Propojení Scart výstupu z videa s počítačem

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 06 lis 2005 15:04

Tvůj učitel byl nepochybně moudrý muž a já bych s ním beze slova souhlasil kdyby... Samozřejmě koukám i po jiných deskách s jinými sockety a po jiných procesorech - je to už delší čas, ale v tuto dobu nevidím jiné řešení. Bylo by lepší koupit desku i procák zároveň a na jiných socketech, ale to bych teď finančně neutáhl. Musel bych čekat na příští rok a ruku na srdce - tato deska i procesor by před rokem byla docela novinka, takže zase je otázka - co bude novinkou za rok a jestli se vyplatí koupit dnešní novinky. Myslím, že to, co mám vyhlédnuto bude výkonově docela stačit.

Reklama
Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 06 lis 2005 15:41

Ak Ti to ešte moc nesúri, cvíľku s tým počkaj. Zistím ceny u nás, za aké by sa to dalo zohnať vo veľkoskladoch a ako by sa to dalo dopraviť do Čiech, niečo s tým skúsime vymyslieť.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 06 lis 2005 16:00

No rozuměj, dám do Vánoc dohromady třeba 6000,-Kč. Ale znamená to, aby v té ceně byla jak deska, tak i procesor, a do té desky musí jít TVkarta, IDEřadič (mám 5 disků a 4 DVDčka), dále Wifi řadič a síťová karta. Takže 4 PCI porty + AGP (protože nová grafika na PCIe zatím nepřipadá v úvahu) - Samozřejmě integrace zvukovky je samozřejmá a pokud bude integrovaná Wifi a síťovka - může být PCIček méně. Paměti mám DDR 333, takže než budou nové (opět otázka min. půl roku) tak by s němi ta deska měla spolupracovat. A jak jsem psal do těch cca6000.- bych se chtěl vejí i s procesorem. Pokud máš nějaký návrh, sem s ním. :D

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 06 lis 2005 16:10

No, ak som dobre porozumel, chcel by si nový PC do 6000 Kč. :lol: Jeden tip mám, plynová pištoľ za cca 3000, kukla asi za 200, cestovné do nejakej vzdialenej predajne cca 500... Ešte by si aj ušetril... :crazy: Ale nie, ešte ma zavrú... :lol: Práve sa s priateľkou pokúšame rozbehnúť biznis čo sa týka počítačov a komponentov, takže ak to ešte tak dva-tri týždne vydrží, budem už vedieť viac a mohli by sme s tým niečo vymyslieť.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 06 lis 2005 16:25

Jasně, že se nehodlám ukvapovat. ani s koupí, ani s pistolí, ale deska + procesor ještě nejsou celé PC :wink:

Když zkusím tuhle desku a tady o ní píší, tak mi zbude i na procesor.
Co ty na to?
A co říkáš na tuhle desku?

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 11 lis 2005 00:39

Čo sa týka tej prvej dosky, vyzerá moc dobre, aj cena je prijateľná. Akurát tie chipsety nevyzerajú moc dôveryhodne, ale nechcem im krivdiť, ešte som sa s nimi v reále nestretol, možno sú výborné. :D A čo sa týka grafiky, tá je slabá, X300 je len imitácia, jednoznačne tam treba nejakú
lepšiu, teda pokiaľ to nebude PC na kancelársku prácu.
Procesor... Osobne by som išiel radšej na P4ku, myslím, že si hovoril o práci s videom... Okrem toho má FSB len 533MHz a doska zvládne 800.
Tú druhú dosku by som nebral. Celkovo je dobrá, ale je tam AGP8x, to je už na dnes pomalé, radšej PCIe16x.
Môj súkromný názor na kúpu, či skladanie PC je takýto: Ak mám investovať, radšej o pár korún viac, aby som mal na nejakú dobu pokoj a nekúpil by som to, čo je vlastne už dnes staré. Niekde som dnes spomínal, že sme pred pár mesiacmi súrne potrebovali PC ako náhradu za pokazený a kúpili sme hotový lacný vo firme. Je tam MB ECS, ktorá nestojí za nič a treba ju vymeniť, normálna cena je okolo 2000 Sk, ale nepredám ju ani za 1000. Zdroj je tam nestabilný, takže treba nový a je tam síce Athlon 64 2800+, ale na starom sockete 754, takže už takisto nebude možné nejak moc upgradeovať. No a grafika Manli ATi Radeon 9550, teda tiež zrelá na výmenu... Dočasne tam budem dávať 9600XT, potom sa uvidí... Keď si to prerátam, keby som bol niečo doložil, mám ďaleko lepší PC. Ale je to len môj názor. :lol:
Skúsim sa po niečom poobzerať, možno nájdeme nejaký kompromis...

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 12 lis 2005 15:43

Takže jsem se rozhodl. koupím si P4 2,66Ghz a tu desku.
Píšeš, že ta grafika je slabá, ale myslím, že proti staré GeForceMMX440, kterou mám dosud, bude lepší a kromě toho do PCIe16 můžu časem dokoupit něco lepšího. Takže nejspíš tě právě teď nenechám utržit. :P :P :P

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 14 lis 2005 19:06

Našiel som recenziu na ten chipset ATi, vyzerá, že je fakt dobrý, keď zistím, kam som si zapísal ten link, tak Ti dám vedieť. :lol: Keď ma nenecháš utŕžiť, nič sa nedeje, možno nabudúce. Hlavne keď nájdeš riešenie. :bigups:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 14 lis 2005 19:15

Už poslali potvrzení objednávky z ALFA COMPUTERu. Čekám každou chvíli, až dorazí DHL. :onfire: :onfire: :onfire: :onfire: :onfire:

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 14 lis 2005 19:22

Tak veľa šťastia pri skladaní a nech Ti vydrží navždy. :D Teda, aby si to nebral tak, že už Ti nedoprajem lepší PC... :lol:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 14 lis 2005 19:27

No počkám si, až budeš mít P4 5GHz za 1000,-Kč a nějaký karty s čipem GeForce 7800 GTX za 200,-Kč :D :D :D

Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 14 lis 2005 19:37

Počkaj, pozriem do skrine, možno niečo nájdem... :lol: Podľa článkov, čo všelikde nachádzam, to síce s procesormi vyzerá dosť neurčito, ale karty by teoreticky mohli ísť dolu. Problém je v tom, že ani ATi s nVidiou asi nevedia, čo vlastne chcú. Možno to má súvis aj s Vistou, či Vistami, či ako sa tie nové okná budú volať... Možno čakajú, čo z toho starého tam vlastne bude fungovať a čo bude treba vylepšiť. Tipujem podľa toho, že napríklad nVidia sa vrátila k vylepšovaniu 6800vky, aby stíhala konkurovať ATi a tí sa tiež nejako extra nenaháňajú s vylepšovaním, až na svetlé výnimky v podobe toho jedného čipu a pár modifikácií...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti