Router D-link – co o něm víte? Sháním informace*

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Celsi
Level 1
Level 1
Příspěvky: 84
Registrován: listopad 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Router D-link – co o něm víte? Sháním informace*

Příspěvekod Celsi » 14 dub 2009 21:32

Ahoj.

Potřeboval bych se zeptat na router jako taký všeobecně. Router má v sobě firewall? slouží tedy jako HW firewall? Někde jsem četl že router pokud se restartuje, přidělí se mu jiná IP adresa. Je to pravda? Mám internet od UPC.
Mám v plánu si koupit router ale pořád váhám jaký. Poohlížím se po D-link DIR-100. Doporučíte mi tento, nebo jiný.
Díky :smile:
Naposledy upravil(a) Myloš dne 14 dub 2009 22:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: UIpřesnění nadpisu z původního „Router D-link“.

Reklama
Uživatelský avatar
alenka_v_říši_divů
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3201
Registrován: únor 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router D-link

Příspěvekod alenka_v_říši_divů » 14 dub 2009 22:01

každej router / ty starší/ v sobě nemusí mít nutně FW... myslím..že pokuď router jen restartuješ.....tak se nezmení jeho IP...

Celsi
Level 1
Level 1
Příspěvky: 84
Registrován: listopad 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router D-link – co o něm víte? Sháním informace*

Příspěvekod Celsi » 14 dub 2009 23:50

Špatně jsem se vyjádřil. Změna IP je u dynamické IP a tam je možnost při restartování routeru, získat novou IP adresu.
Je tedy možné mít dynamickou, veřejnou IP?

Uživatelský avatar
alenka_v_říši_divů
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3201
Registrován: únor 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router D-link – co o něm víte? Sháním informace*

Příspěvekod alenka_v_říši_divů » 15 dub 2009 10:20

no dynamicka /od ISP/ se ti změní i bez pomoci routeru...a máš ji normálně veřejnou /pokud máš/ :) i když router ma furt jednu ..např 192.168.2.1 ....však zadej třeba ripe.net do vyhledávače..a neukáže se ti 192.168.*.* /nebo jak to máš,ale ukáže se ti IP adresa od providera....nebo si myslel,že po každym restartu routeru by se zmenila i jeho IP adresa podle te dynamické?....

Celsi
Level 1
Level 1
Příspěvky: 84
Registrován: listopad 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router D-link – co o něm víte? Sháním informace*

Příspěvekod Celsi » 15 dub 2009 12:38

Já si chci koupit router protože chci propojit dva počítače. Vybral jsem si D-link DIR-100 kvůli firewallu a vzdálené správě. A hned se mě ptal kamarád na program Jdownloader. Viděl tam možnost reconnectu routeru a tim pádem
stahování z radpisharu bez čekání 15 min.

Alza D-lin Dir-100

Parametry a specifikace:

Rozhraní:
4 X RJ-45 LAN 10/ 100 Mbit/s
1 x RJ-45 WAN 10/ 100 Mbit/s

Ostatní funkce:
Podpora NAT
FireWall
DHCP
VPN
PPP
PAP/ CHAP
UPnP

Zabezpečení:
Rozšířené možnosti FireWallu

Dálková správa:
Přes webový prohlížeč

Uživatelský avatar
brano
Level 3
Level 3
Příspěvky: 507
Registrován: prosinec 08
Bydliště: Tatry
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router D-link – co o něm víte? Sháním informace*

Příspěvekod brano » 15 dub 2009 14:13

Dá sa aj tak, ale za chvíľku ťa to prestane baviť stále reštartovať. Reštartom a nahadzovaním liniek, ak chceš ísť stále cez nové okno - prilepiť atď. stráviš skoro toľko času ako čakaním na rapid. Lepšie je stiahnuť si freerapid downloader, nahádzať tam linky, zapísať si samozrejme heslá do rar, lebo ak sťahuješ z viacerých stránok, tak potom budeš dohladávať heslá a nechať nech sa sťahuje. Program je freeware a sťahuje nielen cez rapid.

http://www.dwn.cz/freerapid-downloader

Ak chceš stále reštartovať router potom ti je zbytočný nejaký download manager. Ibaže by si tam nahádzal linky a potom za každým stiahnutím reštartoval, lenže neviem či to pomôže, pretože keď si do download managera nahadzoval link pod nejakým IP a potom zase reštartoval a pokúšal sa sťahovať tak neviem či to vôbec funguje. Neskúšal som a ani nebudem, lebo ako vidíš je s tým kopa roboty a nielenže neušetríš žiaden čas, ale musel by si sedieť pri PC niekoľko hodín pri nejakej veľkej sťahovačke. To si radšej zaplať premium a máš pokoj. Samozrejme píšem o sťahovaní freeware programov a legálneho obsahu cez rapid, lebo tu sa warez nerieši.

Celsi
Level 1
Level 1
Příspěvky: 84
Registrován: listopad 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router D-link – co o něm víte? Sháním informace*

Příspěvekod Celsi » 15 dub 2009 18:16

O žádném warezu zde není řeč. Jedná se pouze o stahování bez čekací doby. Je to už druhý program co mi posílal kamarád. První je
Zde
a
Zde

Ptal se mě jestli o tom něco nevím, tak sem to hned spojil do jednoho tématu když sem se ptal na router.
Sám nevim jak to funguje a jak je možný restartovat router a tim obejít čekací dobu.

Uživatelský avatar
brano
Level 3
Level 3
Příspěvky: 507
Registrován: prosinec 08
Bydliště: Tatry
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router D-link – co o něm víte? Sháním informace*

Příspěvekod brano » 16 dub 2009 10:00

No jednoducho. Dosťahuje sa ti jeden súbor, reštartuješ router, vzadu je tlačítko na vypnutie ( aspoň na D-Link) a znova zapneš. Počkáš kým sa načíta pripojenie, nahodíš nový link buď do nejakého downloadera, alebo klasicky cez nové okno atď. a dáš sťahovať. Len som si úplne istý, že takéto manipulácie routeru ani PC určite neprospievajú, keď za plnej prevádzky zrazu prerušíš pripojenie na net. Keď to urobíš pár krát nič sa nestane, ale 20x denne celý týždeň a začne ti všeličo padať, mne dokonca ukázalo aj to, že nemám pripojenie (nesvietila na zeleno dióda internet) a musel som to reštartovať, 2x spyboot, Tuneup a nakonie vypnúť PC a znova zapnúť, lebo iba reštart nepomohol. Už som prepadal zúfalstvu, takže takéto experimenty nedoporučujem. Programy na obchádzanie čakacej doby by som si inštaloval až po určitom čase, keď už mám svoje stránky z ktorých sťahujem. Lebo sa ti môže stať, že si inštaluješ program a potom zistíš, že akurát to o čo máš záujem je napr. všetko v megauploade a tam čakacie doby nie sú. Skôr by som odporúčal najprv vyhľadať a potom skombinovať súbory o ktoré máš záujem, niečo cez rapid, niečo cez megaupload, mediafire atď. Väčšina ide paralelne voči ostatným, takže behom hodiny máš 10 súborov ( ak sú tie o ktoré máš záujem samozrejme upnuté rôzne) a nemusíš špekulovať s reštartom a maturovať pri nejakých downloaderoch na obchádzanie. Okrem toho ak si začiatočník čo sa týka IT (ja som), tak by som vôbec neexperimentoval s nejakým programom, ktorý mení parametre IP a treba ho ručne nastavovať, lebo sa nakoniec odpojíš od netu a bude musieť prísť nejaký technik aby to uviedol do prevádzky. Ten router mám, u nás bol minulého roku v akcii k pripojeniu na net za 900,- Sk. Mám na ňom pripojené dva PC káblom a notebook cez wifi. Parametre som ani neskúmal, som rád, že funguje, dizajn má dobrý, akurát na ňom vidno prach, takže ho treba stále utierať. :D Na začiatok ti úplne stačí http://wordrider.net/freerapid/download.html je v cz, jednoduchá obsluha a keď nemáš prémium (ináč by si nepotreboval obchádzať čakaciu dobu) tak je ideálny. Nečaká ani tých 15 minút, ukáže na začiatku možno aj 17, ale za 5 minút je niekedy z toho zrazu 6. Potom možno jdownloader, pozri diskusiu. Možno ho tiež vyskúšam pre porovnanie s freerapidom.

Celsi
Level 1
Level 1
Příspěvky: 84
Registrován: listopad 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router D-link – co o něm víte? Sháním informace*

Příspěvekod Celsi » 16 dub 2009 15:13

Free rapid jsem už vyzkoušel a hodně mě zklamal. Nastavil jsem si Premium účet na czshare a nechal stahovat přes noc. Program mi vyplácal 15Gb na jeden soubor o velikosti 700Mb. Nikdy to nedotáhl do konce a vždy se opakovalo stahování. Co se týče stahování přes rapidshare, nezkoušel jsem ale je divný že by dokázal stáhnout další soubor za 6-7 minut. Čekací doba je pevně daná na 15 minut. Asi zůstanu u Jdownloader

Uživatelský avatar
brano
Level 3
Level 3
Příspěvky: 507
Registrován: prosinec 08
Bydliště: Tatry
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router D-link – co o něm víte? Sháním informace*

Příspěvekod brano » 16 dub 2009 15:23

Cez cz share sťahujem zásadne mimo downloaderov. Tiež si posielam sms a také dva súbory po 700MB paralelne + zapnutý free rapid , ten si sťahuje takou 160 a cz share približne za hodinu oba súbory, takže behom hodiny 2x700MB a nejaké tri súbory cez free rapid. Netreba pchať silou mocou všetko cez downloader, napr. megaupload darmo, že dáš niekoľko linkov, pretože keď sa skončí jeden, vyskočí okno so zadaním kódu a keď nie si doma tak to stojí(samozrejme len megaupl.) ostatné ide svojou cestou.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 47 hostů