Odezvy na router

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

soda.d
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Odezvy na router

Příspěvekod soda.d » 20 dub 2008 22:26

zdravim vsechny, potykam se s problemem pingu na router co mam doma. Sit vypada takto:
2x PC s WinXP SP2 (oba pripojeny k routeru pres metaliku)
router asus wl-500g premium, ten je pichlej do WAN pres modem od UPC.

Problem je ten, ze kdyz pristupuju na internet (web, online hry...) tak mi priserne vyskoci odezva
na muj router a to dokonce az na 3-4 sekundy (obcas i timeout)... coz vubec nechapu, kdyz je to v ramci
me LAN site. Tim se pak samosebou neda nic kloudnyho na netu delat.
Napriklad dam stahovat neco z webu a na obou kompech mi lita ping na router do 1 sekundy, no proste
nechapu

vyzkousel jsem snad vsechno mozny a bez vysledku. firmware jsem nemenil, protoze jsem
na supportu ASUSu nasel jen stary (mam 1.9.7.2).
Nastaveny to mam tak ze do WAN (UPC) mam IP a DNS automaticky z DHCP a do me site LAN mam
taky IP pridelovane automaticky (klaiska, v tom problem urco nebude)
Router jsem pouzival predtim, nez jsem se prestehoval, u jineho providera se stejnym nastavenim
a vse behalo v poho... vubec nevim jestli je router nejaky
pomateny nebo je to tim UPC (coz dost pochybuju).
router i modem jsem zkousel restartovat prenastavovat a nic ... kdyz pichnu kabel z modemu do PC
vse je OK ....

potkal jste se nekdo s timto problemem ? ... asi ne co? ;o/

s0da

Reklama
Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Odezvy na router

Příspěvekod zlobyl » 21 dub 2008 17:32

Ahoj, vítám tě tu na PC-Help


Možný problém bych viděl v nastavení DNS.Nevím, jak je to přesně u tohotu routeru, ale u routerů D-Link je nastavení DNS dvojí-jedno pro nastavení IP DNS, které bude router používat a druhé bylo nastavení IP DNS, které router předá připojeným počítačům.V praxi se to nastavuje tak, že se pro router nastaví DNS poskytovatele a počítačům v síti je předána IP adresa samotného routeru.

Koukni se také na nastavení priority připojení.
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

Uživatelský avatar
Brumteles68
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 385
Registrován: únor 08
Bydliště: Vranov nad Topľou SR
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odezvy na router

Příspěvekod Brumteles68 » 21 dub 2008 20:12

Mám tak isto urobenú sieť ibaže modem mám od T-comu SK a ruter ASUS WL-520GC. Keď som si to nastavoval ,mal som podobný probl. Kontaktoval som výrobcu modemu ktorý mi oznámil že modem musim nastaviť ako BRIDGE. Takže v nastaveniach som to vyhľadal a zmenil. Teraz ak prepojím modem s PC, tak sa k netu nepripojím, ale ak modem pripojím k rutru tak sa na net dostanem cez LAN aj WIFI.
K8N Neo4 Platinum, AMD Athlon64 3000+,RAM 2x256MB+2x1024MB, WDC WD1600JS 160GB, GeForce 6200 TurboCache, Tv WinFast PVR, WiFi Asus 802.11b/g+ruter WL-520GC,Win. XP pro. CZ

soda.d
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Odezvy na router

Příspěvekod soda.d » 24 dub 2008 22:38

Tak problem je fuc, pujcil jsem si od znameho tentyz router, ktery mel i on zapojeny
k modemu od UPC ... dival jsem, ze ma nastaveni uplne stejne, jen ve WAN nastaveni
v casti pro ISP mel pridanou MAC a Hosta (i ja jsem predtim zkousel MAC adresu a to te
sitovky, ktera predtim byla pripojena primo na modem, ale stejne to s tim neslo). Tak jsem
to zkousel i ja ale nic, dokonce jsem se nemohl spojit vubec do WAN.
No nakonec jsem tam vratil svuj router, opet to nastavil na automatickou IP do WAN, automaticky
prideleni DNS od ISP a zbytek jsem vubec nevyplnoval. restartoval jsem router a jeste k tomu
jsem vytahl modem ze zasuvky a hned zas zapojil... a hle ... bezelo to (..a bezi) jak vino.
takze kde vlastne byl ten problem ??? ... tezko rict... asi ten restart modemu ;o)

to zlobyl: ... s tim DNS to samosebou vim a mel jsem to tak i patricne nastavene. Co se tyce priorit, tak
ty jsem take zkousel menit, ale bezvysledne...

to brumteles: ... s tim mostem sem se tu take setkal a abych pravdu rek nevim proc mi v prvnim PC
XPcka nainstalovaly most a pouzivaji ho a u druheho PC se mi nenainstaloval a bezi to bez nej. Pritom
na obouch PC je stejna verze systemu.... zajimavy.

Takze zatim to chodi jak ma, tak doufam ze to uz to jinak nebude ;o)

s0da


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2847
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1378
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1476
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    1145
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03
  • Jaký router?
    od atari » 30 čer 2023 19:43 » v Sítě - hardware
    4
    1691
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 10:09

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů