Jak na joystitku předefinovat tlačítka a jak ho zprovoznit v různých hrách

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Jak na joystitku předefinovat tlačítka a jak ho zprovoznit v různých hrách

Příspěvekod Speed_dead » 24 bře 2024 11:25

Pořídil jsem si joystick Trusthmaster T Flight stick X pro lepší zážitek ve Word of plane. Joystik jsem jen připojil a funguje jak má. Když jsem zkusil jiné hry, jinde už nefungoval. Na joystiku je tlačítko na programování joystiku. Problém je v tom, že k joystiku se dodává velmi útlý manuál, kde je v podstatě jen popsaný tlačítka na joystiku. Ale už ne, jak se provádí přenastavení. Na internetu jsem našel jen v podstatě stejný návod, jen vícejazyčný. Zkusil jsem několik (starších) her, co podporují joystik, nastavil jsem ovládání na joystik, ale hra na něj vůbec neraguje. Před hodně dlouhou dobou jsem nějaký jostick používal, ale ten jsem jen zapojil a používal. Šlo nastavit nulovou a to bylo vše. S tímto lepším (i když vcelku levným joystikem, jelikož mě stačí) nemám vůbec žádné zkušenosti. Můžete mě prosím, proradit, jak se joystik obecně nastaví ve hře, když je tam jen přepínač ovládání klávesnicí/joystik a ve hře vůbec nereguje? Dále nemám vůbec tušení, jak se nastaví něco jiného na tlačítka jioystiku. Hledal jsem nějakou ovládací aplikaci, ale našel jsem jen driver, nic víc. Myslím si, že joystik si ukládá nastavení přímo do sebe a nerad bych si to defaultní nastavení úplně rozhodil. Dá se tam v případě, kdybych něco hodně pokazil, dát něco jako tovární reset? Používám Win11 home.

P.S. Nemám ambice hrát MS Flight Simulátor X který přímo podporuje.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Reklama
meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak na joystitku předefinovat tlačítka a jak ho zprovoznit v různých hrách

Příspěvekod meda2016 » 24 bře 2024 15:21

Na strance Trustmaster jsou dva soubory. PDF s postupem programování (i CZ) a driver Windows7, 10, 11. Přesně ty jsi použil?
https://support.thrustmaster.com/en/pro ... stickx-en/
Pomoc pro konkrétní hry hledej v diskuzi o nich. Nějaké aktualizace a patche k nim.

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak na joystitku předefinovat tlačítka a jak ho zprovoznit v různých hrách

Příspěvekod Speed_dead » 25 bře 2024 00:13

Už předtím jsem si driver nainstaloval a díval se i na manuál. Když jsem uviděl sekci PS3, tak jsem dál nečetl, jelikož jsem si myslel, že je to pro PC vše. Papírový návod přiložený přímo u jostiku je jen anglicky popis tlačítek a obvyklé "warranty" a končí u popisu joystiku při použití na PS3, kde jsem skončil i u čtení pdf.

Nyní jsem si přečet návod dále a narazil jsem na nejasnost:
1. U instalace na PC se v bodě 4 píše Control panel, což mě je jasné, ale tápu, co má být "ovládací panel hry"
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak na joystitku předefinovat tlačítka a jak ho zprovoznit v různých hrách

Příspěvekod meda2016 » 25 bře 2024 07:15

Podivný překlad. Teď máš elektronickou verzi, dej anglický text návodu do překladače a zobrazí:

Klikněte na Start/Nastavení/Ovládací panely a potom poklepejte na Herní ovladače. V dialogovém okně Herní ovladače se zobrazí název joysticku se stavem OK.

Je to asi tedy ve správci zařízení a tiskáren. Návod bohužel nepočítal s "vylepšováním" dialogů Microsoft Windows.
Jinak ve hře, pokud obsahuje výbér pro ovládání, by se měl název ukázat potom také jako možnost výběru a konfigurace.

:idea: EDIT: Help Microsoft říká:
Kalibrace joysticku: Po instalaci ovladače můžete joystick kalibrovat pomocí nástroje Windows pro ovladače. Stiskněte klávesy Windows + R, zadejte joy.cpl a potvrďte tlačítkem OK. Vyberte joystick a klikněte na tlačítko Properties. Otevře se okno, kde můžete joystick kalibrovat. (Dále v odkazu i video.)
https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 8ff7b6bb20


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • 2 monitory na různých místech + propojení
    od Asanoth » 04 bře 2024 11:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    926
    od Asanoth Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 11:19
  • Lenovo G510 problém tlačítka power
    od Bary-Jan » 30 pro 2023 15:28 » v Problémy s hardwarem
    6
    797
    od Bary-Jan Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 18:47
  • Novy PC se zapne hned po privodu energie bez tlacitka power on Příloha(y)
    od Dizzy66 » 11 kvě 2023 11:34 » v Problémy s hardwarem
    8
    1560
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 09:22
  • Lagy ve hrách
    od Lebedil » 22 říj 2023 18:41 » v Hry
    3
    1609
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 15:53
  • RTX 3070Ti propad FPS ve hrách
    od jiri096 » 03 čer 2023 20:07 » v Problémy s hardwarem
    4
    850
    od jiri096 Zobrazit poslední příspěvek
    04 čer 2023 08:11

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 49 hostů