Vyhledání "majitele" sítě Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

phiphi_beach
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 264
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vyhledání "majitele" sítě  Vyřešeno

Příspěvekod phiphi_beach » 13 srp 2008 15:51

jsem připojen k bezdrátové síti na internet,někdo v okolí má net a já sem na něj zdarma napojen,prooblém je že bydlím nao kraji a není tady mžnost jiného přippjení než wifi,jedná se mi o to že bych rád vyhledal toho majitele abych se sním domluvil aby mě v budoucnu jak zjistit že sem napojen na net přes nej neodpojil a domluvil se na nějakým paušálu.. v názvu sítě je jen značka wifiny jeho an ic víc..a obcházet každý barák nebo sledovat kdo co má na střeše se mi nechce..
proto jestli jde nějak zjistit na jaké adrese nebo zkama jde signál..

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhledání "majitele" sítě

Příspěvekod Rimmer » 13 srp 2008 15:56

Teoreticky by se to dalo zjistit sílou signálu, kdy za použití notebooku nebo lépe PDA by jsi mohl nalézt zdroj signálu. Podle toho pak pátrat po majiteli. Podle mě žádná jiná cesta není, wifi síť je jinak dost anonymní.
Rimms

phiphi_beach
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 264
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyhledání "majitele" sítě

Příspěvekod phiphi_beach » 13 srp 2008 15:57

Rimmer píše:Teoreticky by se to dalo zjistit sílou signálu, kdy za použití notebooku nebo lépe PDA by jsi mohl nalézt zdroj signálu. Podle toho pak pátrat po majiteli. Podle mě žádná jiná cesta není, wifi síť je jinak dost anonymní.

jo je to dost anonymní ale takhle bych mohl chodit celý den a navíc notas ani pda nemám :-(

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Vyhledání "majitele" sítě

Příspěvekod guest » 13 srp 2008 16:08

Teoreticky by ses mohl zeptat provozovatelů sítí ve tvém okolí, ale pochybuji, že by ti řekli kdo poblíž tebe se připojuje. Ale za optání nic nedáš. Asi ti nezbyde, než chodit a koukat po oknech anebo po střechách. Ale i když dotyčného najdeš, tak pochybuji že by tvému "návrhu" byl nakloněn. Spíš se tě bude chtít "zbavit".

phiphi_beach
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 264
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyhledání "majitele" sítě

Příspěvekod phiphi_beach » 13 srp 2008 16:13

Blue Spirit píše:Teoreticky by ses mohl zeptat provozovatelů sítí ve tvém okolí, ale pochybuji, že by ti řekli kdo poblíž tebe se připojuje. Ale za optání nic nedáš. Asi ti nezbyde, než chodit a koukat po oknech anebo po střechách. Ale i když dotyčného najdeš, tak pochybuji že by tvému "návrhu" byl nakloněn. Spíš se tě bude chtít "zbavit".


no tak pokud jsem už takhle připojený nekolik mesícu tak na nic nepřišel a asi ho to ani nijak netíží,to znamená že když ho to nijak neomezuje tak to že mu budu platit mesiční poplatek by uvítal..
no chodit po meste nebudu protože bych to stejně nezjistil když se sít jmenuje jako značka wifi,takhle to muže mit každý druhý..jen mě zajímalo jestli mužu přes pc to nejak zjistit nebo se ozvat

ale nic no
tak díky

Uživatelský avatar
kyklop
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 268
Registrován: srpen 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vyhledání "majitele" sítě

Příspěvekod kyklop » 13 srp 2008 16:23

Viděl bych to, jak to říká Ble Spirit, radši po tom nepátrat a nechat to být. Pakliže ho kontaktuješ, myslím, že pak bude řešit, jak tě vypnout, což žádnej problém není a apíš by sisi s tím mohl zadělat i na nějaké problémy, znáš lidi... jinak co se týče zjištění, od koho signál jde, se připojuji k tomu, co již tady kolegové psali.
AMD Athlon 64 X2 6400+, Artic cooling freezer 64, ASUS M2N-SLI DELUXE, A-DATA 2x1GB DDR2 800Mhz, ASUS GeForce EN9600GT 512MB, Seagate 320 GB SATAII, Case Coolmaster Elite 330, Fortron 500W/PFC FX500

phiphi_beach
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 264
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyhledání "majitele" sítě

Příspěvekod phiphi_beach » 13 srp 2008 16:27

kyklop píše:Viděl bych to, jak to říká Ble Spirit, radši po tom nepátrat a nechat to být. Pakliže ho kontaktuješ, myslím, že pak bude řešit, jak tě vypnout, což žádnej problém není a apíš by sisi s tím mohl zadělat i na nějaké problémy, znáš lidi... jinak co se týče zjištění, od koho signál jde, se připojuji k tomu, co již tady kolegové psali.


jojo asi není možnost jak to jinak zjistit, jsem na tuhle sít připojen už mesice ale chci předejit tomu že jendoho dne mi to odsřihne a budu bez netu..ale tak pokud už to trvá takto dlouho tak to bude nějaký maník který asi neví co a jak když se mu na to napojuji a kdoví kdo další..
dnes sem tu mel technika a měl mi zapojovat net od noveho poskytovatele ale jelikož mám starou wifi na fekvenci 2,4 a každý v okolí už má 5 a víc tak sem v řiti,jedině koupit novou vifi s 5,4 a to jsou tisice

bereline
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1434
Registrován: září 07
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhledání "majitele" sítě

Příspěvekod bereline » 13 srp 2008 16:28

pokud tomu majitel moc nerozumí pochybuji, že o tom ví, že se na něj připojuješ ... navíc jak říkají ostatní raději bych byl sticha a užíval si internetu ...
Chytří lidé používají Google a nevolí komunisty
*Čeština je krásný jazyk, takže se jej prosím naučte používat*
Member of the Spyke's Fun Club

phiphi_beach
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 264
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyhledání "majitele" sítě

Příspěvekod phiphi_beach » 13 srp 2008 16:48

asi jo..

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vyhledání "majitele" sítě

Příspěvekod Owner » 13 srp 2008 18:37

NO , za nabourání do jeho pc nic nedáš , maximálně ,když se ti to povede zjistíš , kdo to je. :bigups:
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Záhada internetové sítě Příloha(y)
    od Foidza » 03 říj 2023 15:22 » v Internet a internetové prohlížeče
    7
    3959
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 07:57
  • Výpadky připojení celé sítě Příloha(y)
    od Karrex » 21 kvě 2023 00:13 » v Vše ostatní (inet)
    6
    2695
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 10:25
  • Nesprávný klíč k zabezpečení domácí sítě Příloha(y)
    od dedky » 16 dub 2024 12:12 » v Sítě - hardware
    4
    884
    od dedky Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2024 15:16
  • Přístup na domácí server (WebDAV) z lokální sítě i z internetu
    od remkren » 30 pro 2023 17:19 » v Administrace sítě
    5
    1355
    od Microsheep Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 08:29
  • Otevřené porty na IPv6, ale nedostupné z veřejné sítě. Proč? Příloha(y)
    od jxdm » 26 srp 2023 09:51 » v Sítě - hardware
    6
    1644
    od jxdm Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 10:36

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů