Jak rychlý mám vlastně procesor?

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
czecherry
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod czecherry » 12 lis 2006 20:52

Na pozici jumperu jakou mám teď (100MHz) jde ručně nabouchat frekvence od 100 do max 132MHz.
Na pozici jakou bych chtěl (133MHz) ale bohužel na ní PC nenaběhne by šlo ručně 133 až 165MHz.
Pak je ještě pozice 166MHz, ta se mě netýká a tam by šlo 166 až 200

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 12 lis 2006 22:10

Tak tam nabouchej 132... :evil:
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
czecherry
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod czecherry » 13 lis 2006 00:04

Nabouchal a prásk, po uložení v Biosu nabíhal systém.. ale nedoběhl, udělal se se restart a pak naběhl do nějakýho divnýho režimu s 16ti barvama, podivném rozlišení a milon pět varováníma co nefunguje a že se cosi přepsalo v registru atd...
dal jsem to teda fofrem zpět a až na oznámení o úspěšném obnovení nějakého registru vše běží jako doposud, jsem rád že jsem něco nepodělal a jsem tady... s frekvencí 1,05GHz kua

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 13 lis 2006 07:20

Nějak se tu příliš dlouho střílí naslepo od boku. Jakou máš základní desku? Je na čase, aby jsme si vzali manuály i my a přistoupili k řešení poněkud systematičtěji.
Zkoušel jsi vymazat BIOS, jak už ti tu někdo radil?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
czecherry
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod czecherry » 13 lis 2006 10:30

Clear CMOS jsem ještě nedělal, mám z toho strach, nikdo mi neřekl že se mi všechna nastavení smažou a kdo to pak má dávat do kupy :)

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 13 lis 2006 11:09

Vymazáním BIOSu, nevymažeš BIOS, jako takový, ale pouze jeho nastavení a nevymažeš je tak, že by tam byly například samé nuly. Clear CMOSem se rozumí přepsání nastavení na tovární, tzv defaultní hodnoty. Neboj se, že se počítač umrtví na věky. Pár počítačů jsem postavil a až na malinké vyjímky jsem nastavení BIOSu neměnil, tedy jinými slovy, jedou na defaultní nastavení. Vyjímkami bylo zakázání integrovaných komponent a nastavení bootovací sekvence. Na jiné mé zásahy si nevzpomínám.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
czecherry
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod czecherry » 13 lis 2006 22:34

Jasně, tohle jsem věděl že se to přepíše jen na púvodní nastavení od výroby, právě proto že už nevím co všechno krom frekvence RAMky, a podobných hloupostí jsem tam ponanstavoval podle sebe a který integrovaný komponenty zakázal, ... Hlavně nevím co by to změnilo na věci v tom že se po prejumperování na frekvenci 133MHz ani nerozjede systém, respektive při současné poloze když nabouchám 132MHz(max) něco tomu podobné po několika restartech v 16ti barvách a milon chybových hlášek naběhne.
??

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 14 lis 2006 06:40

Řekl bych, že na to jdeš moc vědecky. Bohužel pozdě. Kdybys postupoval jako profesionál od první minuty, tak bych to bral. V dané chvíli to vidím mimo mísu. Kdybys měl na poličce vedle počítače manuály od všech komponent v počítači a poctivě si do nich tužkou zapisoval změny v nastavení (víš proč jsou v manuálech na koci prázdné stránky?), tak bys dneska věděl, co jsi kdy měnil. Jelikož jsi to nedělal a mohu tě uklidnit, nedělá to nikdo, tak se prostě vrať k defaultním nastavením, včetně jumperů na desce a začni znova od začátku.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
czecherry
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod czecherry » 14 lis 2006 09:42

No, jumpery jsem nepřehazoval, nedalo se předpokládat že se v t om jednou budu muset vrtat. Dokud vše šlape a ukazovala se rychlost procesoru jak měla, nevidím dúvod do toho vrtat, ale prostě jak už to u počítačú bývá, jsou to jen stroje a občas se dokopou samy, to je i múj případ, prostě najednou si všimnu úplně jinou rychlost procesoru než má být a pátrám po příčině, a protože jsem do toho nevrtal, nemusím přece mazat CMOS ;)
to že jsem kdysi zakázal nějaké integrované zařízení nebo mělnil frekvenci na které běží RAMky přece neovlivní rychlost procesoru zvlášť když do těchto položek biosu jsem nikdy nelezl :)

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 14 lis 2006 10:37

A právě proto, že jsi hrabal do rychlosti sběrnice paměti, bys to měl vrátit. Znáš to úsloví o síle řetězu? Ten je silný tak, jak silný je jeho nejslabší článek. Stejně tak, pokud bude sběrnice paměti násilím nastavená níž, případně bude paměť jako taková pomalejší, než se bude líbit procesoru, pak na ní procesor počká, tedy, poběží pomaleji.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
czecherry
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 147
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod czecherry » 14 lis 2006 16:37

Paměť mám DDR266 a na 100MHz jí běžet nenechám když múže jet na 133MHz :wink:
a když chci aby jel i procesor na plno, tak to už nejde :?
Ale v tom že bych si to měl značit do manuálu máš úplnou pravdu, je to bezva nápad, no nikdy není pozdě :wink:
Naposledy upravil(a) czecherry dne 14 lis 2006 21:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 14 lis 2006 19:42

RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Super rychlý internet
    od Stenatko » 21 črc 2023 14:01 » v Internet a internetové prohlížeče
    15
    2813
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 15:42
  • Procesor 100% ? Příloha(y)
    od Misso » 07 kvě 2023 20:50 » v Problémy s hardwarem
    1
    639
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 20:59
  • Procesor a RAM
    od ShadowWord:Pain » 22 črc 2023 18:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    575
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 19:33
  • Nový procesor Příloha(y)
    od Shokata88 » 24 pro 2023 12:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    24
    1287
    od Shokata88 Zobrazit poslední příspěvek
    24 pro 2023 16:17
  • Základovka+procesor+grafika+ssd+ram do 8500 Kč
    od lopatka11 » 17 dub 2024 21:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    419
    od lopatka11 Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 15:27

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů