Který router?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
driticool
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Který router?

Příspěvekod driticool » 25 črc 2014 19:33

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jestli by jste doporučili koupit tento router(http://www.alza.cz/asus-rt-n12e-d331362.htm#popis).
První co potřebuji vědět jestli podporuje VDSL? Nikde to tam není napsané...
V hodnocení někdo píše že má silný signál a daleký dosah ale někdo zase píše naprostý opak...
Další - je to že to má napevno přidělané antény,ale já se v tom asi stejně šťourat a měnit anténz nebudu...
Velké + za vzhled a asi i cena(?),protože v 02 nám nabízí svůj COMTREND VR-3026e V2,u kterého mají prý svoje přednastavení,takže vše bude lehčí ale zase za něj chtějí 1800,-
Router budu mít u sebe v pokoji,do něj napevno připojený stolní PC a wifi bude pro notebook a smatphony,byt je celkem malý takže by neměl být problém.

Co na to říkáte? Moc se v tomto směru nevyznám,nevím co je pro mě priorita kromě toho že musí být VDSL...

Pak jsem ještě našel:
http://www.alza.cz/asus-rt-n14u-d423357.htm#popis Což se mi také líbí,hlavně podle hodnocení :D
http://www.alza.cz/asus-rt-n53-d290198.htm#popis I když nevím jestli bych vůbec využil Dual-Band...
Ale zase u nich nevím jestli jsou pro VDSL,orientuju se spíše podle ceny :D ASUS má parádní vzhled a cena není překážkou pokud to bude pod těch 1 800,-

Pokud však někdo znáte lepší,VDSL a za stejnou či lepší cenu než ten COMTREND nebo ASUS,tak piště :)

Díky za pomoc s výběrem...
:inlove:

Reklama
Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Který router?

Příspěvekod Owner » 25 črc 2014 19:39

Spíše bych doporučil VDSL router přímo od poskytovatele internetu (ten by to měl mít za pár kaček k dané službě nebo si ho nechat pronajmout) a ten zapojit pouze do režimu bridge a za VDSL router v režimu bridge hodit nějaký pořádný router.

VDSL modemy jsou zde: http://www.alza.cz/sitove-prvky/adsl-mo ... 848451.htm
Ty si vybíral z AP,routerů, ty ovšem konektivitu na VDSL v základu nemají.
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
driticool
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který router?

Příspěvekod driticool » 25 črc 2014 19:45

Právě že ten COMTREND nám O2 k našemu netu doporučují a za paár kaček to teda není(1 800,-) a už jsem ho měli dvakrát jenže jenom přijde bouřka,BUM! a už to v něm rachtá a musíme kupovat nový... Tentokrát koupím přepěťovou ochranu..

A to s tím bridge moc nechápu,to jako budu mít dva routery? K čemu to bude? O.o

Díky :D
:inlove:

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Který router?

Příspěvekod Owner » 25 črc 2014 19:53

ad 1. Comtrend - zde by bylo vhodné ošetřit příčinu vzniku problému, kterým budou nejspíše napěťové špičky na lajně vzniklé údery blesků. Na to ti doporučím jakoukoli UPSku od APC, která má telefonní konektor. Napojíš tam kabel od poskytovatele a ona to krásně vše přefiltruje. Navíc může být router mít díky ní zálohované napájení. Nebo stačí chytřejší přepětovka... jak si již psal. :smile:

ad 2. Router od poskytovatele se bude chovat jen jako modem, tzn. sám nebude nic jiného dělat, než jen modulovat/demodulovat signál z telefonní linky na běžný ethernet. Ten již poté předá dál v režimu bridge na WAN vstup nějakého fajn routeru, co si vybereš a budeš s ním spokojen. Výhod je hned několik:

1. pokud odejde opět modem, nebudeš muset router štelovat pokaždé znova, protože se vymění je to usmažené
2. obvykle VDSL routery nestačí na vícero zařízení v domácí síti, náročnější síťový provoz a bylo tu nemálo topiců na to, že taková krabka vytuhne jednou za čas

První řešení bude levnější, druhé sofistikovanější. Je na tobě, jak a co si vybereš. Doporučuji si ale vyslechnout i názory ostatních, sám VDSL ani ADSL nemám, jedu na kabelovém internetu se standardem DOCSIS 3.0 .
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který router?

Příspěvekod Martin63 » 25 črc 2014 19:54

Kyslík (O2), T-Mobile, Vodafone - tyhle srágory strašně rádi mění technologii na které jsi připojený... Takže bych se samostatné koupi VDSL routeru hluboce, ale hluboce vyvaroval!

Být tebou, tak bych si vzal od O2 tu největší srágoru jakou tam mají. (Mám ten dojem, že za 1 Kč se k podepsané smlouvě s kyslíkem nějaký ten sráč VDSL router zapůjčuje?) Potom bych zakoupil normální Wi-Fi router zapojený do routeru od Kyslíku jako switch a budeš mít doma kvalitní síť...

Pokud si však chceš mermomocí něco zakoupit sám a risknout to, tak v tomto směru bych doporučil TP-Link. Určitě nekupuj sr*čky od Huawei, nebo Zyxelu!!
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
driticool
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který router?

Příspěvekod driticool » 25 črc 2014 20:07

Takže to ad 2. by vypadalo nějak takto
Telefonní linka-->COMTREND od O2--->třeba můj ASUS a na něj bude napojené PC a bude vysílat Wifi To bude možná trochu dražší a pro naše možná trochu zbytečné...

Takže asi prostě koupím ten COMTREND od O2 za 1 800,- žádný jiný teda asi není?

Díky :)

BTW: Pfuuuu,teď mě teda Martin úplně rozhodil :D Tak fakt nevím...
:inlove:

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Který router?

Příspěvekod Martin63 » 25 črc 2014 20:27

Buď to udělej takto: Telefonní linka-->COMTREND od O2--->třeba můj ASUS a na něj bude napojené PC a bude vysílat Wi-Fi.
A nebo takto: Koupíš si COMTREND od O2 za 1 800,-.

Ptáš se na otázku: Žádný jiný teda asi není? Samozřejmě, že je... Právě proto jsem ti radil, aby jsi koupil, co nejlevnější srágoru od O2 a k ní zapojil pořádnej router! To by bylo asi nejlepší a nejkvalitnější řešení... Nebo potom kup toho COMOMRDA, jak píšeš. :-D
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    4294
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    2301
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52
  • router ZTE H267A Příloha(y)
    od Rejman.T » 16 kvě 2024 13:00 » v Administrace sítě
    9
    7650
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2024 19:10
  • Jaký router?
    od atari » 30 čer 2023 19:43 » v Sítě - hardware
    4
    1985
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 10:09
  • Nefunkční router ? Příloha(y)
    od cline » 22 říj 2023 19:48 » v Sítě - hardware
    26
    6535
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 22:39

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů