Nový produkt s vybitou baterií li-ion

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod kecalek » 14 srp 2022 14:51

Tak trochu :offtopic:
Neviem, či to ešte platí, ale môj otec (nech mu je zem ľahká) bol obchodník (stará škola!) a ten sa držal hesla "Náš zákazník - náš pán". Predával aj elektrovýrobky a jeho zásadou bolo, že zákazníka oboznámil s výrobkom a PREDVIEDOL mu ho - t.z. zapol (a tak overil, že FUNGUJE), ukázal ovládacie prvky a až potom zabalil a predal. A NIKDY nemal problémy s tým, že niekto prišiel s tým, že dostal NEFUNKČNÝ výrobok. A mám aj dojem, že ešte platí, že predávajúci má predať FUNKČNÝ výrobok. Dnes sa však ako predáva? Pozrieš si niečo vyložené a oni ti predajú ZABALENÚ a neotvorenú krabicu BEZ kontroly, nevieš či kupuješ to, čo si si vybral, či je tam všetko, čo má byť. A ak niečo chýba - obchod sa ihneď vyhovorí na to, že predali a že to stratil zákazník. Predaj sa zvrhol (a často) na lotériu - je tam všetko? Funguje to?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod petr22 » 14 srp 2022 14:53

Me pripada ze jak ETA, tak Ecovacs je stejny cinsky OEM vysavac. ETA davno nic nevyrabi, nechava si vyrabet v Cine,
a jeste ma tu drzost vydavat ty cinske vyrobky za nase (ETA- tady je doma. Nikoliv. Tady je Cina!).

Pokud chces vysavac PC Help, Cinan ti na to napise PC Help kdyz si objednas dostatek plnych lodnich kontejneru vysavacu.

Kdyz porovnas navody, jsou tam stejne texty a stejne obrazky.

I LI-ION akumulator muze byt vybity natolik, ze se zarizeni nezapne. Je treba vyzkouset, zda se nabijenim vzpamatuje
nebo ne. Podle me ti nic jineho neporadi. Pokud bude aku KO, tak reklamace.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod Scientific » 15 srp 2022 11:35

@kecalek: Jo, ale dnes by to už takhle nefungovalo.

@petr22:

Ty furt řešíš, jestli bude baterie KO nebo zda půjde nabít.

Já ale řeším, jestli:
A) Bude KO
B) Půjde nabít, ale baterie nebude fungovat jako u nového řádně skladovaného produktu pro její poškození špatným skladováním. Tuhle variantu ty vůbec nebereš v potaz.
C) Půjde nabít, baterii to vůbec nevadí, a bude ve stavu nové řádně skladované.

Zatím si mě posílají jako knedlík po talíři, každý kam se dovolám mi dá číslo na někoho jiného, mnohdy nefunkční, už jsem u telefonu přes hodinu a snažím se dovolat někomu s kým to mohu probrat. Ve finále v celé ETA firmě asi nikdo nepracuje. :-D

trnitá cesta byla k někomu, komu bych tento dotaz mohl položit, ale dovolal jsem se:

Pan odborník mi poradil, že neví, jak to tenhle vysavač má, ale že dnes už jsou přístroje chytré a že by vysavač měl v případě kritického stavu baterie, tu baterii nějak odpojit ještě před tím, než by ji to začalo škodit. Takže přestože mě se jeví baterie jako plně vybitá, tak není a je nejspíše naprosto v pořádku. Z výroby prý určitě z bezpečnostních důvodů vysavače neposílají v krabicích zapnuté, a že to musel až na prodejně někdo zapnout, takže v tomhle zapnutém, ale mrtvém stavu nemohl být vysavač dlouho. Říkal že naopak li-ion bateriím svědčí skladování v téměř vybitém stavu. Říkal, že na reklamaci to poslat můžu, že technik ale udělá stejně to, že vysavač zkusí nabít a v pár cyklech ověří chování baterie a její výdrž, zřejmě simulací funkce přístroje. Nicméně, že věří, že technik dojde k tomu, že je baterie v pořádku a reklamace nebude úspěšná. Takže spíše než dobu čekat na výsledek reklamace a kontrolu akumulátoru jsem se rozhodl, že zkusím vysavač nabít sám a vyzkouším, jestli se výdrž podobá papírové výdrží, pokud ano, tak nebudu řešit a pokud ne, tak mám reálný důkaz jako podklad pro opravu v rámci reklamace ve formě výměny akumulátoru. :-)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod ITCrowd » 15 srp 2022 12:00

A ty neřešíš to, že baterie je OK, ale nefunguje samotný robot.
Rozebírat to nechceš, takže ti nezbude nic jiného, než to zanést zpět na reklamaci. Jiné řešení bez rozebrání to nemá.
A i kdybys to rozebral, tak se výsledku nedobereš, pokud nebudeš mít liion nabíječku s balancerem, abys mohl pořádně zkotrolovat všechny články. Pak teprve budeš znát odpovědi na body A a B. Bod C odhalíš voltmetrem, skladovací napětí liion je 3,6V na článek (tzv. "storage" napětí).
Nco o tom třeba zde viewtopic.php?f=106&t=103298 , i když si myslím, že ten článek znáš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod meda2016 » 15 srp 2022 12:33

@Scientific - Ano, elektronika napájená Li-Ion bateriemi má v sobě ochranu před snížením napětí na baterii pod mez životnosti.
Ano, dobij baterií a v několika pracovních cyklech vyzkoušej.
Reklamuj, nebude li výdrž v toleranci nebo jinou skutečnou závadu. Nějakou toleranci vzhledem ke snížení ceny asi budeš akceptovat.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod petr22 » 15 srp 2022 12:35

Co jsem rikal hned na zacatku? Jina moznost nez to vyzkouset nabit neni, pak uvidis jak dlouho bude jezdit.

B) Půjde nabít, ale baterie nebude fungovat jako u nového řádně skladovaného produktu pro její poškození
špatným skladováním. Tuhle variantu ty vůbec nebereš v potaz.

Jak chces prokazovat male snizeni kapacity? To je ten pripad kdy jsem psal, ze nikdo nebude resit, ze si myslis,
ze by mel vysavac na plne nabiti jezdit o 5 nebo 10 minut dele. Pokud bude aku KO, poznas to okamzite, bud nepujde
nabit vubec, nebo exne po par vterinach/minutach. Kdyz vydrzi vyrazne mene nez je v navodu, treba jen 20 minut,
reklamuj u prodejce. Kdyztak nahradni akumulatory jsou bezne v prodeji i v CR.

Vysavac je vyrabeny na zakazku v Cine, jako vse co dnesni ETA "vyrabi". Tudiz ve firme asi nenajdes nekoho, kdo by mel
tuseni jaky je skutecny technicky stav. ETA sama nevyrabi nic - jsou tam nakupci, reditel, uklizecky, uctarna, HR a par
techniku. Maximalne vezmou nejaky kus ze showroomu a zacnou ho zkoumat, aby ti odpovedeli. Fabriky jsou v Cine a jde
to z nich tydny az mesice a stejne tak dlouho to muze lezet u prodejce - to ETA nemuze ovlivnit. Akce muze byt na vysavac,
co lezel mesic, rok rozbaleny a ukazoval se zakaznikum (proto zustal zapnuty). S tim by ti spise poradil nejaky Cinan z fabriky,
kde ty vysavace vyrabi jak dlouho ma aku vydrzet nez ETA. ETA ma s tim vysavacem spolecne jen to, ze nakupci z ETY objednal
v Cine par tisic kusu na kterych je logo ETA.

Pokud chces kvalitnejsi vysavac s odpovidajicim servisem, kup Roombu. Tahle lacina cinska OEMka prodavana pod haldou
ruznych znacek zadnou poradnou podporu nemaji a reklamace se resi vymenou kus za kus u prodejcu. Ale obvykle to
znamena, ze na AliExpressu jde sehnat halda nahradnich dilu, coz je vyhoda.

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod meda2016 » 15 srp 2022 13:40

A má cenu se vůbec duševně trápit? Číňanům to většinou funguje celou záruční dobu (výjimky existují). Pokud budeš spouštět každý druhý den na 2/3 vybíjecí kapacity, měla by baterka vydržet 750 cyklů a tedy přes 4 roky. Pak stejně budou jiné modely a tenhle hodíš do šmelcu.

Já mám "hloupou" Roombu sedum roků, ještě s "olověnou" baterkou. Jezdí odhadem každý třetí den - už jsem ji chtěl odepsat ale nějak se drží, potvora. Výhoda, že má protiběžné kartáče/válečky.

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod Scientific » 17 srp 2022 23:15

No udělal jsem, co mi poradila ETA i většina z Vás. Poslední tři dny zkouším zapínat každý den na celý cyklus. Všechny tři cykly vysavač fungoval cca. 3 hodiny. Takže za mě je tedy vše v pořádku, i přesto, že jsem koupil zapnutý vybitý kus. Na kvalitu to zřejmě nemá vliv a reklamace není třeba. Díky všem za poskytnuté názory.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod petr22 » 17 srp 2022 23:24

Predpokladal jsem ze to tak dopadne - coz znamena, ze nebyl vybity dlouho.

A na roboticke vysavace pozor, mohou byt nebezpecne :-)

https://www.youtube.com/watch?v=leM6qGy-wvg

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod Scientific » 18 srp 2022 09:32

Teoreticky zapnutý dlouho byl, protože ten vysavač, když ho nechá někdo zapnutý bez pokynů, tak po chvíli přejde do standby režimu, který je podle mě energeticky velmi podobný úplnému vypnutí přepínačem.

Ledaže by ho někdo zapnul a nechal ho vrtět se v krabici. :-D

Hustý, ale na filmy nemám teď čas, jdu řešit všelijaké přechody, aby se ten vysavač dostal všude. :-D Mě robůtek nemá důvod zabíjet, já jsem ten kdo ho živí elektřinou. :-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod petr22 » 18 srp 2022 09:38

Jestli jsi videl trailer cely, tak jsi videl vsechno :-)

Ted nastane strategie kde postavit zdi, kde odmontovat prahy a kolik vysavacu celkem poridit,
protoze ta vec neumi jezdit po schodech.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nový produkt s vybitou baterií li-ion

Příspěvekod kecalek » 18 srp 2022 10:34

Scientific píše:@kecalek: Jo, ale dnes by to už takhle nefungovalo.


Ale platí, platí! Viď český zákon o ochraně spotřebitele 634/1992 Sb, §15 ods.1:
► Zobrazit spoiler

Je to zákon a ak to predávajúci nevykonal, predal nefunkčný výrobok (v okamihu predaja bol NEFUNKČNÝ) - porušil zákon!

Žiaľ - vaše zákony sa vyznačujú kopou paragrafov, odsekov - sú prebujnelé, ale podstatu často nespĺňajú. Náš zákon o ochrane spotrebiteľa je síce menší, ale má jeden podstatný fakt - lahšie sa v ňom dá orientovať a aj paragrafy a odseky sú v prospech spotrebiteľa - v tomto prípade zákon 250/2007 Zb - hneď v §4 je odsek 1) písm. g:
► Zobrazit spoiler
- čo v prípade robotického vysávača je aj na predajni možné predviesť. Je to POVINNOSŤpredajcu!
České zákony skôr chránia predajcov a nepoctivcov, ako občana.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Oficiální HP produkt vs China Market?
    od ahcym » 20 pro 2023 11:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    736
    od ahcym Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 18:21
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » 28 bře 2024 19:07 » v Sítě - hardware
    4
    1190
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 19:48
  • Novy pc na hry
    od lubo007 » 01 lis 2023 12:56 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    951
    od lubo007 Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 15:31
  • Nový PC do cca 25K
    od spartane » 19 říj 2023 08:50 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    727
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    19 říj 2023 09:17
  • Novy PC cca 25k
    od Lebedil » 06 kvě 2023 19:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    912
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 15:38

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů