Recenze ASUS ROG Strix Flare

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Hanzr
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Recenze ASUS ROG Strix Flare

Příspěvekod Hanzr » 23 črc 2019 21:31

V dnešní době dotykových displejů se už pomalu ztrácí klávesnice i na noteboocích, za chvíli přijde doba kdy už se klávesnice vyrábět vůbec nebudou a bude to spíše muzejní záležitost ale dnes ne, dnes to ještě nepřichází a proto vám představuji novou mechanickou herní klávesnici Asus ROG Strix Flare.

ROG-Strix-Flare_3D_Small_d8c8c10f-03c3-4557-97da-2eb3c0362321_1024x1024.png


Jako první věc co každého u mechanické klávesnice zajímá (Nebo by aspoň mělo) jsou spínače, mě osobně se dostala pod ruce verze se spínači Cherry MX Red a musím říct že naprostá paráda, spínače cvakají jak o život pod náporem vašich prstů ale přitom hladce a plynule. Dále klávesnice disponuje barevným RGB podsvícením které jen tak nepřehlédnete. Je vážně velmi výrazné a můžete si ho přizpůsobit (Aura Sync) a užít ve spoustě různých režimů jako je třeba klasické pulsování, vlna či jiný z dalších 8 režimů. Na klávesnici si můžete jednoduše nastavit i svá vlastní makra či vlastní režimy (6) podsvícení a to pomocí velmi intuitivní aplikace ASUS ROG Armoury II, stačí pouze připojit klávesnici a spustit program. Možná si teď někteří říkáte ,,No jo, ale když klávesnici odpojím tak musím všechno nastavovat znovu" velký omyl, díky integrované paměti si klávesnice všechny vaše nastavení ať už režimů či maker pamatuje takže se nemusíte bát že když klávesnici připojíte na jiný počítač tak budete muset vše znovu nastavit.

Připojení
Klávesnici připojíte klasickým USB kabelem který je bohužel stále ve verzi 2.0 což bych osobně čekal že již bude ve verzi 3.0 ale stále to funguje krásně. Moment... řekl jsem že na konci není jeden USB port ale dva? Ne?! No tak to čtete správně, na konci jsou opravdu 2 USB porty, kabel je cca v půlce rozdělen na dvě části, přičemž jedna slouží k datovému přenosu USB portu na klávesnici.

vfzE.png


Funkce
Jak jsem již zmínil celé nastavení klávesnice se uskutečňuje v aplikaci ROG Armoury II kterou stáhnete ne oficiálních stránkách ASUS. Aplikace je alespoň pro mě velmi přehledná a intuitivní, jednoduše si nastavíte režim, barvu a intenzitu podsvícení což zvládne snad každý, osobně jsem se bál maker protože kolikrát je to hrozně složité ale tady ne, tady stačí pár kliknutí a je to, aplikace vás vším provede krok po kroku. Klávesnice disponuje i fyzickými tlačítky s funkcemi které se nachází vpravo nahoře. Najedete zde kolečko na ovládání hlasitosti, tlačítka STOP, PLAY/Pause, Previous, Next či například Windows Lock, takže můžete hudbu ovládat i bez nutnosti shození hry na lištu.

armoury-ui.png


Balení
V cenové relaci 4-5 tisíc bych si představoval alespoň vyměnitelné klávesy či něco na vyčištění, toho jsem se zde bohužel nedočkal. Balení obsahuje klávesnici, opěrku na zápěstí, vyměnitelné sklíčko, manuál a nějaké samolepky. Osobně mi to přijde velmi chudé ale taky přeci jenom co by jste do balení klávesnice dávat víc.

WBVF.png


Hodnocení
Za mě tato klávesnice je skvělá pro hráče, má perfektní odezvu a díky ANTI-GHOSTINGU a N-KEY ROLLOVER se vám započítá každá stisknutá klávesa bez ohledu na rychlost či množství. Bohužel na psaní mě moc nevyhovovala, často jsem třeba nějaké písmeno nedomáčkl či netrefil, říkal jsem si že je to o zvyku ale ani po 2 týdnech užívání jsem tomu nepřišel na zub. Osobně co se mi stalo bylo to že když jsem vy hře zmáčkl klávesu "Shift" tak klávesa stále spamovala signály jako bych jí opakovaně mačka a po chvilce vyskočila funkce jedním prstem což bylo dost otravné a bohužel jsem nezjistil tak to vyřešit než vypnutím funkce jedním prstem. Zkrátka a jednoduše, klávesnice má bezesporu skvěle zpracované RGB podsvícení a celkové vzhledové provedení. Spínače pracují jak mají jen mají docela hluboký stisk ale to je o zvyku. Software ROG Armoury II je přehledný a intuitivní. Klávesnice je zpravovaná ze zdánlivě robustního materiálu ale i tak se po chvilce začne plast opotřebovávat a to působí trošku lacině, osobně bych cenovku viděl spíše mezi 2-3 tisíci, 4-5 tisíc se mi zdá moc.

Celkové hodnocení: 8/10

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Recenze ASUS ROG Strix Flare

Příspěvekod petr22 » 23 črc 2019 21:46

Ten prvni odstavec bych vypustil - nahrazeni klavesnice dotykovym displejem
je stejne realne a prakticke jako pokusy nahradit v aute volant. Pocitac se bez
klavesnice ovladat neda.

USB 3.0 je u klavesnice zbytecne, navic by omezovalo pouzitelnost na zarizeni
s podporou USB 3.0 nebo zbytecne blokovalo USB 3.0 porty.

Ta tisicovka navic je za napis Asus.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Recenze ASUS ROG STRIX Radeon RX 6650 XT V2 OC Edition
    od winycz » 27 čer 2023 22:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    13599
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 23:00
  • Popis (recenze) Asus ROG Strix Z790-A Gaming WIFI II
    od KingGustavo » 27 lis 2023 19:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1431
    od KingGustavo Zobrazit poslední příspěvek
    28 lis 2023 16:14
  • Asus Strix B450-F (w/ 5800x) 2NVME+2SATA?
    od holatir427 » 05 lis 2023 08:31 » v Problémy s hardwarem
    3
    1230
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 17:14
  • Asus ROG Delta Core - Recenze
    od KingGustavo » 03 říj 2023 14:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    4416
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    06 říj 2023 18:27
  • Asus TUF-AX6000
    od flidrmi » 24 srp 2023 12:16 » v Sítě - hardware
    1
    1874
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 16:54

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů