Propojení Scart výstupu z videa s počítačem

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 29 říj 2005 23:27

Ještě nemám zapojený ant. vstup do PC - říkáš, že to bude chtít ještě jeden oddělovač?


Po stínění kabelu, kterej propojuje SCART televize (nebo videa) s videovstupem televizní karty, je spojená zem počítače se zemí videa (nebo televize). Tyhle spojený země (kostry) jsou ochranným vodičem síťového přívodu k počítači spojený s ochranným kolíkem v zásuvce a přes něj s "nulákem" síťovýho rozvodu. Druhá cesta, kudy jsou spojený země PC + tv s tímhle "nulákem" je stínění kabelu, kterým je televize, video nebo televizní karta v počítači připojená na rozvod společný televizní antény nebo na rozvod kabelový televize. A v důsledku tohohle dvojího uzemění vzniká rušení v obraze a často i brum ve zvuku. Odstranit se dá zrušením jednoho z těch dvou "přizemnění". Použít u počítače síťový přívod bez ochrannýho vodiče je pokus o sebevraždu, takže druhá cesta: přerušit tohle spojení se zemí v anténním přívodu. K tomu slouží ten váleček za 260,- nebo kolik ta věc stála. Pokud chceš mít se společnou anténou spojenou televizi (nebo video) i počítač, musíš dát ten oddělovací váleček dopřívodu k televizi i do přívodu do televizní karty, nebo zapojit oddělovací váleček do zásuvky společný antény, za něj dá rozbočovač a z rozbočovače vést jeden kabel do televize, druhej do televizní karty.
A ohledně kodeků: pro nahrávání požívám softy InterVideoWIN DVR 3 a ULEAD Capture 8, nahrávám přes videokartu ATI EXCALIBUR a k obojímu mi stačí drivery dodaný se zařízením, problém kodeků mi zatím nenastal.

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 30 říj 2005 12:05

Jasné. Ten oddělovač ještě dokoupím, ale po stránce HW mě tohle už netrápí - signál je dobrý, dá se na to dívat, ALE nedá se nahrávat. Teď už bude spíše chyba v softu. Jak píši výše, když nainstaluji kodek od Honestechu, a zapnu nahrávání tak vše ukazuje jak to má být - zachycené i ztracené snímky přibývají, volné místo na disku ubývá - ale po několika vteřinách konec a vyhodí to hlášku o vnitřní chybě. Když nainstaluji kodek od Intervidea tak se děje něco jiného - zachycené i ztracené snímky podle tabulky přibývají, ale volné místo na disku NEUBÝVÁ a nahraný soubor má velikost 0!! :shock:
Nahrané bajty nikde nejsou - ani v Tempu. Prolezl jsem všechny možné fóra, pročetl tisíce příspěvků a odkazů na PC Tuning, TV Freak, PCforum sk, ale tento problém jsem nikde nenašel. Odebírání a přidávání HW, instalace, odinstalace, restarty,zkoušel jsem i DScaler, no už šedivím. :shock: :shock: :shock: :shock:
Málem dělám to, co tvoje ikonka :P

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 30 říj 2005 12:50

nebo zapojit oddělovací váleček do zásuvky společný antény, za něj dá rozbočovač a z rozbočovače vést jeden kabel do televize, druhej do televizní karty.

A ohledně softu: tady ti moc neporadím, protože
obojímu mi stačí drivery dodaný se zařízením, problém kodeků mi zatím nenastal.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 31 říj 2005 16:45

Ono to vypadá na konflikt softu, takže mě čeká odinstalace kodeků a pořádná probírka registrů - co na to používáš? :bigups:

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 31 říj 2005 17:06


Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 31 říj 2005 17:42

Díky - zkusím ho. Zajímavé je, že když jsem si zkusmo nainstaloval starší verzi (v.2.26) tak se nahrává bez problémů. :-(

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 02 lis 2005 16:48

Tak nejspíše mám vyhráno. Shodil jsem všechny kodeky, nainstaloval pouze kodek Intervidea, nainstaloval verzi FLY 2000 2.36 a všechno šlape, jak má být. Dokonce jsem zjistil, že v defaultní instalaci mi verze 2.36 nahrává přímo do VOBů, zatímco verze 2.38 nahrávala do MPGů. :D :D

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 02 lis 2005 19:56

Jen abys to nezakřiknul....... :D :D :D

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 02 lis 2005 20:42

Dobrý. už smažím první disk. Ale občas se to seká. Hlavně když jsou nějaké rychlé akce na plátně. Bude to ještě chtít přidat na HW. Nejdřív novou desku - na P4 a potom i procesor a paměť. :mad:
Zatím rajská hudba budoucnosti. :o

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 02 lis 2005 22:54

Keď budeš skladať nový PC na filmy, daj mi vedieť. Pokúšam sa o to isté a zaujíma ma, ktorým smerom sa vydáš Ty... :smile:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 04 lis 2005 15:37

Na tohle zatím jasná odpověď není. Jisté je, že to nebude koupě jednorázová, protože tolik peněz zatím dohromady nedám, Takže zatím první bude deska - taková, aby zatím jela i s mým Celerem 1,7 na skt 478 aby měla AGP8x a min. 4 porty PCI(na TV kartu, WiFi kartu, IDE řadič, a USB řadič) - samozřejmě, pokud budou integrované WiFi a USB, tak stačí 2 -3 PCIčka. Dále 4 sloty na paměti. Pak teprve příjde na řadu silnější procesor. Stačí nějaká P4/478 kolem 3GB. Protože nejsem zatížený na hry, tak nějaký supervýkon nebude potřebný. Jestli na nějakou takovou padneš, hoď link.
Zatím jsem si našel tuhle .
Tenhle procesor ale bude muset počkat.

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 06 lis 2005 14:32

No, neviem, koľko peňazí by si bol ochotný do PC investovať, ale ako by povedal jeden môj bývalý učiteľ: "pán kolega, dovolil by som si s Vami nesúhlasiť" :wink: Myslím, že ak už chceš upgradeovať PC, mal by si postupovať tak, aby bol aj v budúcnosti ďalej "upgradeovateľný". Preto si myslím, že nákup dosky pre socket 478, navyše pre prácu s filmom nie je rozumný. V poslednej dobe som prelúskal veľa stránok, článkov v časopisoch a všetko možné, čo sa týka filmov, som aj v kontakte s pár ľuďmi a väčšina z nich doporučuje P4ku, okrem toho dosku so zbernicou PCIe 16x, keďže je rýchlejšia, ako AGP 8x. Jeden známy z Nemecka, ktorý tiež robí s filmami, má P4 3,4GHz, 1024RAM, grafiku s nVidia GeForce 6800 (mimochodom, chce ju upgradeovať) atď. Samozrejme, záleží to na finančných možnostiach.
Čo sa týka Tvojho výberu, pozeral som tú dosku a procesor:

Parametry a specifikace: (procesor)
Modelové číslo: 345
Patice: Socket 478
Pracovní frekvence: 3,06 GHz
Frekvence sběrnice: 533 MHz
Cache paměť: 256 kB
Balení: BOX včetně certifikovaného chladiče

Procesory: (doska)
Intel Pentium 4 a Celeron
Socket 478, podpora HyperThreading
FSB 800 / 533 / 400 MHz

Takže procesor má FSB 533 MHz, doska má FSB 800/533/400 MHz, navyše s podporou HTT, takže si myslím, že aj keď by si sa rozhodol pre 478ku, bolo by fajn kúpiť procesor, ktorý by možnosti dosky využil. Popozerám sa ešte po tom.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů