Wifi router a notebook

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

silky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 489
Registrován: leden 09
Bydliště: Sokolov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Wifi router a notebook

Příspěvekod silky » 13 lis 2009 11:35

Ahoj potřeboval bych pradit jak mám udělat abych se mohl připojit na notebooku na wifi. Jsem si koupil wifi router, ale na notebooku mi to ukazuje u připojení žlutý trouhelník (omezeno nebo žádné připojení). Díky předem za radu jak mám postupovat
AMD Athlon X4 640 3,5GHz - NVIDIA GeForce9600GT - Kingston DDRIII 8GB 1033MHz - ASUS M4A88T-V EVO/USB3 - WD 2,5TB - 500W Enermax NAXN

Reklama
silky
Level 3
Level 3
Příspěvky: 489
Registrován: leden 09
Bydliště: Sokolov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Wifi router a notebook

Příspěvekod silky » 13 lis 2009 12:08

Jestli by někdo věděl moc děkuji předem zatím se mi na něj bez problému připojilo ale ukáže se tam ten žlutý trouhelníček no tak se nemůžu dostat na net
AMD Athlon X4 640 3,5GHz - NVIDIA GeForce9600GT - Kingston DDRIII 8GB 1033MHz - ASUS M4A88T-V EVO/USB3 - WD 2,5TB - 500W Enermax NAXN

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi router a notebook

Příspěvekod d1amond » 13 lis 2009 12:23

Zdravím,
jakým způsobem jsi zatím konfiguroval router? Zapojení by mělo být takové, že do WAN připojíš kabel s internetem a do LAN1,2,3,4 zapojuješ PC. Pro tu prvotní konfiguraci bych doporučil použít právě ten kabel. V routeru je třeba nastavit připojení k internetu (WAN), a nastavit WiFi (Wireless).
Na síťové kartě musíš mít povoleno DHCP, pak by měl vykřičník zmizet a měl by ses k routeru připojit. Internet nepůjde, dokud neprovedeš konfiguraci WAN.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Zuzak
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: listopad 09
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Wifi router a notebook

Příspěvekod Zuzak » 13 lis 2009 14:20

dobrý den,
mám notebook s wifi, a mám menší problém. Bydlím v paneláku, signál tu je. Jedna čárka z pěti. Ale wifi se nepřipojí, prostě se to nenalezne.....Nevíte čím to je???? Venku na balkoně, se to bezproblémů připojí. Ale dokážete si představit surfovat na balkoně??? :nervous:
A ještě jeden dotázek...jak příjmat wifi v rodinném domě, kde není zaveden kabel?? Jedinou možností, je wifi - ale je tam stejný problém. Je tam jedna čárka z pěti, ale wifi se nespojí. Akorát barák už není z panelových dílců. vím že železobeton je doslova zabiják signálu, ale to všichni obyvatelé panelových bytů nemají připojení wifi??
Koupila jsem si TP link WN422G ( 54Mbps ) ale na ten to nefunguje taky. Myslím si, že chyba je na mojí straně.....Poradíte?? Jsem z toho na pilule......

Budu moc vděčná za každou radu, co s tím dělat????
Snažila jsem se najít nějáké info na netu, ale nic. Proto doufám, že mi pomůžete počítačoví mágové.....Moc díky.
Omlouvám se za popsání problému.....snažila jsem se to zformulovat co nejlépe.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Wifi router a notebook

Příspěvekod guest » 13 lis 2009 14:25

Vítám Tě na PC-Help. Myslím, že problém je popsán dostatečně, nicméně bych v souladu s pravidly fóra doporučil založit vlastní téma. Pomůže to i jiným při řešení potíží. Témata ač skoro stejná nejsou identická. Díky!

Zuzak
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: listopad 09
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Wifi router a notebook

Příspěvekod Zuzak » 13 lis 2009 14:30

Já se omlouvám. Snažila jsem se, ale nevím kde a jak se tvoří nové téma. Nenašla jsem tu ikonku...neorinetuju se tu.
Tak promiňte.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wifi router a notebook

Příspěvekod d1amond » 13 lis 2009 14:31

Zdravím,
bylo by vhodné, založit vlastní téma.
Jinak pokud je v bytě signál 1 z 5, předpokládám, že venku na balkóně to bude více. Na jednu čárku nemůže naběhnout ani seznam.cz. Záleží na tom, kde je umístěn zdroj signálu. Pokud je to tři patra, dole u souseda, tak se s tím nedá nic dělat.
Jinak z přízpěvku mi není jasné, k jaké síťi se to vlastně připojuješ. V paneláku je to řešeno tak, že lidé mají svedený kabel do bytu k routeru a odsud to mají wifi po bytě. Maximálně pak spolu se sousedem vedle na patře.

//prosím přesunout do vlastního topicu
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Zuzak
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: listopad 09
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Wifi router a notebook

Příspěvekod Zuzak » 13 lis 2009 14:45

Snažila jsem se téma založit na INTERNET A SÍTĚ klikla jsem na to, ale nikde jsem tam neviděla něco jako založit nové téma......takže nevím jak se to dělá a kde. Dole je napsané pouze Obssah fóra.............
Tak mi prosím helfněte..... :cry:
Jakmile založím nové téma, tak to pomažu a zařadím správně. Pokud to půjde. Moc díky.

¨Jinak se snažim připojit na " uživatele" www.trinity.cz a nebo Epsilon357 ale nejde to. Je tam jedna čárka z 5. I když to stoupne na dvě čárky z pěti, tak se to nespojí. Jak je daleko vysilač, to nevím. Kamarád, co bydlí pár metrů ode mne, se připojí i na jednu čárku. tak fakt nevím. :dontgetit:

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Wifi router a notebook

Příspěvekod guest » 13 lis 2009 14:54

O.K. Není to drama, nejprve si vybereš sekci kam by ten dotaz asi patřil a pak založíš nový příspěvek. Viz screen. :D
Přílohy
IT.JPG

Zuzak
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: listopad 09
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Wifi router a notebook

Příspěvekod Zuzak » 13 lis 2009 15:29

založeno nové téma na: internet a sítě - internet a připojení - téma: Problém s připojením wifi


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook, nefunkční WiFi
    od klimA. » 20 srp 2023 16:46 » v Problémy s hardwarem
    3
    635
    od klimA. Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 17:07
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2587
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1261
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1353
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52
  • Jaký router?
    od atari » 30 čer 2023 19:43 » v Sítě - hardware
    4
    1635
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 10:09

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů