Výstup 230V na zdroji

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Přepěťová ochrana

Příspěvekod guest » 29 zář 2006 19:03

8ndra píše::lol: taková lama nejsem, dokonce sem byl kdysi radioamatér, takže s elektrikou naký zkušenosti mam, ale už mně to nebaví, takže pohodlnej způsob s prodlužovačkou bych bral, ale nevim jestli ji nekde sezenu, a asi nebude nejlacinější. Asi se pustím do toho relé, ale až později, ten počítač mam s bráchou, a von na takovýdle pokusy moc neni, počkám až se odstěhuje, už má na to věk, a chce jet do anglie, pak toho kompa nepozná :wink:

Já bych se přikláněl k přepěťové ochraně.
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... 1+ochrana_
Nedávno nám vypadla síť (byl to jen okamžik) a v okolí odešlo několik PC a TV. Já jsem zrovna v PC nahrával film a koukal na TV. U TV odešel zdoj (teprve včera jsem do něj koupil tranzistor) a PC se mi vypnul. Tak jsem to nahodil a ve filmu mí chybí asi minuta. Je to jen Vinetou a to si každý domyslí. :D

Reklama
Uživatelský avatar
8ndra
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: červenec 06
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod 8ndra » 29 zář 2006 19:18

počkej počkej, to ale není řešení mého problemu s repro bo?

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 29 zář 2006 19:28

8ndra píše:počkej počkej, to ale není řešení mého problemu s repro bo?

To neřeší. Špatně jsem pochopil otázku. V tom případě je nejjednodušší to relé jak psal Karlos. 2 dráty na cívku a dva (nebo jeden) na rozpojení fáze. Relé se sežene za dvacku, nebo třeba nějaký miniaturní.
http://www.ezk.cz/rele_finder_pro_ss_nap.htm

Uživatelský avatar
8ndra
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: červenec 06
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod 8ndra » 29 zář 2006 19:36

zní to jednoduse, ale fakt sem zapomel jak se to zapojuje, ale urcite mam doma nejaky schema. Tak dik za rady vsem. Az to vyrobim, tak sem nekam hodim postup :wink: snad to nekoho bude zajimat

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 29 zář 2006 19:48

8ndra píše:zní to jednoduse, ale fakt sem zapomel jak se to zapojuje, ale urcite mam doma nejaky schema. Tak dik za rady vsem. Az to vyrobim, tak sem nekam hodim postup :wink: snad to nekoho bude zajimat

Někde vytáhneš těch 12V a připojíš je na cívku relé. Odpojíš drát co vede na fázi v zásuvce (je to ten vlevo pod kolíkem při čelním pohledu na zásuvku-barevný značení je ? protože výrobci ti často nerespektují) a asi ho budeš muset nastavit a připojíš ho na jeden kontekt relé. Z druhýho kontaktu pak povedeš tu fázi do zasuvky.
Pokud komp poběží, tak relé bude sepnuté a v zásuvce bude napětí, když se komp vypne, relé se rozpojí a vypne se ti zdroj repráků.
Myslím, že ty repráky jsou taky na 12V=. Taky by šlo udělat někde do bedny asi osmičku díru (pokud tam někde není) dát tam normální zdrojový konektor asi za 6 kaček, natáhnout k němu těch 12V a repráky napájet z toho. Zdroj od repráků vyhodit.
Je to jednoduchý, ale u toho relé bacha abys tam neudělal nějakej kraťák a při zapnutí to nebouchlo. Je to blízko desky a možná by to udělalo nějakej průšvih.

Uživatelský avatar
8ndra
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: červenec 06
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod 8ndra » 29 zář 2006 19:54

to druhy reseni mne taky napadlo, ale myslim ze tam 24V a nevim jestli by to zdroj utahnul, ani nevim jakej mam, myslim ze 350 :oops:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů