VÁŽNÉ! Zneužití E-Mailu - osobní údaje - co teď?

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

VÁŽNÉ! Zneužití E-Mailu - osobní údaje - co teď?

Příspěvekod Forhill » 20 říj 2013 16:05

Dobrý den,
"měl" jsem vytvořený emailový účet na portálu Seznam.cz. Na tomto emailu jsem měl celkem dost osobních údajů. Byl to hlavně osobní a pracovní email, takže ho mám nastavený u své banky. Dál jsem na něm měl smlouvy od mého zaměstnavatele a mnoho informací z osobních emailů.

Dále jsem přes tento účet prodával automobil na portálu Sauto.cz a na účtu jsem měl zanedbatelných cca. 200kč a to je zřejmě cíl toho kdo tento email zneužil.
Přes tento email je totiž nyní vystavený inzerát na úpůlně jiné auto než jsem prodával, ale zůstal můj telefoní údaj a město.

Viz.: http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/yeti/14091114

Podvodník se jen připsal poznámku: POZNÁMKA: Pošlete mi e-mail nejprve pro více informací

Po velice krátkém hledání jsem našel podobný inzerát s naprosto stejnou poznámkou: http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda ... oFrom=list
Tuto poznámku podvodník uvádí protože čísla nejdou nebo je nechce změnit a lidé potom volají mě jestli prodávám Škoda Yeti.

Ale číslo je znovu jiné a to i město. Tentokrát podvodník zneužil email asi někoho z Liberce s telefoním číslem 776.....

Chtěl bych se zeptat co v této situaci dělat? Napsal jsem na číslo u druhého inzerátu, jestli byl tento člověk také zneužit tak ať se mi ozve že bych to chtěl nějak řešit. Nenašel jsem žádný email seznamu adekvátní mému problému takže nevím na jakou podporu se obrátit. Navíc jsem momentálně v zahraničí takže je to pro mě velice nepříjemné. Bojím se zneužití osobních údajů které jsem na emailu měl, přesto že podvodník mejli využívá k něčemu jinému, přesto to není příjemné. Prosil bych proto o jakoukoliv radu. Prosím přeskočtě moralizující přednášky o tom jak jsem měl mít email zajištěný a jaké mejli jsem měl mazat apod. Mejl byl totiž velice důlkadně zabezpečený a mejli které na něm byli, na něm také být museli.

Moc děkuji za každou radu a pomoc. :idea: :|

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: VÁŽNÉ! Zneužití E-Mailu - osobní údaje - co teď?

Příspěvekod guest » 20 říj 2013 16:10

Asi vidím špatně, ale e-mail nevidím.

Z toho vůbec není patrné, že by k nějakému zneužití došlo.

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VÁŽNÉ! Zneužití E-Mailu - osobní údaje - co teď?

Příspěvekod Forhill » 20 říj 2013 16:26

Já se na email nemohu dostat vůbec. A vyžádání nového hesla mi bylo zamítnuto, jelikož nemám samozřejmě správné údaje.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: VÁŽNÉ! Zneužití E-Mailu - osobní údaje - co teď?

Příspěvekod guest » 20 říj 2013 16:29

Tak to je průšvih, mohl bys to řešit s podporou, protože víš obsah té pošty, ale ta už tam být nemusí :-(

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VÁŽNÉ! Zneužití E-Mailu - osobní údaje - co teď?

Příspěvekod Forhill » 20 říj 2013 16:34

Víš, kdyby tam ta pošta nebyla a podvodník smazal veškerou poštu, tak ať si těch 200,- Kč strčí třeba za klobouk. Jde mi spíše o ty mejli které jsem tam měl, protože jsem tento email používal velice dlouho a mám na něm od nynejšího zaměstnavatele smlouvy apod. bojím se o zneužítí těchto údajů, abych nezjistil za pár let že si na mě někdo vzal půjčku a že dlužím bůh ví kolik.. myslíš že o tohle nemusím mít strach?

Uživatelský avatar
●Ondřej Beneš●
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VÁŽNÉ! Zneužití E-Mailu - osobní údaje - co teď?

Příspěvekod ●Ondřej Beneš● » 20 říj 2013 16:35

Nevím, jest-li na tohle bylo už něco řešeno, ale zkusil bych tohle :-)
http://napoveda.seznam.cz/cz/zapomenute-heslo.html
Poté zkus zjistit kontakt na této stránce (on tam je) :bigups:
http://onas.seznam.cz/cz/kontaktujte-nas/kontakty/

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VÁŽNÉ! Zneužití E-Mailu - osobní údaje - co teď?

Příspěvekod Forhill » 20 říj 2013 16:37

To první už jsem zkoušel, nemám jak se dostat k zapomenutému heslu protože s tím že změnil heslo pravděpodobně změnil i otázky nebo kontaktní email.

A v tom druhém odkazu nevidím žádný emailový kontakt, jak jsem říkal jsem v zahraničí a volat na pevnou linku do ČR mě může stát hrozně moc.

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VÁŽNÉ! Zneužití E-Mailu - osobní údaje - co teď?

Příspěvekod memphisto » 20 říj 2013 16:38

To je strašná hovadina si na soukromý email nechat posílat taková data a ještě se vsadím, že jsi tam měl nějaké jednoduché heslo typu 12345...
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VÁŽNÉ! Zneužití E-Mailu - osobní údaje - co teď?

Příspěvekod Forhill » 20 říj 2013 16:40

Ne, email byl zabezpečený bezpečně! formátem: číslo-heslo-číslo
přičemž čísla ani heslo nebylo nijak spojeno s emailem nebo podobně.

Uživatelský avatar
●Ondřej Beneš●
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VÁŽNÉ! Zneužití E-Mailu - osobní údaje - co teď?

Příspěvekod ●Ondřej Beneš● » 20 říj 2013 16:44

Zkus udělat přesně tohle.
Pár Hackerů nebo dokonce i příbuzných lidí, kteří zjistí tvoje heslo dělají to, že zadávají stejné heslo, ale potom k tomu něco přidají.
Takže bych zkusil k tomu heslo buď něco přidat a nebo zkoušet pár jmen, kteří jsou ti příbuzná.
Dejme tomu, že máš přítelkyni Martinu. Zkus zadat její jméno a potom i její příjmením v různých formách :-)
Nevím to jistě, ale když se mění na portálu Seznam.cz kontrolní otázka nemusí náhodou zadat tu starou ?

Pro memphisto → Heslo se dá zjistit i tak, že klikneš na Zapomenuté heslo a zjistíš jeho kontrolní otázku.
Takže jest-li si mě zadat příjmení tvé matky tak je to to nejlehčí co se dá zjistit né ?

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: VÁŽNÉ! Zneužití E-Mailu - osobní údaje - co teď?

Příspěvekod guest » 20 říj 2013 16:46

Pokud jsou tam opravdu tak důvěrné úřední věci, potom bych strach měl. Jen nevím, jak si došle na to že e-mail je zneužitý.

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VÁŽNÉ! Zneužití E-Mailu - osobní údaje - co teď?

Příspěvekod Forhill » 20 říj 2013 16:50

Jak? Za 1. se z ničeho nic nemohu na email dostat. Přihlašuji se na něj každý den, dnes jsem to zkusil několikrát, heslo určitě špatně nezadávám.
za 2. je přes tento email zveřejněn velice podezřelý inzerát protože jsem měl na tomto emailu na Sauto.cz cca. 200 kč v "peněžence". Dále jsem velice podezřelý inzerát našel další a znovu s tou samou poznámkou ať nejprve píšou na email zájemci o auto, proč? Protože mobilní čísla a města tam zůstala podvedených lidí (mezi které patřím i já). Proto teď volají lidé mě na mobil že prodávám automobil který samozřejmě neprodávám, ale je to nějaký podvod od člověka který se mi dostal na email.


Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů