Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod xbs » 26 říj 2018 18:35

jaxem psal no, záleží taky na žánru, u hudby s živejma nástrojema se hodně dobrá sestava asi ocení, u elektronický to třeba zas až tak nevynikne...

Reklama
Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod Fox_25 » 26 říj 2018 19:46

To nejde tak kategoricky říct, když jsem poslouchal poslední album Landy(žito), tak to znělo jak mp3 128kpps, když jsem včera poslouchal Kai Tracid- Trance & Acid, znělo to velmi dobře. I některé hodinové trance sety na YT nezní špatně, proti tomu nějaké CD od Mumford & Sons šlo kamarádovi do auta a i tam některé skladby zněly hodně blbě, což je velká škoda.

Proč nezkusit nějakou lepší zvukovku, esi juli@ se dá koupit za cenu kolem 1500 korun což není tak moc. Jak ani potom neuslyší rozdíl s nějakou slušnější nahrávkou, má vyhráno a nemusí nic řešit.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod xbs » 26 říj 2018 19:49

tak samozřejmě, záleží potom taky na masteringu, souvisí to všechno se všim... rozdíl v žánru byl samozřejmě myšlen, pokud sou výsledný skladby kvalitou odpovídající výstupnímu formátu... jinak Trance & Acid rulez 8)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod ITCrowd » 26 říj 2018 22:11

Nevidím jediný důvod pro to, aby kupoval jinou zvukovku. Úplně zbytečně vyhozené peníze. Nebo si myslíš, že ta zvukovka mu ty jedničky a nuly nějak dotvoří? Pokud vede signál do zesáku optikou, pak je úplně jedno, jaká je zvukovka, ta má nulový vliv, když jdou optikou jen jedničky a nuly. Ty jdou přímo z hadru bez jakékoli úpravy (popřípadě se tam nějaké nuly dohází, aby to odpovídalo datovému toku CD - pokud je záznam komprimován). A kromě toho si myslím, že ta yamaha dokáže dekódovat daleko lépe, než bůhvíjaká zvukovka.
Jitter vzniká při samotném grabování audia, jakmile už máš jednou nahrávku digitalizovanou, pak už tam je a už s tím nic nenaděláš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod Fox_25 » 27 říj 2018 00:51

V DA převodníku toho zesíku je použitý PCM5101A, víceméně spotřebka která je horší než některé zv. karty na desce, takže ano, myslím že taková ESI Juli@ bude hrát určitě lépe.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod ITCrowd » 27 říj 2018 07:58

Tím si nejsem tak úplně jist. Principiálně jsou všechny ty brouky stejné - na základě bitového slova vyhodí velikost napětí, dle mého názoru spíše záleží na tom, co je za nimi, a na tom bude ten zesák líp, než zvukovka. Lepší zvukovky dokonce nabízí resp. nabízely (jednu takovou mám doma) možnost výměny operačních zesilovačů, ale to už jsme někde jinde.
Než do zvukovky bych radši investoval do pořádného DAC. Více třeba zde http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... &sk=t&sd=a včetně možných úprav a doporučení.
Rozhodující je podle mě to, co tazatel může slyšet, jak psal karlos.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod Fox_25 » 27 říj 2018 19:03

Principiálně je zesilovač AZS 222 na tom stejně jako zesilovač co mám aktuálně, AZS nehraje úplně špatně, ale stejně je to nesrovnatelné. PCM5101A je šváb all in one, tzn že v tom DA je na pcb akorát spdif přijímač, PCM5101A jako all in one DAC a nějaké smetí okolo, nic víc. Ten šváb jsem slyšel a nehrálo to nějak dobře.

dle mého názoru spíše záleží na tom, co je za nimi
Tohle bohužel neplatí, celý řetězec bude hrát tak jako jeho nejslabší článek. Sebelepší zesilovač bude k ničemu s mizerným zdrojem signálu, naopak ještě více se zdůrazní chyby na straně DA.

Zero Dac ne, to raději HS DAC, tam akorát vymění oz a nemusí to dál řešit. Ale i s oz co tam dával autor hraje více než dobře. Cenově je to víceméně nastejno.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=83790#83790

HS DAC
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=4621

ESI Juli@ mu radím protože hraje dobře, je relativně za pár kaček a rozdíl proti zv. na desce a nebo DA v zesíku by měl jít slyšet. Opakuju, jak rozdíl k lepšímu neuslyší, dobře pro něj.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hi-FI: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvekod ITCrowd » 27 říj 2018 20:58

No jo, máš recht. Měl jsem se na toho švába mrknout... Jak má člověk něco zažité...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Propojení tabletu se 2 zařízeními
    od zicomp » 24 kvě 2023 15:40 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1482
    od zicomp Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 15:40
  • propojení routeru a switche Příloha(y)
    od sandy22 » 08 říj 2023 18:58 » v Sítě - hardware
    10
    3440
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 12:11
  • 2 monitory na různých místech + propojení
    od Asanoth » 04 bře 2024 11:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    841
    od Asanoth Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 11:19

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti