Pasta odváděcí teplo - procesor

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jaremy
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pasta odváděcí teplo - procesor

Příspěvekod Jaremy » 27 zář 2007 09:25

Ahojky,

jelikož stavim PC po dlouhých letech :)) koupil jsem procesor Intel Dual Core E2140 a nebyla k němu přiložena žádná pasta ..... Používá se dnes u nových procesorů nějaké "mazadlo" :)) nebo ho jen šoupnu do patice a přidělám chlazení.....??

Díky za info :idea:

Reklama
Uživatelský avatar
majkll
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1109
Registrován: srpen 06
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod majkll » 27 zář 2007 10:48

Nevím jak ostatní,ale já když jsem ted dělal uprage, tak jsem tam pastu nerval a jede to jak má :D
MSI P45 Neo | CORE2DUO E6750 2,9GHZ | Ram 2X1GB 1066Mhz A-DATA extreme edition | HDD WD 250Gb + 1TB externí WD | 8800 GS 384MB | Fortron 400W | Windows 7 Ultimate + 22" full HD SAMSUNG

--->Pravidla Pc-Helpu<---

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 27 zář 2007 10:54

Ono to jede, ale ta pasta by se vyměnit měla. Pořádně to očistit /neupatlat to okolo/ a dát tam slabou vrstvu nové pasty. Jsou běžně k dostání v širokém cenovém rozmezí.
P.S. Pokud stavíš nový PC, pak Pasta nemusí být u procesoru, ale měla by být na chladiči pod krytkou - resp. chladič je již potřený pastou.

Jaremy
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jaremy » 27 zář 2007 11:08

Díky za reakce...

Ještě jsem teď četl v nějaké recenzi, že je dobré pořídit "bleskosvod" :o)))
do PC...který odvádí statickou elektřinu, když se dotknu nějakého hardwaru...
Co si o tom myslíte???? Existuje něco takového??

Jaremy :shock:

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 27 zář 2007 11:36

Kdo-ví co dneska existuje? :smile:
Podle mne je to blbost. Všechno je přiměřeně uzeměné a co se týká statické, pak by musela každá citlivá součástka být tím bleskosvodem :smile: uzeměna samostatně !
Samozřejmě je dobré při práci nemít nějaké triko, které při každém pohybu hází jiskry jako liščí ohon s ebonitovou tyčí apod. Nejlepší se ničeho zbytečně nedotýkat.
Pokud se týká nějakých oprav apod. na to jsou speciální nástroje. Antistatická podložka, náramky na uzemění rukou, měla by být uzeměná páječka atd.
Osobně jsem to tak nikdy nedělal a teď si ani nevzpomínám, jestli jsem něco kdy odpálil /možná jednou?/. Spíš větší problémy mi dělá přehřátí pájené součástky.

Uživatelský avatar
Unholy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Unholy » 27 zář 2007 11:55

Pastu bych tam určitě dal :) Jak už bylo řečeno, na chadičích přibalených k boxované vezri procesoru už je "teplovodivá žvýkačka". Její kvalita není příliš valná, ale určitě dostačuje... Pokud bys chtěl taktovat, šáhl bych ale po lepším pasivu i pastě. Jsou k dostání od pár korun u obyčejné silikonové po asi 300. Název si nevzpomenu ale jednu takovou mám doma na Q6600 + Noctua UH-12F a teplota spadla dolů o něco málo víc než 5 stupňů. (vypadá jako tekutý kov, rtuť... dost blbě se to nanáší, je nesmáčivá docela. Jedině prstem v sáčku :) )
Jsi-li bez miny, hoď kamenem...
V nebi je lepší vzduch, ale v pekle lepší společnost :twisted:

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod jarod72pm » 27 zář 2007 13:15

Teplovodivá žvejka co je na chladičích při prodeji je dostačující ale pokud bych taktoval tak jsou rozhodně k mání super pasty (už od 160kč za tubu) co jakoby na cpu zatuhnou a zvýší jejich kontakt s okolím a odvodem tepla.
K tomu bleskosvodu : na pc jsou docela dost citlivé věci a pochybuju kdyby to mělo PC nějak ochránit pokud tam vletí něčeho až moc stejně to odejde dřív nebo později - aspoň navenek to chce solidní zdroj pro nějáké ukočírování šťávy ale zbytek je hold na prostředí a náhodě ale i tak bych nad tím se nepozastavoval :wink:
navíc pokud se štouráš a předěláváš PC je to základ vyvarovat se st.elektřiny (hold většinou se předpokládá že to mění servis nebo i majitel je při smyslech a nehoní součástky po koberci nebo pohovce :lol: ale pěkně na stole nebo desce ze dřeva či jinému tomu místu přispůsobenému)
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 27 zář 2007 13:29

A o tom to je! :smile:
Když jsem kupoval PC, tak mi to stavěl jeden můj známej prodejce (jinak zedník, který se samorekvalifikoval na PC). Po krátké době jsem ho navštívil aby mi rozšířil RAM. Tak jich několik vysypal z toho antistatickýho sáčku, strčil do kapsy u košile /jenom jsem kulil oči/ a jeli jsme ke mně. Výsledek se dostavil skoro okamžitě, fungovala asi 3., nebo 4. a on se tady rozčiloval, co mu to ty k.... posílaj za šmejdy. :o


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Příliš velké teplo Příloha(y)
    od Dreake236 » 23 srp 2023 19:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    13
    1604
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 17:07
  • Procesor 100% ? Příloha(y)
    od Misso » 07 kvě 2023 20:50 » v Problémy s hardwarem
    1
    674
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 20:59
  • Procesor a RAM
    od ShadowWord:Pain » 22 črc 2023 18:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    610
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 19:33
  • Nový procesor Příloha(y)
    od Shokata88 » 24 pro 2023 12:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    24
    1369
    od Shokata88 Zobrazit poslední příspěvek
    24 pro 2023 16:17
  • Základovka+procesor+grafika+ssd+ram do 8500 Kč
    od lopatka11 » 17 dub 2024 21:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    985
    od lopatka11 Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 15:27

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů