Propojení zvukové karty s aktivními reproduktory

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

wilier
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: květen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Propojení zvukové karty s aktivními reproduktory

Příspěvekod wilier » 29 kvě 2020 21:40

Zdravím, chci vylepšit zvuk u PC pořízením interní zvukové karty. Nejspíše to bude Creative Sound Blaster Audigy RX.
Aktivní repro (JAMOS 801 PM) nabízí kromě cinch a bluetooth ještě digitální optický a USB vstup. Mají tedy vestavěný DAC převodník v kvalitě 94 bit / 96 kHz. Je lepší připojení přes optiku, nebo USB ?? Je v tom rozdíl v kvalitě?
Případně má zvuková karta vliv na kvalitu signálu, když použiju připojení přes USB a vlastně tím využiju převodník v reproduktorech.

Reklama
Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení zvukové karty s aktivními reproduktory

Příspěvekod Fox_25 » 29 kvě 2020 22:26

Jestliže použiješ USB tak zvukovka odpadá a nemáš co řešit. Bohužel tohle nejsou bedny na nějaké hledání rozdílů mezi zv. kartami. A navíc vybraná audigy RX neoplývá bůh ví jakým zvukem, jediné v čem se creativu daří je rozhraní ASIO.

wilier
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: květen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení zvukové karty s aktivními reproduktory

Příspěvekod wilier » 30 kvě 2020 00:25

Nejde mi o audiofilský poslech. Na to mám klasickou aparaturu. Spíš běžný poslech jako stříhání videí....
A dost poslouchám přes sluchátka a tam integrovaná zvukovka nestíhá... Určité zlepšení myslím určitě bude..

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení zvukové karty s aktivními reproduktory

Příspěvekod Fox_25 » 30 kvě 2020 01:55

Může a nemusí, co máš za desku? Ta recenze níže, bohužel bez měření má pravdu v tom že zvuk je horší než u některých int. zvukovek a taky to že ten diskrétní sluchátkový zesilovač není úplně super, to že zvládne 600Ω sluchátka je bez udaného výkonu jaksi k ničemu.

https://www.lifewire.com/sound-blaster- ... rd-quality

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23601
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení zvukové karty s aktivními reproduktory

Příspěvekod ITCrowd » 30 kvě 2020 08:27

wilier píše: Mají tedy vestavěný DAC převodník v kvalitě 94 bit / 96 kHz.
To jako myslíš vážně?
Když si to spočítám, tak 94 x 96000 = 9024000 b/s na kanál, tedy na stereo 18048000 b/s tedy 18 Mb/s datový tok? Na audio?
"A dost poslouchám přes sluchátka a tam integrovaná zvukovka nestíhá..." A to se projevuje jak?
Pokud se tak děje při střihu, pak bych to spíše viděl na zádrhy té stříhací aplikace. Což můžeš zjistit tak, že připojíš ty bedny přes USB a necháš D/A převod na nich. Pokud to bude stejné, je jasno. Popřípadě můžeš využít digitální vstup, ppokud tvá deska má digitální audio výstup.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

wilier
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: květen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení zvukové karty s aktivními reproduktory

Příspěvekod wilier » 30 kvě 2020 20:41

Jde o tento počítač https://www.czc.cz/hp-pavilion-690-0009 ... 11/produkt. Deska https://www.hpmarket.cz/document.asp?dc=mb-lincs
Já nelpím ne konkrétní zvukovce. Klidně si nechám poradit. Spíše mě šlo o radu propojení s aktivními bednami.
A to že nestíhá jsem se špatně vyjádřil. myšleno bylo spíš že se mi zdá zvuk subjektivně horší a nedostatečně hlasitý.
Deska optiku nemá, takže když nebudu řešit zvukovku, tak zapojení bud analogově, nebo přes to USB a využití DAC beden.

JuRas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení zvukové karty s aktivními reproduktory

Příspěvekod JuRas » 31 kvě 2020 07:40

Wilier - 94bit/96kHz jsi napsal špatně. Správně to má být 24bit/96kHz. Pokud mají tyhle aktivní monitory digitální vstupy, tak vůbec neřeš další zvukovku a připoj je přes USB vstup k PC. Optiku si nechej pro jiné zdroje (TV) u kterých to využiješ. Optika má výhodu galvanického oddělení. USB bývá obdařeno galvanickým izolátorem jen u dražších zařízení a ani tam to nemusí být pravidlem. Pokud ti to takhle stačí. Jinak pro vyšší nároky bych používal USB zvukovku se vzorkovacím kmitočtem 192kHz a výše. Je to kvůli možnosti oversamplingu klasických CD či jiných podobných formátů. Ale podle tvého popisu bude stačit to co už máš.

wilier
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: květen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení zvukové karty s aktivními reproduktory

Příspěvekod wilier » 31 kvě 2020 10:52

jj, ten údaj 94 byl samozřejmě chybný 24 bit jsem myslel :)

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propojení zvukové karty s aktivními reproduktory

Příspěvekod Fox_25 » 31 kvě 2020 15:43

Takže je v tom ALC3601, jediné co se mi o něm povedlo dohledat je, že by měl mít integrovaný i zesilovač pro sluchátka, jinak vůbec nic. Co máš za sluchátka, na lepší sestavě hrají lépe?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Reproduktory k PC
    od dakkyCZ » 09 srp 2023 21:05 » v Vše ostatní (hw)
    1
    909
    od falco_dee Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 20:13
  • Reproduktory s USB vstupem.
    od liborek » 24 čer 2023 20:30 » v Problémy s hardwarem
    5
    758
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 21:29
  • Propojení tabletu se 2 zařízeními
    od zicomp » 24 kvě 2023 15:40 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1481
    od zicomp Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 15:40
  • propojení routeru a switche Příloha(y)
    od sandy22 » 08 říj 2023 18:58 » v Sítě - hardware
    10
    3436
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 12:11
  • 2 monitory na různých místech + propojení
    od Asanoth » 04 bře 2024 11:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    840
    od Asanoth Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 11:19

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti