Stránka 1 z 1

Jak poznat velikost RAM.

Napsal: 12 bře 2012 20:22
od liborek
Nemáte někdo nějaký fígl jak poznat velikost RAM bez počítače?Jedná se o SDRAM a já bych potřeboval dnes vědět velikost.Ovšem starý comp s SDRAMkama je momentálně mimo provoz a na modulu není žádná nálepka a studoval jsem všechny možné čísla co jsem nalezl,ale nic mi nenaznačovalo velikost.Asi to nepůjde, ale kdyby přece existoval nějaký poznávací znak.Stačí základ/64,128,256 MB/,takt apod.už nepotřebuji.

Re: Jak poznat velikost RAM.

Napsal: 12 bře 2012 20:25
od Orcus
Fakturu od kompu nemáš? :smile:

Re: Jak poznat velikost RAM.

Napsal: 12 bře 2012 21:36
od liborek
Špatně jsi mě pochopil.Mám doma starý RAMky a potřebuji vědět jak jsou velký.Na některých je to napsaný na některých ne :evil: Hodil bych je do starýho počítače co mám doma a tam bych to zjistil,ale ten je momentálně mimo.Jsou to SDRAM takže do druhých dvou počítačů co mám doma je nedám.No dnes už se to asi nedozvím.Musím to vzít asi do práce a sehnat někoho kdo má v provozu starou šunku aby mi to rozpoznal.Nebo si najít čas a zprovoznit ten starý můj.Ovšem tam je odpálený zdroj,sice už mám druhý ale nějak se mi do toho nechce a ani nemám čas. :o

Re: Jak poznat velikost RAM.

Napsal: 12 bře 2012 21:44
od Pic
Výměna zdroje trvá tak max. pět minut. Takže pokud není závada ještě jinde v PC , není to nic časově náročného PC zprovoznit.

Re: Jak poznat velikost RAM.

Napsal: 13 bře 2012 20:39
od liborek
Pic:No jo, no :D Tak dnes stejně ne přijel jsem z práce a ve sklepě mi tekla voda dírou v bojleru. :evil: Tak jsem ho doteď odmontovával.Mimochodem měl jsem ho 37let.Jak jsem si četl tak dnešní vydrží při moc štěstí pět let.Fušeřina jde napříč průmyslem. :D :D To říkám i proto, že mám nepříjemnej dojem, že mi odchází dva apůl roku starý externí disk. :evil: :evil: