Typ Napájecího Konektoru Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Diesels
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Typ Napájecího Konektoru

Příspěvekod Diesels » 26 říj 2021 07:20

Zdravím,

Mám problém identifikovat typ napájecího konektoru pro smartphone LENOVO A5000.

Typ konektoru: MicroUSB Female 5pin
Zařízení: Lenovo A5000
Přesný typ konektoru lze vidět na tomto video v čase 6:08: https://www.youtube.com/watch?v=oHtEbuq8t4U&t=368s
Eshop: https://www.sema-for.cz/shop/cs/875-mic ... -konektoru

Foto PCB:

pcb.jpg
pcb
Naposledy upravil(a) Diesels dne 27 říj 2021 19:39, celkem upraveno 3 x.

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Typ Napájecího Konektoru

Příspěvekod karlos » 26 říj 2021 07:37

Off Topic
Obrázky vkládej přímo do příspěvku, jako přílohu. Nikdo soudný nebude klikat na prapodivný odkaz, směřující kamsi do horoucí pr..le :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Typ Napájecího Konektoru

Příspěvekod petr22 » 26 říj 2021 08:12

Co da strejda Google jako prvni odpoved na dotaz na USB konektor pro Lenovo A5000?

https://unitrh.cz/p-9624-nabijeci-konek ... TUQAvD_BwE

Na te fotce neni nic videt, to je focene telefonem skrz okular mikroskopu?

Ta deska je nejaka podezrele opalena okolo konektoru, to bylo odpajene horkym vzduchem?

Vidim tam i posunute soucastky.

Diesels
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Typ Napájecího Konektoru

Příspěvekod Diesels » 26 říj 2021 19:32

karlos píše:
Off Topic
Obrázky vkládej přímo do příspěvku, jako přílohu. Nikdo soudný nebude klikat na prapodivný odkaz, směřující kamsi do horoucí pr..le :-)

To jsem zkoušel, ale někde dělám chybu, jelikož místo obrázku se zobrazí jen text "obrazek" Obrázek

Dodatečně přidáno po 14 minutách 12 vteřinách:
petr22 píše:Co da strejda Google jako prvni odpoved na dotaz na USB konektor pro Lenovo A5000?

https://unitrh.cz/p-9624-nabijeci-konek ... TUQAvD_BwE

Na te fotce neni nic videt, to je focene telefonem skrz okular mikroskopu?

Ta deska je nejaka podezrele opalena okolo konektoru, to bylo odpajene horkym vzduchem?

Vidim tam i posunute soucastky.


Co se týče obrázku, lze na něj kliknout a tím ho zvětšit. Nevidím žádný problém s rozlišením (ať už na notebooku nebo větším monitoru), tak zřejmě je chyba na vaší straně.
Vložený obrázek jsem našel na facebooku, je to stejné pcb, jenom jsem to nestihl vyfotit, Ale opakuji jedná se o stejné pcb.

Děkuji za odkaz na daný obchod, bohužel ten má nastaven minimální nákup, nelze objednat samostatnou součástku. Proto jsem uvedl konkrétní Eshop.
Je zajímávé, že při vyhledávání v daném eshopu (sema-for.cz) podle typu smartphonu najde sice konektor, ale ten nepasuje. Vím to, jelikož jsem ho zkoušel:
https://www.sema-for.cz/shop/cs/search?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=5+pin+micro+usb+lenovo+a5000&submit_search=

Závěr: Vámi zmíňěný konektor bude pasovat, ale zkuste ho najít v eshopu, který jsem uvedl. Nebo stačí, když uvedete konkrétní typ. Například:
Typ: konektor micro USB B 5 pin female 5 nebo konektor micro USB 5 pin female 13

Vámi doporučovaný odkaz sice našel konektor pro konkrétní typ smartphonu, ale v daném obchodu není uveden přesné označí viz výše...

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Typ Napájecího Konektoru

Příspěvekod Karrex » 27 říj 2021 09:11

Našel bys mi prosím, kde seženu nejlevnější toaletní papír, min.50m, 4 vrstvy světle růžový?

A co takhle napsat eshopu, co je to za typ, uživatelé fóra nejsou vyhledávač.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Typ Napájecího Konektoru  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 27 říj 2021 09:24

Jsem tu poprvé / jak vložit obrázek:
Přílohy
vlozitobrazek.png
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Typ Napájecího Konektoru

Příspěvekod petr22 » 27 říj 2021 09:27

"Co se týče obrázku, lze na něj kliknout a tím ho zvětšit. Nevidím žádný problém s rozlišením
(ať už na notebooku nebo větším monitoru), tak zřejmě je chyba na vaší straně."

Lze na nej kliknout - a ony se mohou zacit instalovat ruzne druhy malware. Jen se na ten link podivej,
jak vypada duveryhodne - na prvni pohled neni videt kam vede. Ty bys klikl na neco, co je na 2 radky
a ani to nekonci nazvem souboru?

Konektor prodava v CR minimalne 10 eshopu a maji ho vedeny primo pod nazvem telefonu, 150 prodejcu
ma ten samy konektor na AliExpressu (opet pod nazvem zarizeni). Staci koupit tam, odkud ho poslou, vyber
je veliky.

Typ konektoru vis - MicroUSB Female 5pin - jenze ten muze vypadat pokazde uplne jinak a ty potrebujes
znat konkretni typ zarizeni a mit k nemu servisni manual. Ze je to Micro USB samice vedet nestaci.

Diesels
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Typ Napájecího Konektoru

Příspěvekod Diesels » 27 říj 2021 19:26

Karrex píše:Našel bys mi prosím, kde seženu nejlevnější toaletní papír, min.50m, 4 vrstvy světle růžový?

A co takhle napsat eshopu, co je to za typ, uživatelé fóra nejsou vyhledávač.


Psal jsem také přímo eshopu, bohužel bez odpovědi. Proto jsem využil možnosti zeptat se někoho kdo se vyzná. Zřejmě Vy to nebudete !!! :D

Dodatečně přidáno po 5 minutách 26 vteřinách:
petr22 píše:"Co se týče obrázku, lze na něj kliknout a tím ho zvětšit. Nevidím žádný problém s rozlišením
(ať už na notebooku nebo větším monitoru), tak zřejmě je chyba na vaší straně."

Lze na nej kliknout - a ony se mohou zacit instalovat ruzne druhy malware. Jen se na ten link podivej,
jak vypada duveryhodne - na prvni pohled neni videt kam vede. Ty bys klikl na neco, co je na 2 radky
a ani to nekonci nazvem souboru?

Konektor prodava v CR minimalne 10 eshopu a maji ho vedeny primo pod nazvem telefonu, 150 prodejcu
ma ten samy konektor na AliExpressu (opet pod nazvem zarizeni). Staci koupit tam, odkud ho poslou, vyber
je veliky.

Typ konektoru vis - MicroUSB Female 5pin - jenze ten muze vypadat pokazde uplne jinak a ty potrebujes
znat konkretni typ zarizeni a mit k nemu servisni manual. Ze je to Micro USB samice vedet nestaci.


Na Aliexpressu jsem se samozřejmě dívál i když uvedu přesný typ smartphonu najde různé typy konektorů. Jak jsem uvedl výše, hledal jsem také v obchodě přímo podle typu smatphonu, ale ten konektor nepasuje. Zkoušel jsem to, což jsem již psal viz výše !

Jak jistě víte i když máte stejný smatphone podle označení, pcb může být mírně odlišné a zvláště konektor. Což se ukazuje právě u tohoto modelu smartphonu.
Takže tyhle rady jsou na 2 věci, stačilo si pořádně přečíst příspěvky výše !

Souhlasím s tím že nestačí znát typ konektoru "microUSB 5 pin female" proto jsem snad položil dotaz nemyslíte ?...asi ne... :D

Co se týče odkazu na fotku, podle nicku snad vidíte, že jsem dlouhodobý uživatel tohoto fóra, takže ta Vaše "schíza", že se nainstaluje nějaký malware není na místě.

:roll:

Dodatečně přidáno po 10 minutách 17 vteřinách:
ITCrowd píše:Jsem tu poprvé / jak vložit obrázek:


Super, konečně něco konkrétního a konstruktivního, co pomůže vyřešit alespoň jeden problém. Toho jsem si nevšiml. Díky ! :bigups:


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 9 hostů