internet pro dva pc Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
radekzjicina
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Jicin
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

internet pro dva pc

Příspěvekod radekzjicina » 30 zář 2008 21:22

zdravim,

rovnou k věci, mám doma PC, internet mam pomoci mistniho poskytovatele bezrdatu a do pc me vede z takove malinke krabicky LAN kabel do sitovky. Chtel bych ale dostat internet nezavislej na zapnuti tohoto počítače i do pc v druhé místnosti. Co k tomu musim koupit a kam to pripojit. Nejakej router? diky ..

Reklama
Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: internet pro dva pc

Příspěvekod Tomina » 30 zář 2008 21:58

switch/HUB...ten slouží pro rozmnožení internetu na více počítačů..je to snadné, do switche píchneš kabel od netu a od switche povedeš kabely do jednotlivých počítačů..

Uživatelský avatar
LifeRoma
Level 3
Level 3
Příspěvky: 463
Registrován: listopad 07
Bydliště: Česká Republika
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: internet pro dva pc

Příspěvekod LifeRoma » 30 zář 2008 22:11

A ještě dotaz i když to není moje téma.. ale to je jedno. Kdybych chtěl ten internet rozšířit po bytěmyslím vzduchem.. Tak co bych měl koupit.. místo switche Router s wifi nebo jak?
JUST METAL RULES THE WORLD!!!

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: internet pro dva pc

Příspěvekod memphisto » 30 zář 2008 23:10

jj potřebuješ wifi router, který zapojíš tak, že kabel z modemu zapíchneš do portu WAN ve wifi routeru a z jednoho ze čtyř RJ 45 portů toho routeru vyvedeš kabel a zapojíš ho do síťové karty ve stolním PC. pokud můžu z vlastních zkušeností doporučit wifi router, tak ber jedině Linksys. třeba tenhle mám doma a maximální spokojenost
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
radekzjicina
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Jicin
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: internet pro dva pc

Příspěvekod radekzjicina » 01 říj 2008 06:42

Tomina píše:switch/HUB...ten slouží pro rozmnožení internetu na více počítačů..je to snadné, do switche píchneš kabel od netu a od switche povedeš kabely do jednotlivých počítačů..


fajn - chtel bych co nejvic usetrit - bude stacit tenhle switch? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34019
jo a jeste ty sitove kabely z neho maji byt asi klasicke ze, zadne krizene?.
diky..

carlos.b
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: srpen 06
Bydliště: UK
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: internet pro dva pc

Příspěvekod carlos.b » 01 říj 2008 08:51

radekzjicina píše:zdravim,

rovnou k věci, mám doma PC, internet mam pomoci mistniho poskytovatele bezrdatu a do pc me vede z takove malinke krabicky LAN kabel do sitovky. Chtel bych ale dostat internet nezavislej na zapnuti tohoto počítače i do pc v druhé místnosti. Co k tomu musim koupit a kam to pripojit. Nejakej router? diky ..


Jen takova mala poznamka: tomu poskytovateli je jedno kolik pocitacu si pripojis ... to znamena - musel jsi neco nastavovat kdyz si se pripojoval treba IP adresu ci branu. Jelikoz pokud mu to jedno neni a pridelil ti jen jednu IP adresu tak ti jeden PC fungovat nebude protoze hub/switch "rozhazuje" jen sit neprideluje IP. V tom pripade si kup router muze klido byt bez wifi nejakej levnej. Ten si veme IP od poskytovatele a tobe hodi novou popripade muzes vyuzit nektere jeho vlastnosti ktere switch nema.
Druha moznost je ze mu je to jedno a server poskytovatele ti prideli dve IP adresy. Potom ti bude stacit ten co jsis vybral.

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: internet pro dva pc

Příspěvekod hroch123 » 01 říj 2008 08:54

Ten switch Ti bude stačit. Ale jen pokud máš ve velkým pc nastavený dhcp, pak problém není. Pokud tam máš nastavenou ip adresu, tak budeš muset požádat poskytovatele ještě o jednu adresu pro druhé pc. (a to zpravidla není zdarma). Wifi router řeší vše i bez poskytovatele.
PC XT 8086, 640 Kb ram, 20mb hdd, Hercules monochrome, 14" Philips monochrome, 5/4 fdd 360kb.

carlos.b
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: srpen 06
Bydliště: UK
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: internet pro dva pc

Příspěvekod carlos.b » 01 říj 2008 08:58

LifeRoma píše:A ještě dotaz i když to není moje téma.. ale to je jedno. Kdybych chtěl ten internet rozšířit po bytěmyslím vzduchem.. Tak co bych měl koupit.. místo switche Router s wifi nebo jak?


Jen chci doplnit: jak budes vybirat ten router nezapominej na to jakej mas byt a na jakou vzdalenost chces net natahnout. Uz jsem se dvakrat sekl a protoze byt mel zelezobetonove steny signal zustal jen ve dvouch pokojich.

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: internet pro dva pc  Vyřešeno

Příspěvekod Tomina » 01 říj 2008 11:52

radekzjicina píše:
Tomina píše:switch/HUB...ten slouží pro rozmnožení internetu na více počítačů..je to snadné, do switche píchneš kabel od netu a od switche povedeš kabely do jednotlivých počítačů..


fajn - chtel bych co nejvic usetrit - bude stacit tenhle switch? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34019
jo a jeste ty sitove kabely z neho maji byt asi klasicke ze, zadne krizene?.
diky..


Kabel bude klasika UTP s koncovkou RJ-45. Ber spíše ten switch, který jsem ti hodil já, tento levný je docela nic moc. Jde tam především o kvalitu připojení, respektive internet přes ty levné switche ztratí trošku na kvalitě nehledě na to, že když pojedou dva počítače zároveň na netu, tak to s levným switchem docela pocítíš, jinak, ten ASUS co jsem ti doporučil má rychlost kolem 1000Mbps, kdežto ten OvisLink (divná značka) má jen 10/100 Mbps. Zde se opravdu nevyplatí šetřit. Pokud bys chtěl bezdrát, tak si do stolních pořiď WiFi modul a kup WiFi router, na což se kupříkladu chystám já. Těch kabelů už mám pokrk.. :lol:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nejde internet na W7
    od Zeppelin » 08 srp 2023 07:51 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2306
    od Zeppelin Zobrazit poslední příspěvek
    08 srp 2023 21:35
  • o2 internet + o2 smart box 2
    od Glicker » 22 zář 2023 20:28 » v Vše ostatní (inet)
    4
    5318
    od Glicker Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 16:03
  • Super rychlý internet
    od Stenatko » 21 črc 2023 14:01 » v Internet a internetové prohlížeče
    15
    2951
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 15:42
  • Jeden internet - dva byty
    od Myerina » 08 zář 2023 10:58 » v Sítě - hardware
    14
    2540
    od Myerina Zobrazit poslední příspěvek
    08 zář 2023 13:16
  • zásuvka internet natipování Příloha(y)
    od souky5 » 06 lis 2023 15:34 » v Vše ostatní (inet)
    2
    1184
    od souky5 Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 16:00

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů