Jakou koupit Tv kartu

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 15 lis 2006 06:16

1) Pokud koupíš digitální TV kartu nebo hybrid, set-top box nepotřebuješ.
2) Nevím, jak je to s kabelovou televizí. Zkus se někoho uzeptat, nebo napiš do Karnevalu, jestli můžeš přes kabel přijímat i digitál, respektive jestli ho vysílají. To nemáš v paneláku společnou anténu?
3) Zkus se zeptat sousedů, jestli mají digitál, aby se nestalo, že by jsi kupoval teď kartu a musel čekat než ti digitál pustí. Nebo se poptej na http://www.digitalnitelevize.cz/

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 15 lis 2006 08:33

Díky za tuto debatu. Patřím do skupiny šťastných/nešťasných, jichž se digitál již týká a za pár měsíců bude týkat ještě víc. Pokud bych chtěl zachovat schéma propojení počítačů, televize a videí, tak to pro mě bude hóóóóódně drahej špás. Tři set-top boxy (TV+2 videa) a čtyři TV-karty s DVB-T, případně sedm set-top boxů :shock: :shock: :shock: Jistě tedy každý chápe, že hledám to nejlepší, pokud možno zadarmo. Proto vítám podobné debaty a čerpám informace. Již teď vím, že vánoce letos nebudou levnou záležitostí, protože termín přechodu na digitální příjem jsem u nás, stanovil právě na tento termín :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 15 lis 2006 18:40

Narazil sem (no narazil, znám ho už déle jen sem si hned nezpomněl) na užitečný odkaz:
http://www.tvfreak.cz/modules.php?name=CapCards
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 15 lis 2006 18:50

No jelikož funguju na Karnevalu už nějaký rok a beru od nich kompletní služby, tak mám od března jejich digitální přijímač a beru od nich jejich digitální vysílání už nějaký pátek. Zatím musím říct, že mě to mimořádně zklamalo. Kvalita příjmu je stejná jak u analogového vysílání přes jejich kabel (samozřejmě to nelze srovnávat s individuálním příjmem na antény někde na vsi), ale naopak, je zcela nemožné nahrávat si nějaký pořad, nebo film. V téměř pravidelných intervalech se obraz zastaví a rozčtverečkuje (jak krásné české slovo), naprosto stejně, jak u poškrábaného DVD. Z toho důvodu nejsem digitálním příjmem vůbec nadšený a raději přepínám na analog. Možná časem....

Z toho důvodu moje TVkarta spí a spí.

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ini808 » 16 lis 2006 15:08

karlos píše:Díky za tuto debatu. Patřím do skupiny šťastných/nešťasných, jichž se digitál již týká a za pár měsíců bude týkat ještě víc. Pokud bych chtěl zachovat schéma propojení počítačů, televize a videí, tak to pro mě bude hóóóóódně drahej špás. Tři set-top boxy (TV+2 videa) a čtyři TV-karty s DVB-T, případně sedm set-top boxů :shock: :shock: :shock: Jistě tedy každý chápe, že hledám to nejlepší, pokud možno zadarmo. Proto vítám podobné debaty a čerpám informace. Již teď vím, že vánoce letos nebudou levnou záležitostí, protože termín přechodu na digitální příjem jsem u nás, stanovil právě na tento termín :wink:


Taky uvažuji o koupy set-top boxu. Existuje nějaký set-top box, který by měl více výstupů a zvládl posílat nezávislý obraz a zvuk jak do videa tak do televize? Nechce se mi pořizovat velké množství set-top boxů a potom při sledování a nahrávání neustále brát do ruky velké množství ovladačů.

Uživatelský avatar
Karl Mega
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Karl Mega » 18 lis 2006 21:28

nechci vás zklamat ale pokud se jedná o karneval tak jakýkoli jiný set-top box je k ničemu protože musíš mít právě ten jejich a hlavně jejich čipovou kartu bez které ti nic nepojede

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 20 lis 2006 06:06

ini808 objevil jsem a zase ztratil set-top box, který má dva dekodéry a 80GB HDD, za pár stovek přes pět litrů. Ten umí posílat jeden signál na televizi a druhý na video, druhou televizi, nebo nahrát na hard disk.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti