Propojení Scart výstupu z videa s počítačem

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 22 říj 2005 19:12

Mikel: tak došlo na tvá slova. Všechno jsem spojil, protáhl šňůry zapnul video a komp. Takže obraz je pěkný, ostrý,ale stále tam probíhá nějaké rušení, ani signál z kabelovky není bez toho. Něco chce odrušit, ale nevím co. Soft jsem zkoušel i originální od Geniusu, i Fly2000 (údajně nejvhodnější) ale výsledek je stejný. :cry:

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 23 říj 2005 03:26

S největší pravděpodobností se jedná o rušení způsobené uzemněním systému PC + televize na dvou různých místech. PC je spojen s "nulákem" přes ochranný vodič síťového kabelu a televize je spojená s "nulákem" přes stínění koaxu z kabelové televize, případně přes stínění koaxu ze společné antény. Odpoj televizi od kabelovky resp společné antény a zkus přehrát něco z videa. Mělo by to být bez rušení. Pokud tam rušení není, udělej si do přívodu od kabelovky resp do přívodu od společné antény oddělení dvěma keramickými kondenzátory cca 10 k/630V, zapojeným do "živého" vodiče koaxu i do jeho stínění - viz obrázek. Pokud je to na tebe moc, dá se oddělovací člen koupit.
Obrázek

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 23 říj 2005 13:50

Takže po odpojení antény z videa je obraz jak víno a bez rušení. Což znamená, že musím udělat ten oddělovač. :o

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 23 říj 2005 13:55

Přesně tak.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 24 říj 2005 20:42

Takže jsem si sehnal ten oddělovač (228,-Kč ) :boxer: :boxer: , zapojil na anténní přívod do videa a podařilo se mi rozladit celý příjem. Přijem na AV se vůbec nezměnil - stále tam probíhají tmavé pruhy. Pak jsem zkusil dát ten člen před počítač do ant vstupu - to samé :evil: . Potom jsem zkusil dát ho mezi scartku a TVkartu -příjem na anténě se zlepšil (na původní) ale AV příjem (VHS i S-Video) se rozmázl tak, že ani není vidět, co tam vlastně jede. :o :o.
Takže prachy v prachu - co dál? :cry:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 24 říj 2005 21:47

Ohledně oddělovače: pokud při odpojení antény od videa je všechno v pohodě a při zařazení oddělovače do anténního přívodu k videu je všechno špatně, pak je jednoznačně chyba v oddělovači:
- není to oddělovač do anténního přívodu - pak se dá očekávat problém
- je to oddělovač do anténního přívodu - pak nefunguje tak jak má.
Máš někoho známýho, kdo aspoň trochu elektrikaří a kdo by uměl změřit ohmmetrem odpor mezi "živým" vstupem a "živým" výstupem a pak taky odpor mezi "zemí" na vstupu a "zemí" na výstupu? Obě hodnoty by měly být nekonečno.
A vůbec: Můžeš prozradit výrobce a typ? Kouknu se do googla, co ti to vlastně prodali.
A ještě jedna věc:
zapojil na anténní přívod do videa a podařilo se mi rozladit celý příjem. Přijem na AV se vůbec nezměnil - stále tam probíhají tmavé pruhy. Pak jsem zkusil dát ten člen před počítač do ant vstupu - to samé

Ty máš připojenou anténu do videa i do počítače? V tom případě budeš potřebovat ty oddělovače dva. Ale než koupíš ten druhej, dej vědět typ a výrobce.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 25 říj 2005 15:55

Mám kabelovku roztaženou po celém bytě, takže i rozbočovač k počítači. Ale anténa v PC není stabilně zapojená, protože vedle je malá TV a anténa je spíše tam. V každém případě ji z PC vytáhnu a ještě to zkusím. Galvanický odďelovač FM 1L:(Obrázek v galerii-"Jiné")
http://www.elfa.se/elfa-bin/setpage.pl?http://www.elfa.se/elfa-bin/dyndok.pl?dok=8887.htm
Naposledy upravil(a) mijaja dne 25 říj 2005 16:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 25 říj 2005 15:58

Ještě něco. Má ten oddělovač být před anténním vstupem do videa, nebo mezi scartkou a TV kartou? :o

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 25 říj 2005 16:37

Pokud má oddělovač ty vlastnosti, o kterých píšou na stránkách, mělo by všechno být OK. Každopádně to patří (podle popisu i podle konektorů) do anténního přívodu, že video ze SCARTu puštěné přes tenhle oddělovač je k nekoukání je normální.
Ohledně spojení všeho dohromady: video je spojené s TV kartou a se zvukovou kartou a kromě síťových přívodů už do videa a počítače nic nevede - obraz je OK. Připojíš anténu (nebo přívod z kabelovky) do videa - obraz je rušený. Do anténního přívodu k videu zapojíš oddělovač - obraz by měl být OK. Pokud bys chtěl mít anténu nebo kabelovku ve videu i v počítači, musel bys dát napřed oddělovač, za oddělovač rozbočovač a teprve z rozbočovače vést signál do televize a do počítače.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 25 říj 2005 18:24

Po několika pokusech( mezitím i 2x modrá smrt) jsem na 98% spokojenosti.
Odebrání TV karty a nová instalace ovladačů, nová instalace FLY2000, zakoupení průchodkového zesilovače s novým rozbočením, odebrání videa ze zabudované sestavy v obýváku( znovu přemýšlet a zapojit zbývající přístroje ) a konečně po zapojení oddělovače před vstup do videa se už na to dá dívat. :D
Není to ještě to pravé ořechové, ale mouchy už snad nějak vychytám.
Ještě nemám zapojený ant. vstup do PC - říkáš, že to bude chtít ještě jeden oddělovač? :o

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 25 říj 2005 21:03

Tak abych se zas neradoval příliš, při připojení antény mi některé programy "zamrznou" a musím to vypnout přes Správce úloh. A tak jsem vyhodil anténu z PC. Ale už mi zůstal obraz někde v háji, protože i po přeinstalování FLY 2000, to jede jednou bez obrazu, jen se zvukem, podruhé i s obrazem, ale nesmím na nic klikat. A když dám nahrávání, tak v určené složce se objeví navolený soubor, na panelu nahrávání to počítá zachycené i ztracené snímky, ale soubor má stále velikost 0. Přitom jsem to instaloval přesně podle:
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm
Teď jdu spát, ale zítra zas nanovo :lama: :bottle: :crazy: :evil: :alian: :apple:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 29 říj 2005 13:19

Tak se s tím už týden trápím. Podařilo se mi vyčistit obraz, že se dá nahrávat na disk ale... Pro Fly2000 jsou údajně nejlepší kodeky od Intervidea a Honestechu. Když mám nainstalovaný kodek Intervidea, tak při nahrávání se mi píše kolik je zachceno snímků, kolik z toho ztracených atd ale NIC se nezapíše na disk. Jmenovitý soubor má velikost 0. Když nainstaluji kodek od Honestechu, tak se začne vše v pohodě nahrávat, na jmenovitém souboru přibývají bajty ALE po několika vteřinách mi vyhodí hlášku "Internal Error: MUX 3" a celý program se zasekne. Znáte ještě nějaké jiné kodeky na TV karty?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů