Nejlevnější TV poměr cena/výkon

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

pancito
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nejlevnější TV poměr cena/výkon

Příspěvekod pancito » 15 dub 2019 23:30

Ahoj, zrovna se stěhuji a nemám neomezený rozpočet, na tv se moc nedívám, ale přítelkyně ano, tak hledáme nějakou TV, levnou. V televizích se ale nevyznám vůbec, poradil by někdo?

Jaký je rozdíl mezi touhle TV 40" Sencor SLE 40F60TCS(je od zeleného a nevím, zda tu muzu postnout odkaz) a touto tv 43" LG 43LK5000PLA (taky od zeleneho). Vlastne jsem jen do parametru pridal nejlvnejsi 40-43 palcu :D a toto jsou jedny z prvnich :D

Da se k tomu pripojit PS4 a normalne hrat? Asi jo ne? + smart TV nepotrevuju, kdyz mam PS4, ktere je napojeno na WIFI a jedine co na smartce pouzivam je youtube? :D

Mate i jine tipy?

Díky a mějte se :)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlevnější TV poměr cena/výkon

Příspěvekod petr22 » 15 dub 2019 23:42

Rozdil je v tom, ze LG je normalni vyrobce televizi a Sencor vyrobce lacinych smejdu,
presneji receno svoji znacku lepi na OEM vyrobky z Ciny.

Jestli to ma byt levne, vybirej pouze z nabidek Samsungu, LG, Sony, Philipse atd.

Rozhodne nebrat cinske lacine OEM televize, spolehlivost a kvalita odpovida nizke cene.

DavidM12
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlevnější TV poměr cena/výkon

Příspěvekod DavidM12 » 16 dub 2019 09:34

Tak mezi lepiče značek se dá zařadit i Grundig,Thomson,Blaupunkt,AEG...A všechno to byly slušné značky:(
Philips také přenechal divizi AV Číňanum.
LG je kvalitou TV podobný jako Samsung a většinou levnější.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlevnější TV poměr cena/výkon

Příspěvekod vlazy » 16 dub 2019 13:27

To, že je něco levné nebo z Číny ještě nemusí nutně znamenat, že je to určitě nějaký nekvalitní šmejd i když nekvalitu se u toho dá očekávat spíše. V současné době je velmi mnoho věcí Made in China a to i takových kde by se to asi příliš neočekávalo. Já s tím problém příliš nemám a při nákupu něčeho na to příliš nehledím. Mám doma levnější produkty mj. i Made in China a většinou jsem s nimi spokojený.
Pokud jde o tu TV tak asi bude záležet co tazatel od ní očekává a jakou kvalitu je ochoten akceptovat nebo kolik je do toho ochoten maximálně investovat. Já bych si u vybraných TV zaměřil na parametry jaké daná TV má a také si přečetl recenze a komentáře které k tomu jsou a podle toho se rozhodoval jestli danou TV koupit nebo ne.
Je to můj názor na to se kterým asi někteří nebudete souhlasit a tak mne za to prosím "nekamenujte".

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlevnější TV poměr cena/výkon

Příspěvekod petr22 » 16 dub 2019 13:34

Problem je v tom, ze kvalitni a zaroven laciny neznackovy vyrobek jeste nikdy nikdo nevidel :-)

Ono kdyz neco vyrobis ke standardu (a cene) kde je bezna reklamovatelnost 30%, tak to kvalitni
byt nemuze. Nikdo od toho take neocekava, ze to bude kvalitni, staci kdyz to vydrzi zarucni dobu.

Pravdepodobnost, ze vyrobek firmy o ktere jeste nikdo neslysel a je za velice nizkou cenu, bude kvalitni
je taktez velice mala. Konkretne vse od Sencoru, co jsem kdy videl, umrelo pomerne brzy po skonceni
zaruky. TV Sony z roku 1999 stale funguje.

Kazdy sveho stesti strujcem - koupis laciny smejd, dostanes ho. U neceho za par dolaru je to fuk, u TV
zalezi na tom jak moc je kupujici ochoten TV vyhodit a kupovat novou. Nekomu treba prijde normalni
kupovat novou TV kazde 3 roky.

Pointa, je za ty smejdy za x let utratis vice, nez za jeden kvalitni vyrobek. Koupis TV levnejsi o 1000 Kc
a tech usetrenych 1000 Kc se projevi dvema reklamacemi v zarucni dobe a umrtim pul roku po zaruce.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlevnější TV poměr cena/výkon

Příspěvekod vlazy » 16 dub 2019 14:52

petr22:
Dovolím si s tebou trochu nesouhlasit a snad tě tím neurazím.
Nekvalitní značkové výrobky už ale vidělo spousta lidí. Značkový výrobek ještě neznamená, že bude zaručeně a 100% v té nejlepší kvalitě a jinak to ani za žádných okolnosti nemůže být. Také záleží co kdo považuje za značkový výrobek, protože každý výrobek má nějakou značku, ale pouze některé značky jsou mezi lidmi více či méně známé nebo vůbec neznámé. Často cena produktů dobře známých značek bývá vyšší hlavně kvůli té značce, ale ne vždy je to adekvátní kvalitě.
Pokud jde o tebou kritizovanou značku Sencor tak já mám od této značky set top box a funguje mi bez jakýchkoliv problémů už osmý rok a fungoval by stejně dobře asi ještě nějaké roky dál kdyby nebylo přechodu na DVB-T2 které tento set top box neumí. Nemá sice mnohé moderní funkce které bych asi všechny stejně nevyužil a není pozlacený, ale pro moje účely vyhovuje a docela dobře mi slouží.
To jak dlouho co vydrží do jisté míry záleží, především u elektroniky, na rychle se vyvíjejících a zaváděných nových technologiích a funkcích. To co je v současnosti považované za kvalitní a moderní za 2 - 3 roky nebo i méně může být sice nadále dobře funkční, ale zastaralé nebo i nepoužitelné, protože se už bude používat něco úplně jiného.
Ono také docela dost záleží na tom jak kdo chápe pojem kvalita. Někdo by se v současné době spokojil např. i s černobílou TV a někomu možná nebude stačit barevná za 60 000 Kč se všemi nejnovějšími moderními vymoženostmi.

kanoe222
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 352
Registrován: červenec 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejlevnější TV poměr cena/výkon

Příspěvekod kanoe222 » 16 dub 2019 18:26

My mame doma Sencor telku uz asi 5 rokov(skor aj o nieco viac), model neviem z hlavy, som mimo domu, a tiez to bola jedna z tich lacnejsich, a vsetka spokojnost, ziadny problem. Nikdy nebola v oprave, kvalita obrazu by som povedal primerana cene (nikto nemoze cakat od telky za 300-400€ obraz ako od telky za 2000€).

Skor ide o to co clovek ocakava od telky, ake ma farebne podanie, aka je kvalita reproduktorov a milion dalsich parametrov ktore z katalogu nikdy nedokazes vycitat. Preto odporucam ist do elektro predajne a tam si nazivo "osahat" idealne danu vyhliadnutu telku, alebo telky z podobnymi parametrami, nad ktorymi uvazujes ze ich kupis. Potom sam zhodnotis na co sa zamerat a ci pripadne este nieco pridat a kupit neico s lepsimi parametrami.

@petr22, co si na tej telke od sony z roku 1999 prehras bez toho aby si na nu musel napojit mini PC a kopu redukcii? Ja do tej nasej lacnej "ciny" z roku 2014 (+- autobus) zapojim cokolvek okrem koaxu a prehra mi to. To ze si videl dve telky za korunu dvadsat ktore fakt umreli pol roka po zaruke, neznamena ze telka nizsej strednej triedy je rovnaky bordel ako sa tu snazis kazdemu nahovorit o tich najlacnejsich. Lebo tim tvojim strasenim si tu uz povestny, nie kazdy je fanatik do elektra ktory mieni dat mesacne niekolko desiatok percent z vyplaty na roznu elektroniku.
Naposledy upravil(a) kanoe222 dne 16 dub 2019 20:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlevnější TV poměr cena/výkon

Příspěvekod vlazy » 16 dub 2019 18:51

kanoe222:
Plně souhlasím s tvými názory. Ano, jde o to co kdo od televize očekává a co ho dokáže uspokojit nebo jaké parametry je ochoten akceptovat. Každý jsme jiný a to co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat někomu jinému. I levnější TV můžou být pro lidí kterým až tolik nezáleží na nějaké super kvalitě dobré a nemusí to ani být nějaká dobře známá značka u které se připlácí jen tak i za ní.

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlevnější TV poměr cena/výkon

Příspěvekod dom324 » 16 dub 2019 20:38

Já bych se taky držel zaručených značek jako Samsung, Philips, LG, Sony.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlevnější TV poměr cena/výkon

Příspěvekod Karrex » 16 dub 2019 20:48

Vidím trochu do reklamací.

Hyundai, Sencor, ChiQ (ChH), menší Sonky, Philips.
Pořád dokola.

Nehledě na jejich Menu a šílený obraz. E: To už bych možná volil raději bazar, než toto jako nové.
Pamatuju si jednoho starého pána, tak 70.
Donesl Chiq a prý: "to si fakt někdo kupuje, na to se nedá dívat."

E: Úplně bych zapomněl na GoGeny. V menší míře pak třeba Sharpy.
Naposledy upravil(a) Karrex dne 16 dub 2019 22:37, celkem upraveno 4 x.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlevnější TV poměr cena/výkon

Příspěvekod petr22 » 16 dub 2019 21:31

Smutne je, jak je vidno, ze lidem nejenom ze nevadi ze si koupi ksunt,
ale jeste si to pochvaluji, jak vyhodne nakoupili. Spousta z nich ani nepozna,
ze s obrazem nebo zvukem je neco spatne.

Jenze pak s tim prijdou za mnou, ze to chteji opravit a jeste se divi, ze tu
TV co na setrili pul roku za 4999 Kc v akci maji odvezt do sberneho dvora.

Zakaznik dostava co pozaduje - levny ksunt a az se rozbije, jde si koupit dalsi.

Pred par lety mela Alza akci na TV od ECG - po par mesicich ta sama fronta
co byla u vydeje stala u reklamaci, kazdy u nohou krabici ECG.

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejlevnější TV poměr cena/výkon

Příspěvekod vlazy » 16 dub 2019 23:46

Je smutné jak někteří přemýšlejí nebo možná ani nepřemýšlejí a myslí si, že všechno co je levné nebo Made in China musí zaručeně být nekvalitní šmejd a za žádných okolností to nemůže být jinak. Je jasné, že TV za nějakých 4000 - 5000 Kč asi nebude taková jako jiná za třeba 80 000 Kč. To ale neznamená, že ta levná je určitě šmejd jenom proto, že nemá spoustu funkci které ne každý využije, že má třeba méně kontrastní obraz což ne každému musí nutně vadit, že má menší obrazovku, že to není nějaká dobře známá značka atp.. Je každého věc za kolik si co koupí nebo jakou značku. Pokud mu to vyhovuje tak proč se mu neslušně posmívat za to, že do toho neinvestoval celou výplatu nebo i několik výplat? Bohužel jsou lidí kteří dokážou kritizovat každého když si koupi něco co není přesně v jejích gustu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů