Zlomený konektor od subwoferu Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlomený konektor od subwoferu

Příspěvekod ITCrowd » 21 čer 2019 10:05

Tak pro Turiona:
Je to podobné, když si vybíráš mezi šroubovákem z "bláta" za pár korun a pořádným nářadím, za které holt musíš zaplatit.
Dále - karlos je v tomto směru profesionál. A každý kdo někdy zkoušel zvučit, velice brzy přijde na to, že levný konektor se zlomí, špatně vede, způsobuje praskání, popřípadě šum.
Výhody oněch doporučených jsou zřejmé: Jsou celokovové => větší mechanická odolnost při zacházení, jsou zlacené => větší odolnost proti otěru, lepší spoj, prakticky nulová oxidace kontaktu.
Pokud jsem na něco zapomněl, karlos mě určitě doplní.
Tím je zároveň řečeno, že ten, kdo něčemu nerozumí je Turion. Ostatní lidé na fóru se v problematice orientují.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlomený konektor od subwoferu

Příspěvekod Turion » 21 čer 2019 10:38

Díky. Můj názor je: Šroubovák z bláta si koupí domácí šmrdlal co ho použije 2x za rok a to samé konektor z podřadného materálu vyhovuje pro běžného domácího uživatele. Právě profesionál tedy využije drahé věci, ale pro lidi z davu je vyhovující bláto.
Nevím no, třeba tazatel je profesionál. Já mám všude podřadné konektory jako hlavně anténní konektory, slučovače atd. rezatý to je až běda a kvalita signálu 95%. Stačí, aby kontakt držel pevně a funguje to desetiletí. Zvuk, ale jako hluchoň nemám odzkoušený, jestli se kvalita konektoru nějak projeví, ale nějakej netopýr to může poznat.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlomený konektor od subwoferu

Příspěvekod karlos » 21 čer 2019 13:10

Nebudu ti vyvracet tvé přesvědčení :-)
Zcela bez jakékoliv diskuse je vše, co k tomu napsalITCrowd. Já mohu jen doplnit jen to, že kvalita se projevuje i na přesnosti jednotlivých rozměrů, kdy do sebe konektory pasují, jako hrnec na pr.el.
Přidat mohu i svou zkušennost z praxe. Když jsem se zvučením začínal, měl jsem všechny konektory z podobného bláta, přesnější výraz je sraček, ale tak tady nemluvíme... :-D Nic jsem nedbal na rady zkušennějších. Přišlo mi tenkrát, že rozdíl je zanedbatelný a kupovat padesát konektorů za dvacku, nebo kilo, je sakra rozdíl. Každý "kšeft" tenkrát začínal pájkou v ruce a opravami nefunkčních spojů... Problém byl v drtivé většině právě v blátivém materiálu kontaktů, kdy stačilo konektor několikrát rozpojit a kontakt byl nedostatečný, což se projevilo třeba tím, že to nehrálo vůbec, nebo zvuk vypadával a to pozná každý, na to nemusí být netopýr. Souhlasím, že desetinásobný rozdíl v ceně je docela velký, zvláště, když potřebujeme osadit třeba dvacet kabelů, ale pokud bych kupoval jeden jediný konektor, pak není o čem diskutovat.

Jen bych ještě k CINCH konektorům doplnil, že nikdo, kdo to se zvukem myslí trochu seriózněji, by si zařízení s těmito konektory nekoupil, ale to je jiná písnička :-)

PS: Před nedávnem jsem si obstaral k mikrofonu na snímání akustické kytary, phantomový napaječ poměrně renomované značky Mackie. Po cca desíti odehraných kšeftech začal vypadávat zvuk kytary a nepříjmně "střílel" do celkového zvuku. Na vině byl právě mizerný konektor. V tomto případě samička XLR... Vyměnil jsem ji, jak jinak, za XLR-F od firmy Neutrik. Ano, mohl jsem reklamovat, ale dostal bych nový se stejným blátem ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlomený konektor od subwoferu

Příspěvekod Turion » 21 čer 2019 13:57

No vidíš, jak to mají profíci těžké s tou kvalitou. Proto my jako blbouni ovce musíme platit autorské poplatky z USBček a CDček a tiskáren, aby ti profíci měli na zlato v konektorech. A jelikož už nám nezbyde dost peněz, tak musíme pro sebe používat bláto za bůra:). Díky za konkrétní příklad.
Zase tam je pro amatéra nejasnost, že je cinč nevhodný na zvuk, jelikož zase chybí důvod proč, když už bude třeba ten 10x draží.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlomený konektor od subwoferu

Příspěvekod karlos » 21 čer 2019 14:26

Z jednoho prostého důvodu. Poskytuje možnost pouze nesymetrického připojení a tudíž je mnohem méně odolnější vůči rušení. Ono pokud ti na pódiu "šuk.jí hadi" v podobě mnoha desítek metrů nástrojových, mikrofonních a napájecích kabelů, proložených hafem napájecích adaptérů, pak je lepší to tahat všechno symetricky a tudíž s konektory, které to umožňují.

PS: i ti profíci musí platit, jak blbouni, poplatky z USBéček, CéDéček a tiskáren... A ruku na srdce, těch pár konektorů v trochu lepší kvalitě, nikoho nezhuntuje. Zvláště když vidím, kolik peněz jsou všichni ochotní investovat do telefonů a počítačů, které pak využívají jen na hraní... :-)
A jen ještě malá technická. Muziku neprovozuji, coby profesionál. Neživím se jí. Tím samozřejmě nechci říci, že bych za svou činnost nepobíral nějaké peníze, ale rozhodně to není na uživení. Honoráře mi pokryjí tak dvě třetiny nákladů a zbytek si financuji z vlastní kapsy. I přesto si bez fňukání nad drahotou, již kupuji kvalitní vybavení. Včetně konektorů :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlomený konektor od subwoferu

Příspěvekod Turion » 21 čer 2019 15:18

Jo, já tě trochu za tu dobu mám zlustrovanýcho, takže jsem malinko v obraze. Profíkům se ale nakupují takové věci velmi lehce, jelikož lehce k penězům přijdou, tak je i lehce vydají. Ovce jsou nucený platit, ikdyž jsou jim umělci ukradený. Krádež posvěcená systémem. Díky za konkrétní příklad šuk.jí hadi:).

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zlomený konektor od subwoferu  Vyřešeno

Příspěvekod mmmartin » 21 čer 2019 22:51

A dost!
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů