Připojení notebooku a stolního pc přes router Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
CrasherKill
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2030
Registrován: prosinec 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Připojení notebooku a stolního pc přes router  Vyřešeno

Příspěvekod CrasherKill » 06 črc 2008 20:00

Zdravím, vím že se to tu už řešilo mnohokrát, ale nějak bych to potřeboval vysvětli a poradit podrobněni.Konečně jsem si koupil notebook a chtěl bych ho mít taky připojený na internet, tak jak stolní pc.Mám internet od erkoru, který používá ochranu mac adresy, takže budu potřebovat router, který klonuje mac adresu síťové karty.Představoval bych si to asi takhle: stolní pc chci mít připojený normálně přes kabel, ale notebook bych chtěl mít přes wifi.Byt mám 3+1, takže bych potřeboval, aby wifi z routeru měla takový dosah.Do routeru chci investovat max 1500Kč.Také by mě zajímalo, jestli se router musí nějak nastavit, nebo po zapojení hned funguje sám?A jak je to s bezbečností?Celkem by mě štvalo kdyby soused pod námi mi sosal můj net a mě to jelo pomalu :D Dá se nastavit nějaké heslo které při připojení nějakého notebooku(třeba když přijde kamoš) musel zadat?Četl jsem také spoustu článků o tomto druhu domácí sítě, ale pokud máte nějaké ve kterých je to dobře rozepsané, tak mi sem hoďte odkazy.Jakékoliv routery prosím vybírejte z www.tsbohemia.cz Předem díky všem za rady a zkušenosti.
AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz / CoolerMaster Hyper 212+ / Gigabyte 870A-UD3 / Kingston DDR3 4096 MB 1600MHz / Nvidia GeForce GTX 560 / 3X SAMSUNG F3 1TB + WD Green 1TB + SSD Samsung 840 EVO 120GB / SEASONIC 620W BRONZE / CoolerMaster Elite 330 / Windows 8 Pro

Reklama
Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Připojení notebooku a stolního pc přes router

Příspěvekod Koja » 06 črc 2008 20:03

Tenhle mám už skoro rok. Byt 3+1, net si můžu užívat i na WC :D
Taky mám od poskytovala ochranu přes MAC, ale po zapojení routeru na kábl a spuštění komplů běhalo všechno v pohodě, bez problému :)
Po zapojení funguje hned sám a má nádhernej manuál a možnost poloautomatické-jednoduché konfigurace, takže bys němel mít problém s nastavením a se vším, co potřebuješ, včetně zaheslování přístupu přes WiFi, až přijde kamarád :D
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Uživatelský avatar
CrasherKill
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2030
Registrován: prosinec 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení notebooku a stolního pc přes router

Příspěvekod CrasherKill » 06 črc 2008 20:14

Tak to je super, vypadá opravdu skvěle.Je nějaké ideální místo v bytě kde by měl být?Nebo je to jedno?A má ten router třeba svoji vlastní mac adresu třeba kdyby to nešlo, že bych ji nahlásil mému poskytovateli a on ji změnil.
AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz / CoolerMaster Hyper 212+ / Gigabyte 870A-UD3 / Kingston DDR3 4096 MB 1600MHz / Nvidia GeForce GTX 560 / 3X SAMSUNG F3 1TB + WD Green 1TB + SSD Samsung 840 EVO 120GB / SEASONIC 620W BRONZE / CoolerMaster Elite 330 / Windows 8 Pro

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Připojení notebooku a stolního pc přes router

Příspěvekod Koja » 06 črc 2008 20:19

Já ho mám v pokoji u okna, položenej na bedně od komplu :D A signál dosáhne přes celej byt, všude. Vím, že i k sousedům trochu :D
MAC adresa routeru se dá zjistit v jeho nastavení a dá se tam i změnit :)
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Uživatelský avatar
CrasherKill
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2030
Registrován: prosinec 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení notebooku a stolního pc přes router

Příspěvekod CrasherKill » 06 črc 2008 20:23

Tak pak jsem úplně klidnej.Já myslel jak to nebude složitý a ono je to tak jednoduchý :DTAk tím je asi tento dotaz vyřešen díky ti moc.
AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz / CoolerMaster Hyper 212+ / Gigabyte 870A-UD3 / Kingston DDR3 4096 MB 1600MHz / Nvidia GeForce GTX 560 / 3X SAMSUNG F3 1TB + WD Green 1TB + SSD Samsung 840 EVO 120GB / SEASONIC 620W BRONZE / CoolerMaster Elite 330 / Windows 8 Pro

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Připojení notebooku a stolního pc přes router

Příspěvekod Koja » 06 črc 2008 20:26

Není zač :D Pak tady dej kdyžtak vědět, kdybys potřeboval pomoct s nastavením ;)
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Uživatelský avatar
CrasherKill
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2030
Registrován: prosinec 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení notebooku a stolního pc přes router

Příspěvekod CrasherKill » 06 črc 2008 20:35

Jo určitě dám, díky moc
AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz / CoolerMaster Hyper 212+ / Gigabyte 870A-UD3 / Kingston DDR3 4096 MB 1600MHz / Nvidia GeForce GTX 560 / 3X SAMSUNG F3 1TB + WD Green 1TB + SSD Samsung 840 EVO 120GB / SEASONIC 620W BRONZE / CoolerMaster Elite 330 / Windows 8 Pro


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů