Stránka 1 z 1

Amd Ryzen, nová budoucnost

Napsal: 23 úno 2017 15:25
od DesperadoKHY
Už příští týden se má v ČR prodávat novinka od AMD. Procesory Ryzen budou s cenovkou do 15 000 kč a s výkonem ICP až o 52% výkonnějším. Např. Ryzen 7 1800x bude dosahovat podobného výkonu jako Intel core i7 6950x, ale s cenou okolo 14990 kč o proti 42 690 kč. Takže bych teď s výběrem procesorů od Intelu radši počkal. Chci se zeptat, jestli má smysl upgradovat z intel core i7 6700 k na nejlevnější procesor z první nabídky highend procesorů Ryzen?

Re: Amd Ryzen, nová budoucnost

Napsal: 23 úno 2017 15:32
od nations112
Nemyslíš, že je trošku brzo se ptát na takové otázky ještě když nejsou venku ani první pořádné benchmarky a testy od normálních uživatelů? Až tyto benchmarky venku budou, nebudeš se muset na to vůbec ptát a vyčteš to z nich ;-)

Zas každý blbne, plaší, plaší , aby jim Ryzen náhodou neutekl, přitom stačí počkat pár dní /týdnů a realita se ukáže a ceny se taky začnou hýbat i na straně Intelu.

Re: Amd Ryzen, nová budoucnost

Napsal: 23 úno 2017 15:37
od DesperadoKHY
nations112 píše:Nemyslíš, že je trošku brzo se ptát na takové otázky ještě když nejsou venku ani první pořádné benchmarky a testy od normálních uživatelů? Až tyto benchmarky venku budou, nebudeš se muset na to vůbec ptát a vyčteš to z nich ;-)



Ale oni ty Benchmarky už jsou. Jsou sice z ciziny, ale jsou a tam se udává výkon podobný procesorům core i7 6900k-6950k a dokonce po řetaktování Ryzenu 7 1800x se dostali až za možnou hranici core i7 6950k. To je od AMD husarský kousek. Proto by měli zlevnit všechny procesory od intelu a to razantně.

Re: Amd Ryzen, nová budoucnost

Napsal: 23 úno 2017 15:40
od nations112
Ano, pár jich je, ale chce to počkat na pořádné testy a zkušenosti lidí. Více benchmarků jak vícevláknového, tak jednovláknového výkonu, spotřeba, chování při přetaktování, atd atd...
Je prostě blbost to kupovat hned první den vydání, s něčím spěchat a pak zjistit, že realita je jiná.

A taktéž bych počkal minimálně kvůli cenám na obou stranách, které se mohou taky měnit.

Re: Amd Ryzen, nová budoucnost

Napsal: 23 úno 2017 15:45
od Martab
Ano, nějaké už jsou venku, ale rozhodně to není úplná skladba a na plné hodnocení celkového výkonu a výhodnosti je ještě brzy...

Re: Amd Ryzen, nová budoucnost

Napsal: 23 úno 2017 15:45
od DesperadoKHY
nations112 píše:Ano, pár jich je, ale chce to počkat na pořádné testy a zkušenosti lidí. Je prostě blbost to kupovat hned první den vydání, s něčím spěchat a pak zjistit, že realita je jiná.



To je pravda, radši si počkáme na první obětní beránky a uvidíme co to přinese. :clap: Ale vypadá to hodně slibně za třetinovou cenu nejvýkonnějšího procesoru od Amd proti předraženému intelu s výkonem skoro stejným jako R7 1800x .

Re: Amd Ryzen, nová budoucnost

Napsal: 23 úno 2017 15:56
od petr22
Desktop vs server.

Dokud nebudou existovat AM4 serverove zakladni desky s podporou napr ECC RAM, tak nema Intel zadnou realnou konkurenci. Nikdo nebude stavet server do kterho nacpe ATX zakladni desku z herniho PC bez podpory ECC.

ECC pameti ma i ta nejlacinejsi graficka stanice za 22.000 Kc, ale u Ryzenu s porizovaci cenou 22.000 Kc (deska + cpu) podpora ECC chybi.

Tohle si melo AMD osefovat, kdyz uz je tech AM4 desek tolik - zadna nepodporuje ECC RAM (procesor i chipset ano).

Re: Amd Ryzen, nová budoucnost

Napsal: 23 úno 2017 16:05
od DesperadoKHY
To nebude konkurence serverových PC s tím souhlasím. Myslím si , že konkurence bude stanovena u desktopů a to hlavně v prodeji pro normální uživatele. Amd udělal tah takový, protože desktopové desky jsou prodávány procentuálně více než serverové a z toho chce Amd těžit. Jednak taky proto, že vývoj Amd procesorů i základních desek je teprve v ranném stádiu o proti intelu. Amd má ještě hodně co dohánět, ale to co slibují by byl hodně dobrý tah proti konkurenci.

Re: Amd Ryzen, nová budoucnost

Napsal: 23 úno 2017 16:10
od petr22
Do desktopu jsou potreba i zakladni desky na 2 a na 4 procesory.

4x Ryzen 1800X by mohla byt idealni masina na pocitani videa.

Re: Amd Ryzen, nová budoucnost

Napsal: 23 úno 2017 16:19
od DesperadoKHY
To rozhodně a hlavně s vyšším výkonem a nižší cenou. Podle cizáckých testů by ten jejich Ryzen měl žrát 65-90w a to v zátěži.

Dodatečně přidáno po 20 minutách 41 vteřinách:
petr22 píše:Do desktopu jsou potreba i zakladni desky na 2 a na 4 procesory.

4x Ryzen 1800X by mohla byt idealni masina na pocitani videa.



AMD bude muset vyrobit desky s podporou ECC, aby to měli v suchu. Jinak takové mašiny se 4x Ryzen 1800x procesorem budou jen snem. O hodně by se ochudili v profesionálním spektru zájemců.