Stránka 1 z 1

prasklá nabíječka probíjela

Napsal: 26 dub 2012 11:45
od Shely
Ahojky,
mám takový problém se svým notebookem. Měla jsem u noťasu trošku prasklou nabíječku, nahoře, kde se zasouvá do PC. Asi dva dny lehce probíjela, když se toho člověk dotknul, pak se najednou celej noťas vypnul a už nejde zapnout. Zajímá mě, jestli je to jen tou nabíječkou nebo jestli je to celou baterkou. Podle mě to bude jen tou nabíječkou, když chci totiž noťas zapnout, tak ty kontrolky na baterii a na zapínání problikávají, ale když zezadu vytáhnu baterii, tak už ty kontrolky neproblikávají. Už sem ho odnesla do opravny, ale ten chlap se na to doteď nepodíval a já potřebuju noťas k maturitě a taky mu moc nevěřím.
Děkuji za všechny rady :smile:

Re: prasklá nabíječka probíjela

Napsal: 26 dub 2012 11:56
od petr22
Tohle se stalo kolegyni, v jejim pripade to byl nastesti jen spaleny nabijeci a napajeci obvod na motherboardu (oprava v servisu 6000 Kc - vymena motherboardu, spraveno vlastnimi silami za pul hodiny)

Obavam se, ze pokud ten opravar neni zaroven zdatny pajec tak se mu do opravy vubec nechce.

To co probijelo nebyla samozrejmne nabijecka, ale konektor na motherboardu co se do nej zasunuje napajeni.

Vliv baterie se da vyloucit zapnutim notebooku bez baterie, musi fungovat jen s napajenim z transformatoru.

Idealni by bylo skusit jinou nabitou baterii (pokud je odpalena napajeci cast, tak se notebook nenapaji ani se nanabiji baterie, takze kdyz je baterie prazdna uz se nezapne)

Re: prasklá nabíječka probíjela

Napsal: 26 dub 2012 14:31
od tux
A nebo zkusit jinej adaptér. Třeba jen na vyzkoušení, s podobnýma parametrama, to se shání líp než baterka.