Philips Sonicare Diamondclean

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Philips Sonicare Diamondclean

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 27 črc 2023 11:29

https://www.alza.sk/philips-sonicare-diamondclean-hx991109-d5843968.htm#recenze

Po zlej skusenosti mi stara sonicka kefka sa zacala vypinat/zapinat nahodne, niekedy aj v noci, niekedy pocas celeho dna tolkokrat, ze sa cela vybila. Mal som ju presne 3.5 roka, zeleny obchod ponuka predlzenie zaruky o 3 roky za 44 EURO, ako to funguje v praxi takato zaruka? Napriklad, pouzivam kefku 4 roky, pokazi sa, daju mi novu alebo na co sa vztahuje zaruka, ktora je uz po 24 mesiacoch? Tieto kefky su casovane bomby, kedze ich vyrobca nemeni, ale len ponuka vymenu celeho tela alebo zakupit novu. Staci jedna dierka pri cisteni na vrchu tela kefky a zacne tam tiect voda, na zakladnu dosku, vsade a potom tam vznikaju plesne, oxiduje vsetko mozne a tak to aj dopadne. Pouzivam curaprox docasne, no moj stomatolog mi povedal, ze pri spravnom cisteni zubov staci aj manualna kefka curaprox za 4-5 eura, no dentalna hygienicka mi povedala, ze je vidiet velky rozdiel, ked si clovek cisti zuby manualnou alebo sonickou. Ked som bol na prehliadke u stomatologa, presnejsie u dentalnej hygienicky, tak bez toho, aby som jej povedal, ze pouzivam sonicku kefku, tak mi povedala "Pouzivate sonicku kefku, vsak?" a ja som jej povedal, ze ano. "Je to vidiet, ze ju pouzivate, mate krasne ciste zuby." Tak nieco asi na tom bude.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Philips Sonicare Diamondclean

Příspěvekod petr22 » 27 črc 2023 11:37

Prodlouzeni zaruky neni zaruka, ale uplne obycejne komercni pojisteni.

Ten Philips to ma nejak divne vymyslene ze do toho tece, my mame Braun Oral, urcite vic jak 10 kusu
nakoupeno za mnoho a mnoho let a nevim o vsecny stale funkcni. Jen staci menit AA baterky.

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Philips Sonicare Diamondclean

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 27 črc 2023 11:42

Moja chyba bola ta, ze som so sparadlom cistil tu gumicku lebo tam bolo od vody kal apod po pouzivani a prepichol som to velakrat a to zacalo stekat postupne...ale ono snazil som sa tu kefku vybrat von, aj sa podarilo, vysprayoval som celu maticnu dosku s alkoholom v takom sprayi, vsetko sa zacalo cistit, odpadavat ta spina aj smrad zanikol, ale potom ta kefka uz ako keby bola dead, dal som ju nabit a nesvietilo nabijanie ziadne a ked som otvoril tu kefku prvykrat som citil taky zapach baterie. Ked som bol mensi, tak si pamatam aky zapach mala ta napln v tej baterii a presne toto som citil, cize nejako ta bateria sa narusila a uz ju neslo nabit. Philips mi napisal, ze mi ponuka vymenu tela za 80 EURO alebo novu kefku za 130. Zeleny obchod to ponuka teraz za 160, cize aj tak sa to asi oplati kupit od Philips za 130.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Philips Sonicare Diamondclean

Příspěvekod petr22 » 27 črc 2023 11:48

Baterka se da vzdycky vymenit.

Nicmene jestli je poskozena zakladni deska, tak vymena akumulatoru nebo baterie uz nepomuze,
i kdyz bude zakladni deska vycistena sebelepe.

Ja mam vsechny na AA baterky, posledni varku jsem koupil ve vyprodeji za 250 Kc za kus, puvodni cena
byla nekde kolem 2000 Kc. Aktualni model ma vestaveny akumulator, coz nechci.

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Philips Sonicare Diamondclean

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 27 črc 2023 11:53

Zuby sa daju vycistit aj manualnou kefkou bez problemov, len sa musi na to viac dbat, kedze tolko pohybov clovek neurobi ako ta kefka, to je pravda. No urcite by som chcel sonicku a nie rotacnu. Suma 130 EURO za kefku na 3-4 roky je podla mna super. Vychadza to v pripade, ze kefka vydrzi 4 roky presne 0,089041095890411 eura, cize menej ako 9 centov na den.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Philips Sonicare Diamondclean

Příspěvekod zeus » 27 črc 2023 13:58

Jeste si tam pripocitej pastu ;)
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Philips Sonicare Diamondclean

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 27 črc 2023 14:06

Pastu pouzivam Curaprox 16 eurovu 90ml s bielenim, ale inak najlepsia pasta je Zendium, avsak nekupite ju na SK/CZ v obchodoch, pretoze je tam asi nejaky zamer, preco to ludom nechcu nukat, pri com Zendium je jedna z najlepsich znaciek v EU, pouziva ju skoro kazda domacnost v Skandinavii.

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1378
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Philips Sonicare Diamondclean

Příspěvekod šulda » 27 črc 2023 16:35

tvl to hw k PC jak vyšitej :thumbdown:
Člověk se pořád učí.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Philips Sonicare Diamondclean

Příspěvekod petr22 » 27 črc 2023 20:07

Stejne jako obrovka spousta veci co se tu resi jako kamery, zesilovace, setopboxy,
televize, chytre hodinky atd.

Otazka je, co je cilem dotazu - prikoupit rozsirenou zaruku k jiz rozbitemu produktu
a ten nasledne reklamovat? Jakmile uvidi to popsane mechanicke poskozeni, zamitnou
to.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Philips Sonicare Diamondclean

Příspěvekod faraon » 29 črc 2023 13:09

šulda píše:tvl to hw k PC jak vyšitej :thumbdown:

Nejen HW, on je to dokonce počítač, a navíc se tu tahle poruchová mr*ka v minulosti už řešila víckrát: https://pc-help.cnews.cz/search.php?keywords=sonicare

Doporučuji zahodit ten krám do elektroodpadu a zamyslet se nad tím, co by ta hygienička řekla kdybys jí odpověděl stejně, ale přitom si zuby čistil ručně. Případně zda to opravdu potřebuješ a jestli Skandinávie je ideální vzor ;-) https://www.youtube.com/watch?v=nwPtcqcqz00
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

ShadowWord:Pain
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Philips Sonicare Diamondclean

Příspěvekod ShadowWord:Pain » 29 črc 2023 13:40

Vidim ze uzivatel mal presne, ale presne doslovne rovnaky problem ako ja, aj on to citil tu bateriu, aj ja....tak to nemoze byt uz nahoda, ze takto sa to po case kazi.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Televize Philips a špatně párující se soundbar
    od Edom » 13 lis 2023 17:31 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1197
    od Edom Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 15:00

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů