Notebook nevidí síťový disk

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Ladasto
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Notebook nevidí síťový disk

Příspěvekod Ladasto » 02 led 2011 13:26

Čautě, mám podobný problém od doby co jsem nainstaloval win7 na starý nb. Nejdříve jsem myslel, že je to ovladačem wifi v nb (nb není podporovaný na win7), ale časem jsem vysřídal postupně tři různě staré nb s win7. Vždy mi to fungovalo v případech winXP>wifi>síťový disk, winXP>kabel>síťový disk nebo win7>kabel>síťový disk, ale v případech win7>wifi>síťový disk se "kousne" spojení.

Kousne spojení je myšleno tak, že pokud jdu v Průzkomníku na Śíť>nazev síť.disku (nebo IP) vidím seznam složek rootu, aler již se do žádné složky nedostanu a skončí to výše uvedenými hláškami. Pokud chci přistoupit na síť.disk přes web aplikaci tak se nenačte.

Protože to dělali všechny nb pouze z win7 přes wifi, usoudil jsem že to může dělat ten router (Zyxel P550Hw-t3), proto jsem půjčil od kámoše jiný asdl router s wifi (Dlink). Stejný výsledek, ale v případě kdy jsem z Dlinku udělal pouze wifi (bez ADSL a DHCP) a kabelem připojil na zyxel, vše funguje jak má.

Závěr: Chybu kdy win7 nekomunikuje se síťovým diskem přes wifi jsem neodstranil, ale pouze obešel (asi budu muste koupit další wifi router). Docela by mne zajímalo, kde může být zakopaný pes.

Reklama

  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů