zálohování dat

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zálohování dat

Příspěvekod dvorakj » 26 čer 2019 22:28

nerikam, ze to je ideal, ale ja to mam takto.
Veci mam na NAS, raid 5.
Za touto NAS mam jeste externi disk, kde se vse v 1 rano kopiruje. Dulezite veci palim v ruznych intervalech, cca 1x do 3 mesicu na keramicke DVD.
Zaroven pouzivam QSync ("soukroma" obdoba dropboxu), ktery take umi verze apod.

toto noc neresi, kdyz mi vyhori byt, vse spali blesk apod., ale to bych uz spal mooc v klidu a to by byla zas nuda :-)

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zálohování dat

Příspěvekod atari » 27 čer 2019 09:44

To mi připadá z hlediska ceny dost šílený. 10ks DVD (47GB) stojí 450,-Kč to je 1800,-Kč za rok (každé 3 měsíce). Když budu zálohovat jen 500GB, tak to za jeden rok spolkne 20.000,-Kč, za 4 roky to vyjde na 80.000,-Kč. !!

Když koupím dva kvalitní HDD x 2TB, tak mě to vyjde na 4.000,-Kč (vydrží to na 4 roky) a mám to 20x levnější a 8x větší kapacitu. A nebo 1GB za 160,-Kč versus 1GB za 1,-Kč, to je 160 krát levnější. A to ještě mám další výhody, že ty disky vydrží déle jak 4 roky, a je daleko snazší obsluha a to řádově, protože to vypalování mnoha desítek DVD je spousta hodin času, a ještě ty zálohy můžu dělat každý měsíc (nebo každý týden) a za stejné peníze !!

Ty disky pak můžu skladovat někde odděleně v trezoru apod. Takže data mám na 5 místech:
1. v PC 2x (RAID)
2. online záloha
3. první HDD
4. druhý HDD

Pravděpodobnost, že přijdu o všech 5 úložišť současně, je tak malá, že to považuji za velmi bezpečné zálohování.
Pro velké objemy pak ještě lze využít pásky.
Naposledy upravil(a) atari dne 27 čer 2019 09:54, celkem upraveno 1 x.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zálohování dat

Příspěvekod dvorakj » 27 čer 2019 09:47

ty dulezite veci mi vychazi na 1 DVD. jinak samozrejme v tom poctu, co jsi psal, je to neunosne.
No kazdy si musi zvazit, co je pro neho optimalni. Na vyber tu je.


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti