Pohotovostně zapojený HDD

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Darkscor
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pohotovostně zapojený HDD

Příspěvekod Darkscor » 27 srp 2023 12:58

Zdravím,

měl bych na někoho ze zdejších odborníků otázku, zda je bezpečné nechat v PC nenapájený (bez proudu) HDD, který by ale zůstal stále propojený s deskou?
Nebo případně nechat ten propojovací kabel zapojený jen v desce a druhý konec nechat volný u disku?
V případě potřeby by pak šel disk během pár vteřin jednoduše připojit (při vypnutém PC) a použít.

Reklama
Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pohotovostně zapojený HDD

Příspěvekod Grander » 27 srp 2023 15:19

Nevidím v tom problém.
Pokud se takto nebude připojovat příliš často. Sata konektory přece jen nejsou navržené na příliš časté připojování (a s ním spojené mechanické namáhání).

Uživatelský avatar
Darkscor
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pohotovostně zapojený HDD

Příspěvekod Darkscor » 27 srp 2023 18:51

Pokud jde jenom o toto, tak to je v pohodě. Připojovat se bude jen párkrát do roka pro zálohování zálohy:)
Složil jsem počítač pro bratra, který je hardwarem úplně nepolíbený, tak chci, aby to měl co nejjednodušší. Zvolil jsem tu druhou možnost a náležitě ho instruoval. Odmontovat jednu bočnici a zapojit do disku dva připravené volné konektory podle stejně zapojeného disku ležícího nad ním, je ochoten absolvovat.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pohotovostně zapojený HDD

Příspěvekod ITCrowd » 27 srp 2023 19:21

Mám to taky tak. A kromě toho redukci sata/molex, tak nemusím nic připojovat do disku, jen spojím ty molexy.
Jen ho instruuj, že je lépe tohle dělat při vypnutém počítači.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů