Nabíjení sluchátek Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8110
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Nabíjení sluchátek

Příspěvekod Rewqa » 18 bře 2019 18:35

Zdravím,
tak jak jsem tu měl vlákno, že jsem pořídil SB Creative Blaze, ale do dvou týdnu mi je odpravil králík. Chtěl jsem ho nejdřív upéct, ale pak sem si řekl, že koupím bezdrátová sluchátka a nakonec sem vybral SB Creative Tactics 3D Rage V2. Jsou super, ale potřebuju se blbě zeptat jestli je lze nabíjet normálně adaptérem ze zásuvky. Vím, že asi jo, ale v manuálu jsem to nikde nenašel a nabíjet je v PC je trošku hloupé, když je PC a vypnutý a USB tím pádem nenabíjí. Mám nějaky adaptér, který má výstupní proud 500mA, který používám na nabíjení telefonu a nabíječky baterii. Bude to v pohodě? Kolik tak dává normální USB v PC?
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabíjení sluchátek  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 18 bře 2019 18:42

Vyzkoušej a uvidíš. Pochybuju, že by šly rozebrat a podívat se, zda na USB jsou zapojeny všechny piny. Kdyžtak vyreklamuješ.
Měl jsem kdysi mp3 přehrávač, který po připojení podobného zdroje sice nejdřív indikoval nabíjení, pak ale chcípnul. Vybil se tak, že už nešel nabít ani přes počítač. Reklamoval jsem.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabíjení sluchátek

Příspěvekod mmmartin » 18 bře 2019 18:55

Proud, kterým se nabíjí, je daný nabíjecím obvodem, který je vestavěný ve sluchátkách. Pokud lze nabíjet z USB, a to dle popisu sluchátek na stránkách výrobce lze,
Sluchátka s mikrofonem lze nabíjet i behem používání prostrednictvím rozhraní USB . Hraní tedy nemusíte vubec prerušovat.

je jedno, jaká je "proudová kapacita" nabíječky, nabíjecí obvod ve sluchátkách si vezme takový proud, na který je nastavený. Podstatné je, aby měla správné napětí (tj. 5 V), což prakticky všechny civilizované nabíječky s USB konektorem mají.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabíjení sluchátek

Příspěvekod ITCrowd » 18 bře 2019 19:15

To je pravda jen zčásti.
Každá elektronika by měla umět pracovat s hodnotami 5V/0,5A (standard USB). By měla znamená, že ne každá to umí. Zvláště elektroniky vícežroucích zařízení (např. některé tablety).
A pokud si má vzít víc, než standard USB, pak se s nabíječkou "domlouvá", tedy požaduje inteligentní nabíječku, nebo USB port počítače.
A pak existuje kdeco, co se chová mimo standardy.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nabijeni
    od nakatomi » 30 pro 2023 12:52 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    9
    945
    od nakatomi Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 12:34
  • Nabíjení Lenovo notebooku Příloha(y)
    od nixxis » 08 lis 2023 13:09 » v Vše ostatní (hw)
    15
    2907
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    15 lis 2023 11:19
  • 20Gbit kabel USB C USB C/USB A na prenost dat a rychle nabijeni
    od Ondras66 » 27 zář 2023 06:17 » v Vše ostatní (hw)
    6
    3566
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    02 říj 2023 11:46
  • Proč už se do sluchátek nedává NFC?
    od Grander » 21 čer 2023 14:57 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1785
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    23 čer 2023 12:43

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů