » 31 kvě 2023 07:59 » v Sítě - hardware
    1
    1522
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 09:30
  • Výběr routeru pro 2 Gb/s optiku
    od Majkl22 » 25 lis 2023 22:46 » v Sítě - hardware
    1
    1398
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 13:49
  • Vyber routeru s vyšším zabezpečením
    od DeNNI85 » 22 říj 2023 15:47 » v Sítě - hardware
    26
    3433
    od DeNNI85 Zobrazit poslední příspěvek
    26 říj 2023 16:46
  • Výběr routeru a AP do panelového bytu 3+1 Příloha(y)
    od Janos42 » 22 srp 2023 10:08 » v Sítě - hardware
    4
    1633
    od Janos42 Zobrazit poslední příspěvek
    22 srp 2023 11:54
  • Přejmenovaní routeru Příloha(y)
    od Dolpi » 07 úno 2024 19:46 » v Administrace sítě
    2
    736
    od Dolpi Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 15:30

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů