Jaký 8TB hdd?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký 8TB hdd?

Příspěvekod mmmartin » 23 čer 2023 22:30

Hlavy jsou při svém pohybu vystavované zrychlení, které je násobně větší, než je gravitační zrychlení (hádám, nemám to z Googla :-( ), takže gravitační síla na ně působící je krát stejný koeficient menší, než tyto dynamické síly.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký 8TB hdd?

Příspěvekod atari » 24 čer 2023 22:45

V případě posuvného pohybu (ne rotačního) je situace jednodušší. Tam je ložisko neboli hřídel (nebo cokoliv jiného) po čem jezdí hlavička, vždy namáháno méně, když ta hřídel je svisle (kolmo k Zemi). V tomto případě tíhu vyvolanou gravitací drží pohon, takže v tomto případě je důležitější životnost pohonu.
Pokud bude hřídel horizontálně, tak veškerá tíha bude působit na tu hřídel, a bube větší opotřebení hřídele/hlavičky.
.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký 8TB hdd?

Příspěvekod zeus » 25 čer 2023 09:23

Zase na druhou stranu skoro ve vsech towerovych serverech jsou disky umisteny 'nastojato'.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký 8TB hdd?

Příspěvekod petr22 » 25 čer 2023 09:31

U skrini urcenych k montazi do racku jsou disky "nastojato" predevsim z toho duvodu, ze se jich do daneho
protoru vejde vic. U skrini pro domaci pocitace se disk montuje tak, jak to vyrobce skrine urcil.

Uz jsem videl par disku, ktere prestaly fungovat v serveru (na vysku), ale pri zapnuti ve vodorovne poloze
funguji normalne. Vsechno standardni SATA disky, SAS se mimo server zapojuje obtizne.

Pokud jde o disky s kapacitou pres 4 TB tak tam me desi pocet ploten a s tim spojene mechanicke problemy
mnohem vice, nez orientace disku. Staci se podivat na hmotnost toho disku.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jaký 8TB hdd?

Příspěvekod X » 25 čer 2023 10:43

V Exosu je prý podtlak, takže by to snad unikat nemělo. Mám 5x Exos 18 TB v "podnikovém" NASu Synology DS1515+, to je 90 TB (celkem mám doma v NASech 128 TB), první (všechny jsou nové) jsem sehnal výhodně a ty 4 kus za 5 500 Kč, což bylo o nějaké tisíce Kč méně než tehdejší oficiální cena v obchodech.


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů