Vymazání DVD RW Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
alonzo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 151
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vymazání DVD RW

Příspěvekod alonzo » 01 zář 2008 10:43

Může to být také znečištěním optické hlavy toho DVD přehrávače, mě také občas přestane číst DVD+-RW, i když normální DVD jedou normálně. Nechat pročistit ( takové ty čistící DVD jsou k ničemu, lepší je to někam odnést, já si to teda čistím sám, rozdělám a vatou namočenou v čis. rostoku to pročistím, ale to proto že mám přístroj po záruce, jinak nerozdělávat).

Reklama
Uživatelský avatar
erty123456
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 346
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vymazání DVD RW

Příspěvekod erty123456 » 01 zář 2008 11:12

Ano, to že disk byl dříve čitelný ve stolním přehrávači může opravdu znamenat znečistění čočky jemným prachem, potom taky to může být známka slábnoucího laseru, nebo ten nosič už má hodně odslouženo.
Asus K55VJ

Uživatelský avatar
actionboy
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1248
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: RESET DVD

Příspěvekod actionboy » 01 zář 2008 14:04

Pic píše:Jestli dobře rozumím, tak po smazání media DVD v programu Nero (a používáš to pomalé mazaní) nejde přehrát. To se nedivím, když jsi jej smazal. nejprve tam musíš vypálit nový program a to ve tvaru, který přehrávač dokáže přehrát. Bohužel, některé starší přehrávače mají s medií RW problémy. Zkus případně použít jinou značku medií DVD.



:D Tak to je mi jasné :D používám Verbatimy a ze 4 mi funguje už jen jedno
AMD Phenom II 955 BE, CM hyper 212 plus; Gigabyte MA770-T-UD3P; 2x2GB RAM Kingstone Hyper X DDR3 1600MHz; nVIDIA GeForce GT730

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vymazání DVD RW

Příspěvekod Pic » 01 zář 2008 14:32

Ono hodně záleží na tom, jak s těmi DVD RW zacházíš. Jestliže je máš po čase používáním i jemně poškrábané a nevhodně uskladňované, nebo je dokonce necháš ležet na sluníčku, snadno si zaděláváš na problémy. Přehrávače jsou háklivé na prach a též pokud jsou v místnosti, kde se kouří, snadno se znečistí čočka laseru.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
actionboy
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1248
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vymazání DVD RW

Příspěvekod actionboy » 01 zář 2008 14:48

Takže je to spíše fyzická chyba jo
AMD Phenom II 955 BE, CM hyper 212 plus; Gigabyte MA770-T-UD3P; 2x2GB RAM Kingstone Hyper X DDR3 1600MHz; nVIDIA GeForce GT730

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vymazání DVD RW  Vyřešeno

Příspěvekod Pic » 01 zář 2008 15:01

Pokud je DVD vypáleno ve formátu, který přehrávač "umí" a řádně uzavřeno, pak to je chyba buď "vypalovačky", nebo přehrávače. Nelze též vyloučit vadné samotné medium DVD.To z těch informací, které jsi poskytl nelze jednoznačně zjistit. Pokud přehrávač řádně přehrává ostatní vypálená DVD RW stejné media stejné značky a stejné doby užívání, bez zjevných (viditelných vad - škrábance ap.), tak je to asi vadné medium. Jestliže vypalování dopadne stejně na více mediích, tak je to chybou vypalovačky, nebo chybného přehrávače, který media nepřečte (viz výše).Roli hraje i rychlost vypalování a stav samotné "pálírny" (znečištěná čočka laseru ap.).
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů