Zapojení napájecího kabelu ke zdroji, k PC

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojení napájecího kabelu ke zdroji, k PC

Příspěvekod ITCrowd » 28 črc 2019 17:33

Vyfocená koncovka je rozebiratelná, takže nelze jednoznačně zaručit, že je to správně.
Pokud je to klasický zalisovaný konec z fabriky, je to jedno. A na tom zalisovaném nemusí být L a N.
A znovu opakuji - fáze nemusí být vlevo!
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojení napájecího kabelu ke zdroji, k PC

Příspěvekod amirinda » 28 črc 2019 17:42

Obrázek byl pouze ilustrativní, ty kabely co mám jsou origo zalisované a označené L a N, Ovšem na N je fáze.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojení napájecího kabelu ke zdroji, k PC

Příspěvekod ITCrowd » 28 črc 2019 17:46

ITCrowd píše:Pokud je to klasický zalisovaný konec z fabriky, je to jedno. A na tom zalisovaném nemusí být L a N.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

amirinda
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 678
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojení napájecího kabelu ke zdroji, k PC

Příspěvekod amirinda » 28 črc 2019 17:50

Takže pak mi z toho vyplývá, že je jedno jestli je fáze vlevo nebo vpravo a označená L nebo N...

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojení napájecího kabelu ke zdroji, k PC

Příspěvekod Turion » 28 črc 2019 17:57

OT: Já přišel o PC, když elektrikáři s deseti školeníma stále napínali dráty na sloupech až do té míry, že nulák prasknul a skočil na fázi. Takže nulákem šla fáze na všechna místa jako stěny, vodovod atd. Jenže drát prasknul, když už byli pryč v noci. Jistič vypíná jen fáze a tak nulákem šla fáze stále do všeho, jelikož barák nemá zvlášť zemák a je spojenej nulák se zemákem.

Hoff
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 821
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojení napájecího kabelu ke zdroji, k PC

Příspěvekod Hoff » 28 črc 2019 18:10

Škodu nahradili?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojení napájecího kabelu ke zdroji, k PC

Příspěvekod ITCrowd » 28 črc 2019 18:51

Hele, já s tím taky nesouhlasím. Můžeme proti tomu protestovat, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat. Keďže už máme hen tú EÚ, nezbývá, než se s tím smířit. Pro výrobce je to jednoznačně jednodušší, pohůnek, který ty dráty dává dohromady, musí hlídat jen to, aby ochranný vodič byl, kde má být.
Turion - zajímalo by mě, jak se ti mohl PC zničit, když měl všude stejný potenciál. Pokud mám na zdroji na všech kontaktech 230V, tak je to stejné, jako by byla všude nula. Nic se nestane. Člověka, který spravuje trolej pod napětím na izolované plošině, napětí 600V nezabije - protože je na stejném potenciálu. Stejný princip, jako ptáci hřadující na el. vedení.
A co se týče školení - jak je vidět z petrova příkladu, není všude stejné a ne každý si z něj odnese to, co má. Většina ho jen podepíše. To je taková česká klasika - vlk se nažere a koza zůstane celá.
A stejně jako ostatní praktici trvám na tom, aby fáze byla vlevo a stejně tak zapojuji. Jednou mi poslali přepěťové ochrany, které neměly v zásuvkách kolíky. Jenom plíšky. A není to proti normě. Stejně jsem je vracel.
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 28 črc 2019 18:59, celkem upraveno 1 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojení napájecího kabelu ke zdroji, k PC

Příspěvekod Turion » 28 črc 2019 18:59

Hoff: Nakonec jo, ale až po pohrůžce. Technik co to přijel řešit se snažil celý problém hodit na nás jako chybějící revize atd. a vůbec nepřiznali svoji chybu, až před policajtama přiznali co se vlasně stalo, jelikož jeden člověk tam přišel svědčit co za drát prasknul, tak pak až přistoupili na to za pomoci ještě té pohrůžky, že nám škodu uhradí. Primárně technik přijel už rozhodnutej, že svou vinu nepřiznají a tak od začátku k případu přistupoval.

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 4 minutách 49 vteřinách:
ITCrowd píše: Turion - zajímalo by mě, jak se ti mohl PC zničit, když měl všude stejný potenciál. Pokud mám na zdroji na všech kontaktech 230V, tak je to stejné, jako by byla všude nula. Nic se nestane. Člověka, který spravuje trolej pod napětím na izolované plošině, napětí 600V nezabije - protože je na stejném potenciálu. Stejný princip, jako ptáci hřadující na el. vedení.

Já ale nevím, jestli byl všude stejný potenciál. Nevím jestli se ten drát hned přilepil nebo skákal s jiskřením po víc fázích atd. Byla noc a nikdo to přímo v tu chvíli neviděl jak se ten drát choval.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapojení napájecího kabelu ke zdroji, k PC

Příspěvekod ITCrowd » 28 črc 2019 22:28

Jasně. Šlo by to tak, že by na fázi byla jedna fáze a na nuláku druhá. Pak by rozdíl potenciálů byl 400V. To by zdroj mohlo odpravit. A s ním i něco dalšího. Další důvod pro to, aby byl PC od sítě odpojován a nenechával se ve standby :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výměna ventilátoru ve zdroji
    od Zidy » 10 dub 2024 17:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    766
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    10 dub 2024 22:07
  • Výběr HDMI kabelu Příloha(y)
    od Jordy1337 » 20 pro 2023 12:37 » v Problémy s hardwarem
    5
    1002
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 13:42
  • Redukce, prodloužení kabelu k DVD mechanice
    od Dizzy66 » 27 zář 2023 06:06 » v Vše ostatní (hw)
    7
    3702
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 říj 2023 13:29
  • Hřebík v kabelu od elektriky v panelovém domě
    od Dav98786 » 13 lis 2023 17:44 » v Vše ostatní (bezp)
    2
    1643
    od Dav98786 Zobrazit poslední příspěvek
    14 lis 2023 07:59
  • Be quiet! PURE POWER 12 M 1000 W náhrada kabelů Příloha(y)
    od Ondras66 » 08 črc 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1621
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 19:12

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů