Provoz notebooku bez dostupnosti el. sítě

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Provoz notebooku bez dostupnosti el. sítě

Příspěvekod Scientific » 25 srp 2022 20:27

Origo adaptér do sítě má 45W - 2.31A, ale jistě se dá koupit i výkonnější.

Tím pádem i ty mi radíš HAMA vrátit a koupit tu noname 19.5 V. V tom případě neváhám a jdu na to, díky.

Pak dám zase vědět jak to dopadlo. :-)

Reklama
Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Provoz notebooku bez dostupnosti el. sítě

Příspěvekod pcmaker » 25 srp 2022 20:42

HAMA má sice max. proud 4.5A, ale při 19V z toho měniče dostaneš max. 3,68A. Limit je 70W (P=U*I). To jen pro upřesnění. Já bych ten měnič kuchnul a ve zpětné vazbě jemně doladil napětí na 19.5V.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Provoz notebooku bez dostupnosti el. sítě

Příspěvekod drobino » 25 srp 2022 20:59

Ty mas stredovy pin (3 pin) na konektoru nabijecky? Pokud ano tak zadna uprava ti nepomuze protoze dell pouziva one wire connection s nabijeckou. A myslim ze hama nebude mit cip pro komunikaci. Pokud tam ten cip nebude pak je uplne jedno jestli nabijecka da treba 10A notebook se nabijet nebude. Pokud mas jen konektor s +A- tak si to otestuje nabijecku peakem na max vykon co notebook potrebuje. Muzes sem dat fotku toho konektoru na nabijecce?

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Provoz notebooku bez dostupnosti el. sítě

Příspěvekod Scientific » 25 srp 2022 21:30

@pcmaker: Nebudu do toho nijak hrabat. Dávat to elektrikáři by mě vyšlo na dráž, než koupit tu nabíječku, u které prodejce uvádí, že je plně kompatibilní s mým notebookem. Je to ale jediný prodejce tohoto druhu produktu, tak jsem na to zvědavej.

@drobino
Na konektoru nabíječky je uvnitř středový pin no. Al žádný trojpin nevidím. Podle mě jsou dva. Jeden ten středový a druhý ten okolo. Nemám to teď u sebe, tak posílám fotku z Google. Myslím si, že je to ale fuk, protože koupím tuhle: https://www.vymena-displeje.cz/autoadap ... k-65w.html

Ta už musí fungovat zaručeně, když to prodejce uvádí jako že to je přímo pro můj notebook.

Screenshot_884.jpg

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Provoz notebooku bez dostupnosti el. sítě

Příspěvekod drobino » 25 srp 2022 23:01

Ano špatně jsem to pojmenoval ale princip je stejný outer je - inner je + a center pin je komunikace notebook - nabíječka. Je tam pro to aby noťas věděl jakou watáž má zdroj.Hp a Lenovo to mají jednoduše rezistorem ale dell a třeba apple používá čip v nabíječce. Universální nabíječka ten čip nemá. To co chceš koupit no otázka je jak je tam udělaná elektronika aby se to neroztavilo při používání. Jestli je to ale určené pro dell tak fungovat by to mohlo. :dontgetit:

Dodatečně přidáno po 7 minutách :
Popravdě si myslím že prodejce špatně uvádí že to má certifikaci C E conformite europeenne spíš mi to připadá jako CE china export ale nejde to moc vidět tak nevím jistě.
Přílohy
1743549-thickbox.jpg
main-qimg-992849e82b23c6cc385c10f38cd4ebef-lq.jpg
main-qimg-992849e82b23c6cc385c10f38cd4ebef-lq.jpg (7.18 KiB) Zobrazeno 858 x

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Provoz notebooku bez dostupnosti el. sítě

Příspěvekod Scientific » 26 srp 2022 09:28

No už jsem to objednal. Ale je mi z toho už na blití. Chápu tě, že mi píšeš, že je to pofidérní produkt, u kterého riskuji, že mi odejde notebook a já nebudu moci prokázat prodejci, že to je tou jeho nabíječkou. Protože ta elektronika může být poškozená a úplně selhat může až to den později při napájení ze sítě? Svět plný šmejdů dopadá tak, že člověku HAMA tvrdí, že je to Dell kompatibilní a prd, pak druhý tvrdí, že je to Dell můj model kompatibilní a ve finále mi to rozbije notebook, že budu muset kupovat nový, to je svět na prd. Nicméně už to mám na cestě, nezbývá mi nic jiného než doufat, že to bude fungovat a že mi to zároveň nerozbije notebook. :-D

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2450
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Provoz notebooku bez dostupnosti el. sítě

Příspěvekod Zivan » 26 srp 2022 10:23

Nez zkouset nejakou Hamu a kdovijaky noname, tak co cesky Avacom a predem se treba na podpore zeptat, jestli tam nebude stejny problem s detekci zdroje u notebooku?
https://www.alza.cz/avacom-quicktip-car ... 072716.htm
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Provoz notebooku bez dostupnosti el. sítě

Příspěvekod Scientific » 26 srp 2022 11:01

Můj život bych chtěl zasvětit více věcem, než zkoušet jeden adaptér za druhým. Ten Avacom vypadá stejně jako HAMA. Nemůžu zkoušet krabičky jednu po druhé. U toho avacomu není nikde napsané, že by byl kompatibilní s mým notebookem. věřím, že ten avacom bude fungovat stejně jako HAMA,, kromě toho nad tvým příspěvkem uživatel drobino vysvětlil, že pro můj notebook žádná univerzální nabíječka nemůže fungovat správně, neboť Dell vyžaduje nějaký speciální chip či co. Jo a dokonce u toho avacomu nevidím konektor, který má můj notebook, takže je zaručeně nekompatibilní. Zatímco u toho noname ano, takže mám jistotu kompatibility přímo s mým modelem, snad mi ten notebook neshoří. :-D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Provoz notebooku bez dostupnosti el. sítě

Příspěvekod petr22 » 26 srp 2022 11:18

"riskuji, že mi odejde notebook a já nebudu moci prokázat prodejci, že to je tou jeho nabíječkou"

Co myslis ze by prodejce udelal? Rekne, ze je mu to lito. Maximalne by ses mohl soudit s vyrobcem.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Provoz notebooku bez dostupnosti el. sítě

Příspěvekod Scientific » 26 srp 2022 11:37

Na jednom ze screenshotů je napsáno "Movano", což je značka, kterou jsem viděl na více e-shopech, jen u nich nebyl můj model uveden jako kompatibilní. Ale zároveň ten výrobce působí seriózně, nabízí po registraci na webu o rok prodloužeou záruku navíc.

Na obrázku je to skutečně logo china export, ale v popisku se píše, že má CE, jinak by to nemohli v ČR ani prodávat. Uvidím co to vlastně přijde. Třeba přijde normálně značková nabíječka Movano s 3 letou zárukou a CE s ROHS. :-) když ne, tak se rozhodnu co dál podle toho co to vlastně přijde. :-) Při nejhorším si nechám tu HAMA? u které se nemusím "jen trochu možná" nemusím bát rozbití notebooku, přestože výkon bude rychlosti šneka a nebude umět notebook dobít.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Provoz notebooku bez dostupnosti el. sítě

Příspěvekod petr22 » 26 srp 2022 12:06

Tim, ze to bude RoHS si bohuzel muzes byt jisty. Neni to ale dobra zprava.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10917
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Provoz notebooku bez dostupnosti el. sítě

Příspěvekod zeus » 26 srp 2022 13:29

Scientific píše:Podle mě žádný Dell origo autoadaptér neexistuje, alespoň jsem ho nenašel. Teoreticky věřím, že existuje, ale bude stát násobně víc.


Opravdu existuje a zrejme stoji i nasobne vic. A mozna k nemu budes potrebovat i redukci ze 7,4 na 4,5 mm. Ale zase nemusis nic zkouset ci vracet, jen zapojis a jedes.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak silné VPS na provoz webů?
    od hufi2301 » 18 kvě 2023 10:23 » v Sítě - hardware
    0
    911
    od hufi2301 Zobrazit poslední příspěvek
    18 kvě 2023 10:23
  • Záhada internetové sítě Příloha(y)
    od Foidza » 03 říj 2023 15:22 » v Internet a internetové prohlížeče
    7
    3926
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 07:57
  • Výpadky připojení celé sítě Příloha(y)
    od Karrex » 21 kvě 2023 00:13 » v Vše ostatní (inet)
    6
    2667
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 10:25
  • Nesprávný klíč k zabezpečení domácí sítě Příloha(y)
    od dedky » 16 dub 2024 12:12 » v Sítě - hardware
    4
    860
    od dedky Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2024 15:16
  • Otevřené porty na IPv6, ale nedostupné z veřejné sítě. Proč? Příloha(y)
    od jxdm » 26 srp 2023 09:51 » v Sítě - hardware
    6
    1621
    od jxdm Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 10:36

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů