Stránka 1 z 1

Switch nebo Router ?

Napsal: 06 úno 2008 00:38
od CarlozH
Ahojda, jsem tady nový a v sítích jsem lama, ohledně mého problému se tady toho řešilo asi dost, ale potřebuji jasnou radu.Po vyřešení klidně prosím smazat :smile:

Mám doma Wifi internet, připojen jsem takto! - Anténa-Kabel-OvisLink WL-5460AP-a kabel do síť. karty v PC. AP je v módě CLIENT. IP adresu nemám nejspíš pevnou, aspoň si to myslím ptž. po naformátování PC, nemusím nikde nic nastavovat a hned po instalaci Windows XP mi jde už i net. Mám prostě ve Stavu připojení napsáno - Typ adresy: Přiřazeno serverem DHCP automaticky.
A už jsme u cíle! Potřebuji doma ještě k internetu připojit jeden PC, doteď jsem to měl jako sdílení-přes síťové karty a kabel, ale rychlost je při využívání obou PC, příšerná-prostě pomalé. Zajímá mě jestli postačí přikoupit nějaký SWITCH, nebo ROUTER? A jak to potom udělat a nastavit? Předem děkuji mockrát za kladné odpovědi. S Pozdravem CarlozH.

Napsal: 06 úno 2008 07:31
od Weslo
jakou IP ti to přiřadí?

Napsal: 06 úno 2008 10:48
od karlos
CarlozHi, jelikož jsi nový, tak tě vítám a malinko poučím. Pokud neporušíš závažným způsobem pravidla fóra, pak tvůj dotaz a odpovědi nesmažeme. Je to z docela prostého důvodu, představ si, že někdo bude řešit, nebo řeší, stejný problém, jako ty a pak mu může tento topic, ušetřit spoustu času.

Ke tvému dotazu. Jestli jsem tomu dobře rozuměl, tak jsi měl v jednom počítači dvě síťové karty a z něho kabely k AP a druhému PC? Podle toho co píšou obchodníci o tvém AP, pak toto má dva konektory, pro připojení dvou počítačů. Pokud bys nechtěl tahat dva dlouhé kabely, pak bych na stávající přívod od AP zapojil switch a od něj táhl dva kabely k jednotlivým počítačům.

Napsal: 06 úno 2008 11:50
od benik.martin
jo a hele...s tou rychlostí.....ona se ti nezvýší :wink: protože jesi máš například 2Mbps, tak se ti skrz router rozdělí na 2 směry,každej po 1Mbps...protože kdyby šel dál v každym směru rychlostí 2Mbps,tak bys vlastně přijímal dohromady 4Mbps :wink:

Děkuji

Napsal: 06 úno 2008 14:50
od CarlozH
To připojení mám takto jak jsem již psal- OvisLink WL-5460AP-a rovnou kabel do síť. karty v PC bez jákehokoliv switche atd...V compu mám ale ještě jednu síť.kartu kvůli připojení druhého PC k netu, které mám propojené síťovým kříženým kabelem. TZV. sdílení internetu. Ale v tomto případě musí být PC1 zapnuté aby šel internet na PC2- a to je právě to co mi nevyhovuje, prostě bych to potřeboval nezávisle. Aby nemusel být už zapnutý PC1.
Ještě jsem tedy zjistil že nemám veřejnou IP adresu, a něco čemu jaksi nerozumím že je to adresa za NATem -to asi znamená tedy to že je neveřejná?
Tak nevím jestli na mé připojení postačí SWITCH nebo ROUTER. Děkuji všem. :wink:

Napsal: 06 úno 2008 15:06
od karlos
Měl by ti stačit jen síťový kabel, neboť jsem se dočetl, že ten Ovislink má dva porty pro připojení dvou počítačů. Kabel k propojení by měl být rovný (eins zu eins, jak říkají moji chlebodárci), ale dnes je již běžné, že si switche, nebo routery poradí i s kříženými.

Nejde

Napsal: 06 úno 2008 15:15
od CarlozH
Bohužel to nejde připojit do LAN2 na AP , už jsem to tak zkoušel. Akorát vím že po úpravě firmware se to AP začne chovat jako ROUTER a potom by to prý mělo jít, ale já se nemohu dostat do AP protože se nejspíš na něm pořád mění asi adresa, defaultní nejde vůbec a ta co šla před měsícem teď už nejde taky... Možná kdybych před AP měl router nastavený na mého poskytovatele a AP bylo v jiném módu než client tak by pak ty 2PC na něj šli připojit ale to je jen teorie...

Nevíte ještě prosím jak najít IP adresu mého AP? IP Scanner mám ale nevím jaké rozmezí IP adres zadat...??? Děkuji

Napsal: 06 úno 2008 15:26
od benik.martin
jinak mám stejný problém jako ty,v pátek mi přijede poskytovatel internetu a zapjí to takhle: mám svůj PC propojený s anténou přímo kabelem a poté chci notebooky co jsou doma připojit bezdrátově (drátově bezdrátově,je to jedno :wink: ) takže: nejdřiv potřebuješ AP,který ti signál přijme z antény...poté potřebuješ router (v mém bezdrátovém případě druhé AP),které ti signál rozešle dále..ovšem nevím jak to je s nastavováním a tak..jestli chceš,hned v pátek večer sem napíšu jak to u mě dopadlo :wink:

Jasně napiš

Napsal: 06 úno 2008 15:34
od CarlozH
Určitě napiš jak to u tebe dopadlo, přesně jako ty, to mám já akorát že mezi anténou a PC mám ještě to AP a to je to co řeším jestli by tam stačil hodit Switch nebo Router, jsem zvědavý co udělají u tebe.

Napsal: 14 úno 2008 18:42
od benik.martin
tak jak to s tebou vypadá,dnes (konečně!!) mi to doma připojili,tak mám se s tim vypisovat jak to má?? :wink:

Napsal: 15 úno 2008 08:51
od karlos
Určitě, jsou zde i jiní, kteří někdy v budoucnu, budou stát před stejným problémem. :wink:

Napsal: 15 úno 2008 14:24
od benik.martin
tak tedy:
Z antény mi vede kabel (ne přesně tento,jen kvuli koncovce :wink: ) do prvního AP (namísto té anténky). Z něj normálním křížovým kabelem do druhého toho samého AP. Z něj vede opět křížový kabel přímo mě do PC a anténka vysílá signál bezdrátově po domě 8) jsem moc spokojenej, má to super dosah,jen záleží z čeho máte udělanej barák aby to prošlo stěnama :lol: Já sem v pohodě 8) Jinak samozřejmě obě AP jsou napojeny normálně do elektrický sítě..O nastavení jsem řekl svému poskytovateli, nevím jesi bych to nastavil sám ale obávám se že ne,že to musej oni nastavit u nich :wink: Tak takhle,snad je to fšechno 8)