Výběr kancelářské židle Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr kancelářské židle

Příspěvekod dom324 » 17 srp 2019 20:32

Ahoj,
konečně jsem se rozhoupal k výměně mojí židle. Současná židle je nějaký kousek z Jysku za 3k, má proseděné polstrování a loupe se z ní tolik bordelu, že je to k nevydržení.

Cena ideálně něco mezi 5-6k, ale asi bych přežil i něco okolo 6,5k. Rozhodně bych chtěl kancelářskou židli, ne křeslo. Nutná je taky možnost úpravy naklonění opěrky zad - nerad sedím v záklonu.
Polštáře pod záda nemám rád, ty pod krk toleruju - určitě je nevyžaduju a nechci kvůli nim dělat kompromisy jinde.
Potah ideálně textil, kůže (i syntetická?) jedině kvalitní - jde mi o to, aby se za 3-4 roky nezačala loupat nebo něco tak.
Výška 185cm, váha 70kg.
Design je mi víceméně jedno, dokud to nebude vypadat jak něco dotažené ze skládky. Nepotřebuju žádný "gaming" design.

Martab se tu kdysi zmiňoval o RIM FLEXi 1114, ještě jsem ji nenašel nikde v obchodě na vyzkoušení, ale rád bych si ji vyzkoušel.
V obchodě jsem narazil na tuto židli https://www.nabytek-safr.cz/p/kancelars ... ava-zdarma (aspoň tuším, že to byla ona), byla až překvapivě pohodlná, jen bych potřeboval vyšší (pokud v obchodě neměli nějak zaseklý posuv nahoru/dolů).

Předem díky :)

Reklama
Uživatelský avatar
socirel
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3334
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr kancelářské židle

Příspěvekod socirel » 17 srp 2019 21:52

Nejlepší je zajít osobně do nějakého specializovaného obchodu a vyzkoušet si více židlí, nedoporučoval bych kupovat na slepo. Koženka mi vždy popraskala po nějaké době a kvalitní syntetika nebo kůže je drahá, a často nemáš jistotu jestli je opravdu kvalitní jak výrobce někdy tvrdí. Textil je za mě dobrý materiál, jen na něj musíš dávat pozor, protože se špatně čistí. Ale hlavně nebrat židle co na sobě mají nějakou síťovinu, drží se tam pak prach.

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr kancelářské židle

Příspěvekod dom324 » 18 srp 2019 15:42

S vyzkoušením samozřejmě počítám.

Ještě jsem se díval na různé židle co se chovají jako gymnastický balón - nemá s nimi někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr kancelářské židle

Příspěvekod mmmartin » 18 srp 2019 16:25

Pokud máš na mysli židli, která má sedák na pružině (např. Spinalis), tak to je bomba, po necelém půl roku zmizely problémy s páteří. Ale do vlastního zdraví musí člověk něco investovat, těch 6,5 k by stačilo na + / - jednu třetinu.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr kancelářské židle

Příspěvekod dvorakj » 18 srp 2019 17:03

mmmartin: hod odkaz prosimte

uz vidim, spinalis :-), sem si nevsiml

lebede
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr kancelářské židle

Příspěvekod lebede » 20 srp 2019 06:20

Vím, že s cenou 12-15tis budu trochu mimo..ale rád bych přihodil i svou zkušenost, kdy jsem taky hledal cosi pohodlného kolem 5tis. Zkoušel jsem dlouho (asi 4měs) a seděl na všem, co bylo ve všech krámech po Praze a to i včetně Ikea nebo Therapia židlí za 25tis. Nakonec jsem uhnul z původní ceny a přihodil si na 12tis za, pro mě definitivně použitelné křeslo, Alba Joo (http://www.top-domacnost.cz/alba-kancel ... 10448.html). Český produkt, zdá se dost bytelné, síťka nahoře i dole (bezva na léto) a maximální poloha sklopení opěradla je v podstatě lehátko, vše se ovládá jednou páčkou (snad vydrží). Já mám cca 70kg a 180cm a pro mě královské křeslo. Pokud je chladno nahodím na to deku. Pro naprostý luxus si za hlavu dám paměťový polštář (totiž žádné křeslo neřeší dostatečně záhlavník,teda možná krom Therapií,kde jde hlavně o zdraví).

PS:vypadá to jako reklama, ale není to reklama...jen jsem hledal a našel a doufám, že někomu pomůže.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr kancelářské židle  Vyřešeno

Příspěvekod Azmir » 20 srp 2019 06:29

Tuhle jsem měl v práci. Jsem dost kostnatý a mi třeba vůbec nevyhovovala a sedělo se mi na ní špatně, když jsem pak viděl kolik stojí, mě omylo. Já bych k pc radši něco mnohem pohodlnějšího teda.

Jinak co jsem hodně slyšel a asi budeš znát sám, mnoho lidí co znám si nechtělo koupit DX Racer nebo podobně drahé 7k+, že koupí něco za 3-5. Ti co byli nespokojeni a pak si koupili DX racer či podobné, říkali že se to nedá srovnat, že těch pár tisíc za ten příplatek stálo a není to jenom reklama či vnucená značka, jak si všichni mysleli. Já DX racer ani nic drahého nemám, zůstal jsem u té levnější cesty, ale co si budem povídat, po dvou letech se sedák celkem proseděl a začíná lehce místy tlačit. Ocenil bych plohovatelné opěrky, nevejdou se mi pod stůl a i když jsou z podobného materiálu jak sedák, tak ty jak naschvál mají furt stejný tvar a nedostanu se s nima pod stůl jak bych chtěl a abych měl zároven výšku sedáku jakou chci. Tyhle top herní židle tohle mají všechno řešené. Kvalitnější materiály, co se neoprosedí atd. Takže když to vezmu zpětně, asi bych připlatil. Nemusí být nutně DX racer, jsou i mnohem estetičtější značky co tak nehulákají, ale levné většinou moc bohužel nejsou.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Kancelářská židle - výběr
    od jPRO » 23 úno 2024 12:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    925
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    24 úno 2024 21:53
  • Židle pro hraní her ú práci u PC
    od Elar » 19 dub 2023 11:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    761
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    20 dub 2023 00:06
  • Kancelářské PC
    od Arha » 15 říj 2023 08:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    704
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    15 říj 2023 11:54
  • Kancelářské PC do 10-15tis
    od Anomiki » 15 úno 2024 15:23 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    12
    820
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    16 úno 2024 15:22
  • Kancelářské PC pro 3 monitory
    od Hangli » 03 srp 2023 21:24 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    12
    1348
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 08:13

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti