Procesory

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jakého výrobce preferujete?

Intel
7
39%
AMD
11
61%
 
Celkem hlasů: 18

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 27 črc 2005 10:49

miras:
to uz ten athlon nemas, nebo mas dva pocitace?
Intel je pry malinko lepsi na mimoherni aplikace jako strihani,kopirovani a delani videa apod...
rika se to, ale jestli tomu tak je, tak jsem jeste nemel tu cest se presvedcit... zustanu proto u Athlonu64 :D

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 27 črc 2005 13:04

Dobrá, vám to teda prozradím :wink:
Kde je lepší AMD a kde Intel se dá lehce vydedukovat z nějakejch pár benchmarků. Obecně se dá říct že prostě kde záleží čistě a jen na frekvenci (typicky video, nebo 3D rendering), má navrch Intel. Propracovanější architektura AMD se projeví typicky ve hrách. Ale to nebyl ten pravej důvod :)
Situace se má tak, že se ze mě stal pracující člověk. Pracuju v Práglu. Vzhledem k povaze zaměstnání sem potřeboval nějakej comp. Stolní (Athlon) sem nechal doma, ten sem nemám dost dobře jak dopravit. No a když sem přemejšlel co pořídit sem, dospěl sem k notebooku. A myslím si že v týhle oblasti je Centrino bez konkurence.

Btw: Je to pro mě naprosto nová oblast :lol: Když pominu že je to noťas, tak má procesor Intel, čipset Intel, DDR2 paměti, grafiku NVidia. Nic z toho sem ještě v rukách na detailnější zkoumání neměl :twisted:

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 27 črc 2005 15:25

Fuj sem se lekl ze si se pomatnul :D nejdriv me presvedcuje a pak tohle... pak sem si rikal... ale ty mas doma taky Intel... a je to notebook... takze si asi poridil notebook :P Notebook bez Intelu by bylo... sakra k cemu to prirovnat... hehe. No kazdopadne ja mam uz i stolni Intel... ale za ty prachy :)
Obrázek

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 27 črc 2005 16:12

On Turion taky nevypadá zle, ale je holt vidět že je to zatím novinka. Dostupnost mizerná, ceny nic moc, výdrž taky zatím žádnej zázrak... Docela sem na to spěchal. Ale sem zvědavej co se z Turionu vyklube, vypadá to celkem slibně :wink:

Btw 2Jake: Má to jen 512MB paměti. Neleží náhodou tomu tvýmu IT kámošovi na stole nějaký dva 512MB DDR2/533 soDIMM moduly? :lol:

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 27 črc 2005 16:53

Ne nema ... protoze presne 2x 512MB DDR2/533 soDIMM moduly mam u sebe v notasu :P

Klube neklube, zatim je to na pocatku, a na to jsem nemohl cekat... takze intel centrino byla jasna volba ;)
Obrázek


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů