Nový produkt s vybitou baterií li-ion

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod Scientific » 13 srp 2022 11:30

Ahoj lidi, opět přicházím s mým trvalým problémem s bateriemi.

Co se mi zase stalo:
1. Koupil jsem si robotický vysavač.
2. Přečetl jsem si manuál "přepněte vypínač z polohy 0 do polohy I., ozve se zvukový signál a na displeji rozsvítit hodiny. Pokud je baterie příliš slabá, přístroj nabijte." Všimněte si, že píší, pokud je baterie slabá, nikoliv pokud je baterie mrtvá vyšťavená na 0 %. Příliš slabá chápu tak 5-10%, kdy přístroj lze řádně zapnout, ale signalizuje slabou baterii, nikoliv, když přístroj vůbec nefunguje/nereaguje.
3. Koukám, že robotický vysavač už v poloze I byl. Buď nějaká chyba z výrobě nebo v tom někdo na prodejně šmejdil a nevypnul ho. Baterie se v krabici zřejmě vybila. Po vypnutí a opětovném zapnutí je vysavač bez reakce.

Co byste udělali vy, a proč?
A) Měli na salámu, prostě ho dali nabít a postup zapnutí opakovali.
B) Dochází Vám, že baterie může být vybitá na 0 % bůhví jak dlouho a kapacita baterie může být v mizerném stavu, takže kontaktujete výrobce a budete se dožadovat výměny.
C) Počkat co poradí bateriový expert ITCrowd, zařídit se podle toho, jestli uzná, že baterie může být tímto způsobem skladování poškozena, či jestli to mám jen dát na nabíječku a nic neřešit, podle toho se zařídit.. :-D

Děkuji za názor.

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod Karrex » 13 srp 2022 11:33

Znovu, vrať a vezmi novej kus.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod Scientific » 13 srp 2022 11:44

Zakoupeno v kamenné prodejně, takže hádám, že jediná cesta je reklamace a čekat 25-30 dní na vyřešení reklamace, která bude obsahovat vrácení peněz a budu mít po vysavači, protože byl v akci a za plnou cenu ho kupovat nehodlám. Zkusím reklamovat přímo u výrobce, s tím, že ho poprosím o výměnu namísto vrácení peněz. Díky za tvůj názor.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod ITCrowd » 13 srp 2022 12:28

Jak psal kolega - reklamuj.
Jistěže by ses mohl pokusit o oživení baterie. Jenže už nemusí mít plnou kapacitu. A v tomto případě už reklamaci nemusí uznat.
Jinak můžeš zkusit připojit baterii na zdroj o stejném napětí, jako má baterie, ALE PŘES ODPOR! cca 1kohm. Ponech aspoň 5 hodin. Za tu dobu se elektrody baterie stabilizují natolik, že už je nabíječka rozpozná a baterie už by se měla normálně nabít v přístroji.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1249
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod pcmaker » 13 srp 2022 13:02

Hlavně si pamatuj, jakou chybu jsi udělal. Děda říkával: Laciný, dvakrát placený.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod kecalek » 13 srp 2022 13:05

Scientific píše:Zakoupeno v kamenné prodejně, takže hádám, že jediná cesta je reklamace a čekat 25-30 dní na vyřešení reklamace, která bude obsahovat vrácení peněz a budu mít po vysavači, protože byl v akci a za plnou cenu ho kupovat nehodlám. Zkusím reklamovat přímo u výrobce, s tím, že ho poprosím o výměnu namísto vrácení peněz. Díky za tvůj názor.

Pokiaľ je to seriózny kamenný obchod - tak prídeš tam, položíš na pult a len povieš, že ten robovysávač nie je v poriadku, pretože podľa návodu (ktorý si čítal) by sa mal aj tak zapnúť. V vzhľadom k tomu, že kapacita je 0% - je pravdepodobné, že akumulátor je mŕtvy. Je to výrobná chyba a seriózny obchod v takom prípade vymení kus za kus a nečaká sa na nejakú reklamáciu. Opakuje SERIÓZNY obchod! Ak by to zobrali na reklamáciu a "náhodou niečo od teba požadovali" - majú smolu, pretože aj podľa smerníc EÚ do 6-tich mesiacov ti MUSIA vždy zobrať na reklamáciu (pretože do tej doby sa to považuje za výrobnú chybu) - do 12-tich mesiacov zamietnutie musia ONI podložiť znaleckým posudkom.

BTW: ono - zmienka o ČOI niekedy robí zázraky....

BTW2: To s tým výrobcom tiež nie je na zahodenie - niekedy to vymenia skôr než prídeš domov... ide im predsa o dobre meno. A pokiaľ naznačíš, z ktorého obchodu - asi nabudúce si rozmyslia, či mu budú tovar dodávať...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod petr22 » 14 srp 2022 07:57

Jednoznacne bod c)

To, ze se neco nezapne, neznamena automaticky ze je zniceny nebo poskozeny akumulator.

0% podle ukazatele stavu nabiti je vzdy zcela bezpecne nad kritickym napetim, kdy muze dojit
k poskozeni akumulatoru nebo nektereho jeho clanku pokud je vybit na tak nizke napeti. Prakticky
kazde zarizeni lze vybit na 0% nebo dokud se samo nevypne aniz by doslo k poskozeni aku. Pokud
bys to ale pak nechal par mesicu, muze dojit k vybiti pod kriticke napeti (coz musis overit zda se stalo).

Co muzes udelat:
1. zmerit voltmetrem napeti akumulatoru, pokud to jde (muze ukazovat 0V mimo vysavac)
2. nabit zarizeni a vyzkouset, jakou ma vysavac vydrz na 1 nabiti

Takto resis problem, ktery nemusi vubec existovat.

Jestli chces neco reklamovat, tak rozpor s kupni smlouvou, kdy jsi mel dostat nove nepouzite zarizeni,
ale tak tomu prokazatelne neni. Pokud chces reklamovat aku, napred vyzkousej, zda je co reklamovat.
Napred nabit a reklamovat pripadne az potom pokud nabit nepujde nebo bude jezdit par minut. Kdyz bude
vse OK, neni co reklamovat.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod Scientific » 14 srp 2022 12:14

Nedokážu ověřit, jestli v tom supermarketu někdo přepínačem zapnul několik hodin před mým zakoupením, či jestli takto byl přístroj skladován měsíce. Není to v mé moci zjistit. Takže počítám automaticky s nejhorším scénářem a nechci nic riskovat. Zítra se ještě poradím přímo se servisem výrobce.

1. Změřit napětí = rozebrat přístroj = možné obstrukce při uplatňování reklamace.
2. Zkoušet nabít a zkoušet výdrž = Jak poznám stav baterií? Když na krabici píšou výdrž AŽ 150 minut dle konfigurace = vím prd, jakou to má mít výdrž. Takže jak ověřím, jestli má správnou výdrž, případně o kolik má menší výdrž, než kdybych koupil přístroj, který by byl ve stavu, jakém měl být (vypnutý, nabitý na skladovací napětí).

Přiznávám, že řeším problém, který nemusí existovat, ale zároveň neumím ověřit, zda skutečně existuje. Proč bych já si měl lámat ověřování potenciálního problému, to ať řeší výrobce. Ten ať si s tím láme hlavu, ten je za to placený, já ne. :-)

Prokazatelné není nic, můžou říct, že jsem si to přepnul sám doma a zapomněl vypnout. :-D O prokazatelnosti v tomto případě není řeč, tak to podle mě nefunguje. Řekl bych, že nelze prokázat, že jsem zakoupil přístroj ve správném stavu a tudíž mi má být vyhověno.

Nejde o to jestli bude jezdit jen pár minut, ale může jezdit třeba 50 minut nebo 150 minut a přesto to může být méně, než by jezdil, kdyby byl zakoupen ve stavu, v jakém být zakoupen měl. Nebo bude jezdit jako drak dlouho, že se bude zdát, že je OK, ale hádám, že to neznamená, že mám vyhráno, že třeba ta baterie nezačne ztrácet kapacitu rychleji, než kdyby to byl řádně zabalený (vypnutý a nevybitý) přístroj.

kecalek: už tě vidím, jak máš v regálu vedle sebe dva stejné produkty, jeden dražší a jeden levnější, ale stejný produkt, že si vždycky sáhneš pro ten o několik stovek/tisíc dražší, když se jedná o totožné produkty o dvou cenách. :-D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod petr22 » 14 srp 2022 12:21

Co to je za vysavac, ze nema vymenny akumulator? Kazdy normalni vysavac ma aku vymenny a da se nabijet
i mimo vysavac nabijeckou. Maximalne se musi otevrit nejaky kryt.

Neni to nahodou Ecovacs D77? V jeho navodu je stejna veta jako pises. Nicmene - napeti akumulatoru je u nej
uvadeno jako 12V, kdyby to byl LI-ION, ocekaval bych 14,4V. Je to urcite LI-ION a ne NIMH, ktera se vybiji sama
a musi se nabijet pred kazdym pouzitim?

Vyrobce nic resit nebude. Resit bude prodejce. Pokud vysavac funguje, tak je vysoka pravdepodobnost
ze zamitne reklamaci jako neopravnenou. Hadat se o to, jestli ma jezdit o 5 nebo 10 minut dele se obavam
ze k nicemu nepovede.

"BTW: ono - zmienka o ČOI niekedy robí zázraky...."

Pokud je prodejce jist, ze zakon neporusil, tak ma nejakou COI na haku. Ta pouze konstatuje zda byl ci nebyl
porusen platny zakon, nic jineho udelat nemuze.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod Scientific » 14 srp 2022 13:09

Vyměnit se třeba dá, třeba nedá. V manuálu o tom není zmínka a baterie je někde za šroubky, nehodlám do toho lézt. Pořád si myslím, že já nemám co dělat žádný výzkum, že za nezávadnost dodání přístroje v nestandardní (zapnuté a vybité formě) by měl ručit dodavatel popř. výrobce. Ne, abych sám přístroj rozebíral,, měřil napětí baterie, dělal jakoukoliv inspekci já.

Co já vím, tak řešit výrobce musí, podle mě se mohu rozhodnout zda reklamuji u prodejce nebo přímo u výrobce.

Zítra zavolám výrobci, a uvidíme, co mi poví, třeba jim přístroj pošlu, oni ho jen nabijí a potvrdí, že je v pořádku, nebo dají novou baterii, nebo co já vím, jnechám to na nich, ale nebudu to muset řešit já a budu mít jistotu, že oni ručí za to, že je produkt v pořádku i přesto, že byl dodán v nestandardním stavu.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod petr22 » 14 srp 2022 13:22

Jsi si naprosto jisty, ze je tam LI-ON a ne NIMH akumulator? V navodu se pise ze aku je NIMH, na konci odstavce odkud
mas tu vetu o zapnuti vypinace, na strane 13, odpovidaji tomu i parametry jako 12V napeti.

Pokud tam je NIMH, je normalni, ze se zarizeni ve vybitem stavu neda zapnout a je nutne to nejdrive nabit. Chova se takhle kazda
Roomba co mam kdyz do ni dam NIMH akumulator (Roomba funguje na oba druhy, NIMH je samozrejmne levnejsi). Jestli jim to
lezelo nekde ve vyloze delsi dobu, je akumulator vzdy vybity.

S NIMH to budes mit zcela mrtve pred kazdym pouzitim po delsi dobe a pred kazdym pouzitim budes muset nabijet.

"Vyměnit se třeba dá, třeba nedá. V manuálu o tom není zmínka a baterie je někde za šroubky, nehodlám do toho lézt. "

V navodu je napsano ze pri delsim nepouzivani je treba akumulator vyjmout z vysavace. Vymena akumulatoru je popsana
na strane 31 vcetne obrazku.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod Scientific » 14 srp 2022 14:40

Ne, není to žádný evcovacs, je to eta s li-ion a provozním napětí 14,4 V. Není to tam, koukáš na jiný přístroj. Omlouvám, se že jsem ti zapomněl odpovědět a ty ses kvůli mě koukal do návodu špatného přístroje... :-),

Kontaktuji ETA servis a uvidíme, co mi řeknou, buď mi řeknou ať ho reklamuji nebo něco jiného, dám sem pak vědět, jak jsem dopadl.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Oficiální HP produkt vs China Market?
    od ahcym » 20 pro 2023 11:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    733
    od ahcym Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 18:21
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » 28 bře 2024 19:07 » v Sítě - hardware
    4
    1168
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 19:48
  • Novy pc na hry
    od lubo007 » 01 lis 2023 12:56 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    939
    od lubo007 Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 15:31
  • Nový PC do cca 25K
    od spartane » 19 říj 2023 08:50 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    725
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    19 říj 2023 09:17
  • Novy PC cca 25k
    od Lebedil » 06 kvě 2023 19:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    911
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 15:38

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 7 hostů